Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ma beszéltem egy sráccal aki Ford márkakereskedésbe dolgozik.....A céges autója most egy 1.8as focus.A kocsi gyárilag át van alakítva bioetanolra.Azt mondta hogy semmivel se megy jobban,sőt.....Gyárilag 10liter benzint eszik,etanolból 13L :S .....Ha kiszámolom akkor kb 100ft a különbség 100km-n :) ....Azt mondta akkor érné meg ha az állam adna valami kedvezményt azoknak akik átalakítják a kocsijukat.

Ja és teljesen tönkreteszi a gumi alaktrészeket......

A gumi alkatrészeket csak sok idő után teszi tönkre. Ezt olyan nagyságrendben értsd, hogy pl a benzin ha 15 évig roncsolja a gumit,

mire az megadja magát, akkor ugyanazt az E85 10 évig. Továbbá kb ennyivel hamarabb korrodálja az acél alkatrészeket is.

Lényeges dolog E85-nél, hogy mindenképpen több kell belőle, mint a benyából (ezért is kell a kütyü vagy az átprogramozás).

Én leírtam amit mondott...KB fél éve használja ezt a kocsit és csak benzinnel jár.....Ha annyira jó lenne akkor E85 tankolna,pláne hogy itt a kis kúton lehet kapni.......

Ennyit a fordokról... :)

Érdekes...van ahol 100oktánosként, van ahol 108, és van olyan is ahol 110-esként írják...

Ebben szerintem ne gondolkozz, mert ezek a repbenzinek tudtommal magasabb hőmérsékleten is égnek :D

Ha már profi üzemanyagot akarsz, akkor a hexánnál lehet venni oxigénmegkötő adalékos versenybenyát,

az asszem 105 vagy 106 oktános, és kb hasonló eredményt lehet vele elérni, mint a nitróval, csak ez nem

növeli annyival az égéshőt :) Viszont baromi drága, asszem 1500Ft/L most az ára, és 60L-es hordókban

lehet kapni, valamint általában elő is kell jegyezni, mert hamar elkapkodják :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben szerintem ne gondolkozz, mert ezek a repbenzinek tudtommal magasabb hőmérsékleten is égnek :D

Ha már profi üzemanyagot akarsz, akkor a hexánnál lehet venni oxigénmegkötő adalékos versenybenyát,

az asszem 105 vagy 106 oktános, és kb hasonló eredményt lehet vele elérni, mint a nitróval, csak ez nem

növeli annyival az égéshőt :) Viszont baromi drága, asszem 1500Ft/L most az ára, és 60L-es hordókban

lehet kapni, valamint általában elő is kell jegyezni, mert hamar elkapkodják :lol:

Az E85-tel meg pont az a gondom, hogy okés, hogy magasabb az oktszáma, de alacsony a fűtőértéke...és nem szeretnék fázni télen a kocsiban... :)

A versenybenya amiről meg te beszélsz az a C16 (ha jól tudom) és elég sokan használják az élmenők közül...csak hát igen...qrva drága móka... :)

Link to comment
Megosztás:

Az E85-tel meg pont az a gondom, hogy okés, hogy magasabb az oktszáma, de alacsony a fűtőértéke...és nem szeretnék fázni télen a kocsiban... :)

A versenybenya amiről meg te beszélsz az a C16 (ha jól tudom) és elég sokan használják az élmenők közül...csak hát igen...qrva drága móka... :)

Ezitteaz:

http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfeleknek..._versenybenzin/

Főnök is ezt használja.

Link to comment
Megosztás:

A kilengésnél rosszabb az, hogy a motor forró levegőjét rántja be......

Én is ígygondolom, mert ahogy elnéztem a stock rendszerrel 2 helyről kapja a szűrőház az aljáról aminek nemtudom hol a vége,, és előről a hűtőrács felől! Nameg az hogy bevan fújva mindenféle löttyel hogy tapadjona por a szürőre stb.. De az a lötty meg átmegy a szűrőn és az meg mindent elkoszol amit csak lehet ,,,

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy tipús függö lenne a dolog :) :) :)

Ajánlom figyelmedbe az előzőleg linkelt saab oldalat... :D

Igen okosan meg lehet csinálni E85-re az autót, ha valaki jól csinálja.

