Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Úgygondolom egy telefont megér a lámpa én 40 körül saccolom bár újban láttam 44 ért azthiszem de lehet 47 volt..

24 órát aludni :) nekem elég 5-6 óra is :)

Ez a lámpa az RS tuningnál 40e-ft-be kerül újonnan :D

Az E85 már nem csak a versenyről szól, simán elérhető, és még olcsóbb is a benzinnél.

Ma beszéltem egy sráccal aki Ford márkakereskedésbe dolgozik.....A céges autója most egy 1.8as focus.A kocsi gyárilag át van alakítva bioetanolra.Azt mondta hogy semmivel se megy jobban,sőt.....Gyárilag 10liter benzint eszik,etanolból 13L :S .....Ha kiszámolom akkor kb 100ft a különbség 100km-n :) ....Azt mondta akkor érné meg ha az állam adna valami kedvezményt azoknak akik átalakítják a kocsijukat.

Ja és teljesen tönkreteszi a gumi alaktrészeket......

Link to comment
Megosztás:

....Ma beszéltem egy sráccal aki Ford márkakereskedésbe dolgozik.....A céges autója most egy 1.8as focus.A kocsi gyárilag át van alakítva bioetanolra.Azt mondta hogy semmivel se megy jobban,sőt.....Gyárilag 10liter benzint eszik,etanolból 13L :S .....Ha kiszámolom akkor kb 100ft a különbség 100km-n :) ....Azt mondta akkor érné meg ha az állam adna valami kedvezményt azoknak akik átalakítják a kocsijukat.

Ja és teljesen tönkreteszi a gumi alaktrészeket.....

1 nap és máris meghátrálsz ?

Na_ne_már :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Ma beszéltem egy sráccal aki Ford márkakereskedésbe dolgozik.....A céges autója most egy 1.8as focus.A kocsi gyárilag át van alakítva bioetanolra.Azt mondta hogy semmivel se megy jobban,sőt.....Gyárilag 10liter benzint eszik,etanolból 13L :S .....Ha kiszámolom akkor kb 100ft a különbség 100km-n :) ....Azt mondta akkor érné meg ha az állam adna valami kedvezményt azoknak akik átalakítják a kocsijukat.

Ja és teljesen tönkreteszi a gumi alaktrészeket......

Nem értek ezzel egyet,van már olyan elektronika,amivel minimálisan eszik többet.

Udi aktívan használja,csak hülyegyerek üzemmódban evett 20%-kal többet.

De én azon röhögök,hogy tiszta dízelesek lettek Losival!

Kannáznak,lopócső,reggel nehezen indul stb :)

Link to comment
Megosztás:

Nem értek ezzel egyet,van már olyan elektronika,amivel minimálisan eszik többet.

Udi aktívan használja,csak hülyegyerek üzemmódban evett 20%-kal többet.

De én azon röhögök,hogy tiszta dízelesek lettek Losival!

Kannáznak,lopócső,reggel nehezen indul stb :)

Én leírtam amit mondott...KB fél éve használja ezt a kocsit és csak benzinnel jár.....Ha annyira jó lenne akkor E85 tankolna,pláne hogy itt a kis kúton lehet kapni.......

Link to comment
Megosztás:

Így önmagában fogyasztáscsökkentő része nincs is az E85-nek..ez a leírásokból is kiderül...

Két dolog van...a környezetvédelem, illetve a tuningban rejlő lehetőség, amit egyébként bármilyen magasabb oktánszámú benyával el lehet érni...csak hozzá kell írni a computert...mint a többi más nafta esetében is...

A lényeg, hogy mig ez 210 HUF a versenybenyák igencsak sokkal többer kerülnek...bár talán picivel a lehetőség is jobb ezek esetében...

Link to comment
Megosztás:

Így önmagában fogyasztáscsökkentő része nincs is az E85-nek..ez a leírásokból is kiderül...

Két dolog van...a környezetvédelem, illetve a tuningban rejlő lehetőség, amit egyébként bármilyen magasabb oktánszámú benyával el lehet érni...csak hozzá kell írni a computert...mint a többi más nafta esetében is...

A lényeg, hogy mig ez 210 HUF a versenybenyák igencsak sokkal többer kerülnek...bár talán picivel a lehetőség is jobb ezek esetében...

Megkérdeztem 450 körül van a repbenzin.

Ahhoz képest elég baráti...

Link to comment
Megosztás:

És ezt hogy tudnánk onnan eljuttatni??? Kannázva??? MErt ezzel az a problem, hogy mig E85-öt ha úgy adódik tok tankolni...Vagy van még a double Computer version...

Aha rendesen kannából tankolva.

Egyébként majdnem minden reptéren van, úgyhogy annyira nem is para a forrás. :)

Link to comment
Megosztás:

Atommanó nemtudnád megkérdezni Pistit hogy mizujs a szűrővel hogy jó e nekem? Mert találtam Bontóba egyett csak ha ami nálavan jó nekem akkor inkább tőle venném meg :) Köszi.

Khmmmhümhüm.

