Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ebben az E85 dologban is az alkohol a csábítóóó... :) :D :lol:

Jónektek mert tudjátok miről van szó :lol: Nem vagyok otthon a versenyzésben sem az autóépítésben de figyelek erősen hátha a koszon kívül ragad rám más is :) Nekem a metanol a modellautó területról ismerős! :)

Link to comment
Megosztás:

Jónektek mert tudjátok miről van szó :) Nem vagyok otthon a versenyzésben sem az autóépítésben de figyelek erősen hátha a koszon kívül ragad rám más is :) Nekem a metanol a modellautó területról ismerős! :)

Teljesen egyszerű...az E85, az 85%bioetanol (bármilyen biomasszából elkészíthető, Mo-on elsősorban gabona alapú...) és 15% normál benya..

Fűtőértéke alacsonyabb mint a benyáé, de magasabb az oktánszáma...kb 105 oktános...(Így emelkedik a fogyi ugyan, de növekszik a teljesítmény)

Szinte maradéktalanul tisztán ég el, így baromi alacsony a károsanyagkibocsájtás...Csak annyi széndioxidot tartalmaz, amennyit a növény is anno felvett...így tulképp nem kerül plusz Széndioxid a levegőbe...

Mivel több lötyi kerül a mociba, így a nagyobb hűtő hatást gyakorol a dugókra, és szelepekre...(Ez sem rossz dolog, főleg turbó esetében)

210 HUF körül van az ára...

Link to comment
Megosztás:

Jónektek mert tudjátok miről van szó :) Nem vagyok otthon a versenyzésben sem az autóépítésben de figyelek erősen hátha a koszon kívül ragad rám más is :) Nekem a metanol a modellautó területról ismerős! :)

Ne aggódj mi se...csak jól adjuk elő magunkat... :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Közben utaztatom a sok "kedves" vendéget... :) Multifunkcionális vok... :D :lol: :lol:

de látom azért a 40 percenkénti kazicsere mellett nálad is belefér némi netezés... :lol: :D

Bent a melóhelyen megkentem az egyik rendszergazdát hogy hdlegyen már netes Hf em mert egyszer már megtörtem a tűzfalukat aztán csak szótak hogy ejnye bejnye :) és most lett :)

Link to comment
Megosztás:

Közben utaztatom a sok "kedves" vendéget... :) Multifunkcionális vok... :) :) :D

de látom azért a 40 percenkénti kazicsere mellett nálad is belefér némi netezés... :lol: :lol:

Ez a királyság. :lol:

Csak már kicsit unom, hogy péntek reggel 9 óta ez megy. Összesen 7 órát aludtam a két nap alatt.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig simán megoldhatnád...39 perc alvás, aztán kazi csere...és megint 39 perc alvás... :) :D

Próbáltam, nem volt vicces. :)

Mikor mész ki legközelebb Kadettot heggeszteni? Lehet, hogy kiveszek egy nap szabit, főleg ha motorindítás a projekt. :)

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel a E85ös kütyüvel kapcsoaltban csak azt nem értem, hogy a lamda miért nem látja, hogy kevés nafta és miért nem hagyja tovább nyitva a spricniket...

Ellenbenámbár szeritnem felesleges a kütyü, ezt a hosszabb nyitvatartás dolgot ki lehet írni programból is simán padon.

Hidegen meg jobban kell dúsítani, vagy kell egy kis benyát adni dologhoz. Esetleg kerozint. :)

A lambda csak "finomhangolni" tud, ha túl szélsőséges az érték, már hibát jelez, nem szabályoz. :)

Igen, lehet programozni is, bár az kétszer annyiba kerül, mint a kütyü, de több a haszna is.

A hideg állapotokat is lehet írni :)

Link to comment
Megosztás:

Baromi bonyolult...az E85 már eleve egy keverék...85% bioetanol, 15% benya..ennek arányát akár melyik rányba el lehet tolni...mondjuk tiszta etanollal azért már kemény lenne a móka... :)

Azért van ám hátránya is..az alkoholnak rosszabbak a kenési tulajdonságai mint a benyának, és erősen megviseli a műanyag alkatrészeket is amivel érintkezik..

Örülök, hogy most már biztos lehet abban : tudsz olvasni :) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.