Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Szerencse hogy nem ezt vetted meg :)

Húú akkor most megnyugtattál hogy jókvoltak az előérzeteim... :) meg a srác is nagyon tukmálta azért is lett gyanús... meg aztmondja adok hozzá sok sok alkatrészt... gondolkodttam egy jó autóhoz nem kell sok alkatrész :) hála hogy nem az lett ....

Link to comment
Megosztás:

E85 üzemanyaggal töltve a Saab 9-5 2.0t BioPower motor 180 lóerő teljesítmény mellett 280 Nm nyomaték leadására képes, szemben a benzines üzemmód 150 lóerejével és 240 Nm nyomatékával. Figyelemre méltó 20 százalékkal nagyobb a maximális erő, és 16 százalékkal több a nyomaték, ami még sportosabb menetteljesítményt jelent. Nulláról 100 kilométeres óránkénti sebességre 8,5 másodperc alatt robban, 80-ról 120 km/h-ra pedig ötödik sebességben 12,6 másodperc alatt gyorsul, szemben a kizárólag benzines üzemmód 9,8 és 14,9 másodperces értékeivel.

Itt is van róla infó

Itt mondjuk azért ez a nagy teljesítménynövekedés, mert ezekben külön be van optimalizálva a motorvezérlő

az E85-re is. Egy "sima" benzines autóban nem tudsz vele ennyi teljesítménynövekedést elérni. De én is agyaltam

rajta, hogy Lallerhez két astra komputert viszek, egyiket megírjuk E85-re :)

Link to comment
Megosztás:

De majmolás :) :) :) ha van pénzed telifényre akkor olyan legyen ami egyedi,és tetszik is,mert ha sok kék-fekete van akkor az már olyan mintha gyári lenne...Szerintem :D

Mondasz valamit.... Akkor fekete/piros fehér lessz ezek a kedvenc színeim... bár ez annak a fügvénye hogy lessz manim erre mert van pár festési hiba kavicsfelverődés elsőlökösön gépháztetőn sárvédőíveknél is kicsit repedezett a festés.. szóval így is úgyis festegetni kell nemsok kb 60ezer ft-nyi festés van és arragondoltam hogy akkor lehet teszek hozzá egy kicsit és akkor telibe az egészet!

Link to comment
Megosztás:

És milyen kütyü kell hozzá???

Az injektorok nyitvatartási idejét kell hosszabbítani, mert az E85-ből dúsabb arányt kell előállítani,

mint a benyából. Kecskemétiek flextek nevű kütyüt használnak, asszem 40 körül lehet rendelni.

De létezik egy magyar gyártmány is, elvileg mostantól egy automata verzióját is árulják (hunflex

vagy mifene a neve).

Link to comment
Megosztás:

Amihez gondolom nagy segítség lenne egy szétszedett Hunflex :lol: :lol:

Nem kő :) Annál okosabb megoldásban gondolkozom én :D

Viszont azt megnézném, hogy "azonosítja", melyik üzemanyag van éppen... :)

Mert elméletileg az újra írják hogy automata ilyen szempontból.

Macerás megoldani, hogy a krumpli átmenjen az injektoron... :lol:

Ahogy Maszat szerelőm mondaná: "Ki mondta hogy az erőszak nem old meg semmit??!!" :)

Azt olvastam hogy elsőre nem indul....majd 15sec szünet majd megint indít ha akkor sem akkor megint 15sec szünet....Na erre nekem nincs időm :D

Az új hunflexben ez már elvileg ki van küszöbölve :D

Olvasd el a Píísta által linkelt oldalon, hasznos dolgok vannak ott leírva.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy én olyan megoldásban gondolkodok (ha lesz egy kis időm nyáron, akkor megcsinálom gyorsan), hogy nem fix idővel

hosszabbítja a befecskendezési időt (mint ez az analóg flextek), hanem százalékos arányban. És lehetne írni notebookból

egy részterhelés és egy teljes terhelés táblát ezekkel a százalékos értékekkel. így már eléggé jól lehetne tunerkedni is ezzel

a naftával :)

Valamint alapból meg lenne oldva a hidegindítási problem is :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.