Inkább Isti, István vagy Pista :)

Szűrővel nem tudom mi a helyzet, de a légszűrőházat Dini megnézi neked este :)

Link to comment
Megosztás:

Khmmmhümhüm.

Inkább Isti, István vagy Pista :)

Szűrővel nem tudom mi a helyzet, de a légszűrőházat Dini megnézi neked este :lol:

:) Tényleg és van ha van jó nekem?? :) Nacsak mert akkor a péz maradjon klubbon belül :lol: :lol:

Oké és vettem István :D

Link to comment
Megosztás:

:) Tényleg és van ha van jó nekem?? :) Nacsak mert akkor a péz maradjon klubbon belül :D :lol:

Oké és vettem István :D

Klubon belül ? :lol:

Dini nyikorgott, hogy kell neki tetőmoci, láttam egy bontás alatt lévő Vekit a duenen, felhívtam volt neki, ami kell.

Nemrég írt az eladó, hogy akkor nem kell a moci, mert nem jelentekezz a srác, - Dini azóta a visszahívására várt :lol: -, akkó már megkérdeztem van-e légszűrőháza. Most majd kiderül, hogy jó-e, 4000 Forintot mondott rá.

Persze ez csak akkor jön össze ha nem bénázik tovább Dini :)

Link to comment
Megosztás:

Klubon belül ? :)

Dini nyikorgott, hogy kell neki tetőmoci, láttam egy bontás alatt lévő Vekit a duenen, felhívtam volt neki, ami kell.

Nemrég írt az eladó, hogy akkor nem kell a moci, mert nem jelentekezz a srác, - Dini azóta a visszahívására várt :D -, akkó már megkérdeztem van-e légszűrőháza. Most majd kiderül, hogy jó-e, 4000 Forintot mondott rá.

Persze ez csak akkor jön össze ha nem bénázik tovább Dini :)

Okés köszi akkor várok még mert nekem a bontós 8000+postaköltség.. nembaj ha szűrő nincs benne azt amúgy is cserélném. :)

A klubbon belült úgyértettem... hogy azthittem dini-nek a saját elbontott légszűrőháza nemtudttam a forrást :lol:

Link to comment
Megosztás:

Okés köszi akkor várok még mert nekem a bontós 8000+postaköltség.. nembaj ha szűrő nincs benne azt amúgy is cserélném. :)

A klubbon belült úgyértettem... hogy azthittem dini-nek a saját elbontott légszűrőháza nemtudttam a forrást :)

Tagikomikus ez a légszűrőház mizéria.

8000 ?????????

1 Forintot nem adnék érte, max "vidd el, mert már nagyon útbavan. ok" így még a 4000 is sok :D :lol:

Nehogy megvedd 8000ért, ha ez nem jó, nem engedünk légszűrőházmaffia zsarolásának :)

Link to comment
Megosztás:

Tagikomikus ez a légszűrőház mizéria.

8000 ?????????

1 Forintot nem adnék érte, max "vidd el, mert már nagyon útbavan. ok" így még a 4000 is sok :D :lol:

Nehogy megvedd 8000ért, ha ez nem jó, nem engedünk légszűrőházmaffia zsarolásának :)

Rendben, köszönöm ... :) Szóval akkor már nemcsak lakás maffia van már légszűrőházban is utaznak?? :):lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nacsak azért akarom a gyárit mert most Direktszűrő van a kocsin. A hondán is azt használtam de akkor még nem olvastam utána a direktszűrő hátrányainak és hát arra jutottam, hogy nem egészséges az a motornak hosszútávaon,és ugye szíváskor vannak levegő lengések a direktszűrő ezeket semmilyen mértékben nem küszöböli ki eleve ugye nagyobb mennyiséget enged át. A gyárilégszűrő rendszer viszont csillapítja a lengéseget és ugymond pufferként is szolgáll. Most lehet hogy hülyeséget írtam,, de ezt olvastam :) Nem szószerint így de én ezt szűrtem le belőle! :)

Most látom Hogy opel16v is ittvan írnál valami véleményt erre?? Mert csak csak tapasztalatból tudsz mondani valamit :) köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nacsak azért akarom a gyárit mert most Direktszűrő van a kocsin. A hondán is azt használtam de akkor még nem olvastam utána a direktszűrő hátrányainak és hát arra jutottam, hogy nem egészséges az a motornak hosszútávaon,és ugye szíváskor vannak levegő lengések a direktszűrő ezeket semmilyen mértékben nem küszöböli ki eleve ugye nagyobb mennyiséget enged át. A gyárilégszűrő rendszer viszont csillapítja a lengéseget és ugymond pufferként is szolgáll. Most lehet hogy hülyeséget írtam,, de ezt olvastam :) Nem szószerint így de én ezt szűrtem le belőle! :)

Most látom Hogy opel16v is ittvan írnál valami véleményt erre?? Mert csak csak tapasztalatból tudsz mondani valamit :) köszi.

A kilengésnél rosszabb az, hogy a motor forró levegőjét rántja be......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.