Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

szted ő jobban ráér?? :lol: :lol: :lol:

ő is ugyanugy el van havazva meloval sztem

a kuplung remélem nekem még a régi és nem szivnak vele majd sokat...mondjuk 92esa kocsi ugyhogy meg van rá az esély

szvsz igen, legalábbis mint említettem 1 vezérlés cserére....

én amikor anno megvettem a kocsit, 1ből mentem hozzá

megnézte a vezérlést és aszonta hogy csere (vezérműszíj kicsit el volt érve) és ne nagyon menjek vele (persze azért mentem vele, de nem hajtottam nagyon), azután rögtön csere minden

1 próbát megér, hogy felhívd

Link to comment
Megosztás:

Szeles Gabi :thumbright:

Csak ajánlani tudom. Nekem is jó munkát végzett le a kalappal elötte.

Kuplung csere esetén ismét hozzá fogom vinni a vasat 1-2 hónapon belül. :lol:

Nekem a 92-es az autó és állítólak az egyszerübb szerelési módszerrel cserélhető a kuplung satz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Laci4, igazán nem tesz semmit, némi sporttársi összetartás :lol:

Azt a lszondát, amit adtam, inkább a vezetékek körül nézegesd... Drótkefétől kíméld meg :lol:

Szerintem a kocsid felső tartományban jól megy, 1500 körül nem az igazi, de azzal meg ne foglalkozz. A 11 feletti fogyasztás, no az a nem jó......

Azt még megmondanád, hogy hogyan is hívják a levegőkeringető cuccot, ami sziszeg a kocsimban?

Mezo!

Az érzést én is ismerem :lol:.

De letettem róla, hogy eladjam az autómat: nem tudnék mit venni helyette. Az összes "normális" autó lusta, és kész.... Viszont eladáskor ezen a kocsin buknék egy olyat...

Amúgy szerintem annyira nem dráma egy gsi fenntartás, alig kerül többe, mint egy egyéb, hasonló korú autó. Hajtani lehet nyugodtan, csak ne gyilkolja az ember...

Ajánlom hetenként másik autó használatát egy-két napra, majd vissza a gsi-be, és újra örülsz, hogy milyen jól megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem annyira nem dráma egy gsi fenntartás, alig kerül többe, mint egy egyéb, hasonló korú autó. Hajtani lehet nyugodtan, csak ne gyilkolja az ember...

csak neki ne állj rendbetenni, mert akkor jönnek a gázok a zsé meg megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az árpád híd budai lejáratánál a nagy jobbkanyarban meg tudod nézni hogy jó a futómű. Ha konstans 104-el be tudod venni akkor jó. Már rengeteg kocsival megpróbáltuk, a 104 a rekord egy passattal. A lényeg úgy kell kanyarodni hogy nem mehet ez alá a sebesség egy pillanatra se.

Hát ha a másfélszeresét mondod azt mondom oksi, de ez rettentő kevés...

140 felett mondanám én is... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Árpádhídról a Szentendreire felüljárós témához!

Mivel Békási voltam arra jártam elég sokat és ismerem azt a kanyart elég rendesen!

Az Astrám 4cm-es ültetésse,l sárga Konikkal (hátul is), 4db Falken ZE512

egy személyel, mindkét sávot használva, tavasztól őszig időben a max 125 fölött egy picivel (na jó mondjuk 128-al). Menne még 130 is csak még nem volt rá érkezésem. 130-tól felfelé csak is slickkel próbálnám!

Mondhat bárki bármit vagy picit csal az ő órája felfelé vagy az enyém

lefelé (de lehet az is, hogy jó az órám) az ő autója lejjebb van pattintva

mint az enyém de az is lehet meg akar halni! Akadtak ott össze

motorosok mert az egyik besokalt és megnézte lent az aszfaltot, de

ki volt ütve már párszor a korlát is! Szóval ott 125+ nál már kéreckedik

a segge kifelé! Persze nyáron 35 fokban az aszfalt kb 50-60 akkor

lehetne növelni egy kicsit a sebességen de én szeretem az autómat

épen és így is szoktam ott előzni és ahoz nem kell 180 elég csak 100

Köztudott, hogy túlságosan könnyű az Astra segge és nincs kedvem

lakatolni a szallag korlátot!

Link to comment
Megosztás:

Srácok szerintetek érdemes venni jugatott vagy mart fék tárcsát a Gsi-be vagy nem ér semmit jo a gyári is?

Mert filozok hogy vajon jobban megálna-e mert elég sokat kell használni a motorféket,hogy rendesen le lasitsak...szerintetek? :roll:

Link to comment
Megosztás:

a motorfék nagyon jó dolog, használd is, mert egészséges!

az ilyen tárcsák sokkal nem jobbak, mint a gyári belső hűtésű tárcsád

nekem van ismerősöm, akinek az ate powerdisk a bemarásnál tört el (igaz, kb 30-as tempónál, így nem lett nagy gáz)

abból én köszönöm, de nem kérnék

Link to comment
Megosztás:

A juggatott tárcsa azért jobb mert nehezebben melegszik túl a tárcsa

de nagyobb fékhatást nem ad! Akkor jó igazán ha sokat mész

szerpentinen lefelé ahol még tolod is (rally feeling) na ott túl

melegedhet a tárcsa és a felforrhat a fékolaj! Verseny autókban

már DOT5-s olajat és fémhálós fékcsövet használnak! Nagyobb

fékhatást nagyobb átmérőjű tárcsával lehet elérni és ehez még

a féknyerget is cserélni kell 4 vagy 6 dugattyús nyeregre!

Astraba már raktak B Vectra féktárcsát de az már 5 lyukas és

agyat is kell hozzá cserélni.

Link to comment
Megosztás:

van egy tökéleteshez közeli megoldás

cali/vectra a turbo/v6 95 előtti nyerge és ehhez a renault (talán clio?) 280-as tárcsája

pont be lehet lőni, hogy ne legyen gáz, hogy nem 284-es a tárcsa, lényegében csak egy tehermentesítőt kell csináltatni a renault tárcsához (annak 60 körüli a közepe, opelé meg ugye 56,5)

én láttam már ilyet calin és nagyon jó lett

ha tárcsa-projekt lesz a leendő autómon (márpedig ha az lesz, amit most kinéztem, akkor hamarosan cserélni kell), akkor szerintem ez lesz a megoldás

költségben ugyanis nem olyan vészes...

Link to comment
Megosztás:

ujjonan lenne vennék fel hitelt és megvásárolnám az autót. Nálunk itt a parkolóban van egy piros 5 ajtós gsi (f astra) nagyon szép és nagyon ujnak tünik :idea: Még nem beszéltem a tulajjal de .................nagyon vigyáz az autójára és nagyon szeretheti is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ifot Kess. Végülis sikerült szerezni a www.opelbonto.hu-tól(rabló banda) egy töröttet kicsit megreparáltam és 600-as vizespapírral felcsiszoltam majd lefujtam :lol: Egész szép lett dicsértem is magam rohadt mocskos módon. :lol: Végezetül ultra,megabrutál 2 komponenses ragasztóval körbe felragasztottam. Másnap megrángattam de már csak a lökössel együtt jön le :lol:

Lassan körberagasztok mindent a kocsin nehogy lelopjanak mégegyszer valamit.

:wink:

Link to comment
Megosztás:

éjn is le fogom raggasztani elöl-hátul... a vontatás más tészta de akkor is mekkora jó, mikor kijössz vhonnan és látod hijányzik és a legszarabb tudod, h ezt nem fog6od a szegénységre, a fekákra, hanem egy másik gsisnek kellett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.