Amúgy meg kétlem hogy a fordnál gyári lenne az az E85 átalakítás,

ugyanis akkor már alapból olyan cuccokat raknak bele, amit nem

kezdhet ki hamarabb az E85 sem. És nem is fogyaszt 30%-kal többet

egy gyári E85 programos autó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom figyelmedbe az előzőleg linkelt saab oldalat... :)

Igen okosan meg lehet csinálni E85-re az autót, ha valaki jól csinálja.

Amúgy meg kétlem hogy a fordnál gyári lenne az az E85 átalakítás,

ugyanis akkor már alapból olyan cuccokat raknak bele, amit nem

kezdhet ki hamarabb az E85 sem. És nem is fogyaszt 30%-kal többet

egy gyári E85 programos autó :)

Udi utánajárt már ennek nem kicsit,ő most azzal jár,sőt már Losi is.Nincs vele gond.

Kár hogy biodisel nincs még,én nagyon szivesen tankolnám nyáron!

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom figyelmedbe az előzőleg linkelt saab oldalat... :)

Igen okosan meg lehet csinálni E85-re az autót, ha valaki jól csinálja.

Amúgy meg kétlem hogy a fordnál gyári lenne az az E85 átalakítás,

ugyanis akkor már alapból olyan cuccokat raknak bele, amit nem

kezdhet ki hamarabb az E85 sem. És nem is fogyaszt 30%-kal többet

egy gyári E85 programos autó :D

Nem akarlak meggyőzni...elolvastam szinte mindent,de mindenki eladni szeretné a termékét....Eddig ez az egy srác az aki használta is.Ő azt mondta semmit se ér,sőt.....Eddig neki hiszek :lol:

Teljesen gyári céges autója van,amin nagy bioetanol felírat van.Megkérdeztem és gyárilag van rá felkészítve.....Gondolom hazudik :) :) 40évesen :lol:

A saabra meg csak annyit mondott hogy marketing.....és az nem szívó motor.

Link to comment
Megosztás:

....Amúgy meg kétlem hogy a fordnál gyári lenne az az E85 átalakítás, ugyanis akkor már alapból olyan cuccokat raknak bele, amit nem

kezdhet ki hamarabb az E85 sem. És nem is fogyaszt 30%-kal többet

egy gyári E85 programos autó :)....

Kételd csak : http://www.ford.hu/ns7/flexifuel/-/-/-/-/-/-

Autót még nem akartál gyártani ?

Mutasd már meg a sok béndzsának hogy kell ezt csinálni :) :)

Link to comment
Megosztás:

Pont arról beszéltem, hogy akkor ennyit a fordról :)

Ennyit értenek az E85-höz.

Ugyanis egy normális gyári felkészítésbe az anyagminőség megválasztása (azaz nem kezdi ki az E85 sem előbb),

és a normális motorvezérlő program is beletartozik :)

Nem kell engem meggyőzni, én tudom mi ez, és fogom is használni, amint lehet :D

Meg esetleg a két klubon belüli felhasználót győzködjétek a fentiekről, ha tudjátok! :)

Link to comment
Megosztás:

A Ford Focus FFV-t és a Ford C-Max FFV-t ugyanaz a motor hajtja.

A módosított 1,8 literes Duratec benzinmotor 95-ös RON-számú ólmozatlan benzinnel vagy E85-ös bioetanollal működik, illetve a kettő bármilyen kombinációjával.

Az FFV hajtáslánc legfontosabb jellemzői:

1,8 literes, 125 LE (92 kW) Duratec benzinmotor

az E85-ös bioetanol és a szuper (95 RON) ólmozatlan benzin bármilyen arányban keverhető

egyetlen közös üzemanyag-tartály az alkohol–benzin keveréknek

a motorvezérlő rendszer felismeri a keverési arányt

hideg indításkor optimalizált üzemanyag-előmelegítés

keményített acélból készült szelepülések

minden alkatrész, mely érintkezik az üzemanyaggal, korrózióálló anyagból készült

megfelel az Euro4 károsanyag-kibocsátási előírásoknak

Figyelem: mivel az alkohol oldja a rezet (elektromos alkatrészek), a hagyományos benzinüzemű autókban a bioetanol használata nem javasolt!

Gabi csak egyszer ismernéd el ha nincs igazad.....Biztos a ford tervező mérnökei közel annyit se értenek hozzá mint te :lol: :D :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Klubon belül ? :)

Dini nyikorgott, hogy kell neki tetőmoci, láttam egy bontás alatt lévő Vekit a duenen, felhívtam volt neki, ami kell.

Nemrég írt az eladó, hogy akkor nem kell a moci, mert nem jelentekezz a srác, - Dini azóta a visszahívására várt :) -, akkó már megkérdeztem van-e légszűrőháza. Most majd kiderül, hogy jó-e, 4000 Forintot mondott rá.

Persze ez csak akkor jön össze ha nem bénázik tovább Dini :)

Nem bénázik,mindjárt megy és talizik az emberünkel.

Link to comment
Megosztás:

Pont arról beszéltem, hogy akkor ennyit a fordról :)

Ennyit értenek az E85-höz.

Ugyanis egy normális gyári felkészítésbe az anyagminőség megválasztása (azaz nem kezdi ki az E85 sem előbb),

és a normális motorvezérlő program is beletartozik :D

Nem kell engem meggyőzni, én tudom mi ez, és fogom is használni, amint lehet :lol:

Meg esetleg a két klubon belüli felhasználót győzködjétek a fentiekről, ha tudjátok! :)

Udi, ww,

Ezután nehogy vegyetek flexifuel-es Fordot :)

Link to comment
Megosztás:

Ha a nincs vele gond azt jellenti hogy reggel 3.ra indul csakbe,akkor tényleg :) :)

Elején voltak ilyenek Udinak is,de amint a comp "hozzáidomult" a módosításhoz nem gond ez sem.

Ha bengásom lenne és annyit járnék,mint Udi,én nem is agyalnék ezen.Neki megéri.Félegyháza-pest hetente többször is.Pesten tankol,kannában hoz haza tartalékot.

Van már egyébként ennél újabb fejlesztés is,amivel nem fogyaszt hülyegyerek módban sem 10%-nál többet.Itt a városban egy turbós hondás srác azt használja.

Link to comment
Megosztás:

A Ford Focus FFV-t és a Ford C-Max FFV-t ugyanaz a motor hajtja.

A módosított 1,8 literes Duratec benzinmotor 95-ös RON-számú ólmozatlan benzinnel vagy E85-ös bioetanollal működik, illetve a kettő bármilyen kombinációjával.

Az FFV hajtáslánc legfontosabb jellemzői:

1,8 literes, 125 LE (92 kW) Duratec benzinmotor

az E85-ös bioetanol és a szuper (95 RON) ólmozatlan benzin bármilyen arányban keverhető

egyetlen közös üzemanyag-tartály az alkohol–benzin keveréknek

a motorvezérlő rendszer felismeri a keverési arányt

hideg indításkor optimalizált üzemanyag-előmelegítés

keményített acélból készült szelepülések

minden alkatrész, mely érintkezik az üzemanyaggal, korrózióálló anyagból készült

megfelel az Euro4 károsanyag-kibocsátási előírásoknak

Figyelem: mivel az alkohol oldja a rezet (elektromos alkatrészek), a hagyományos benzinüzemű autókban a bioetanol használata nem javasolt!

Gabi csak egyszer ismernéd el ha nincs igazad.....Biztos a ford tervező mérnökei közel annyit se értenek hozzá mint te :lol: :lol: :) :) :)

Most akkor nem értelek... te mondtad 10 perccel ezelőtt, hogy a fordos embered panaszkodott, hogy az E85 megeszi az

alkatrészeket az autójában... most akkor ki a hülye? :lol:

Majd ha lesz az omegában is, megmondom mennyivel eszik többet belőle, és pados mérést is tervezek előtte-utána.

Akkor is én lennék a hülye/csaló/marketingdumás? :D

Egyszerűen csak túl sok a rosszhírkeltés ezzel kapcsolatban...

Link to comment
Megosztás:

Kell a fals infó,mert különben a MOL miből él meg...na meg az állam. :)

Ez is biztos benne van, főleg az esőerdők pusztításával és élelmiszerhiánnyal riogató cikkek mögött... :)

Amúgy megvan mi csörgött a bal első futóműben az omiban... letört a rugó alsó menete :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.