Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Azért ugye Te sem gondolod, hogy megrettentek...de most komolyan...

Tényleg nem rettentek meg. Viszont ők is tudják, ha perre kerül sor, sokkal-sokkal többet kell fizetniük.

Tehát szerintem csak annyi, hogy alapból hülyének kell tekinteniük az embereket, mert alapból a lakosság

nagyobbik fele az is. Ebből sok pénz marad a zsebükben. Csakhát vannak emberek, akik ismerik a

lehetőségeiket, ezekkel aztán már más hozzáállást kell tanusítaniuk.

Nekem kerek perec azt mondták először, hogy az 550 az 550, és hogy ezen ne is próbáljak vitázni,

mert esetleg még kevesebb is lehet, ha mégegyszer szemlézik. Aztán begorombultam, és rögtön a

csaj főnökét kértem, akinek megmondtam hogy az az 550 szerintem 750, és ha ezt nem fogadják

el, akkor az általam mellékelt dokumentumok másnapra az ügyvédemnél lesznek. Másnap hívtak

hogy 700 és hogy elfogadom-e :lol:

Aztán szépen sorjában jött a többi... bérautó hozzájárulást kértem, azt egyből megadták, trélert

kifizették alapból, a hitelmódosítási díj miatt viszont megintcsak ügyvéddel és perrel kellett

fenyegetőzni, de végül azt is megadták :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem rettentek meg. Viszont ők is tudják, ha perre kerül sor, sokkal-sokkal többet kell fizetniük.

Tehát szerintem csak annyi, hogy alapból hülyének kell tekinteniük az embereket, mert alapból a lakosság

nagyobbik fele az is. Ebből sok pénz marad a zsebükben. Csakhát vannak emberek, akik ismerik a

lehetőségeiket, ezekkel aztán már más hozzáállást kell tanusítaniuk.

Nekem kerek perec azt mondták először, hogy az 550 az 550, és hogy ezen ne is próbáljak vitázni,

mert esetleg még kevesebb is lehet, ha mégegyszer szemlézik. Aztán begorombultam, és rögtön a

csaj főnökét kértem, akinek megmondtam hogy az az 550 szerintem 750, és ha ezt nem fogadják

el, akkor az általam mellékelt dokumentumok másnapra az ügyvédemnél lesznek. Másnap hívtak

hogy 700 és hogy elfogadom-e :)

Aztán szépen sorjában jött a többi... bérautó hozzájárulást kértem, azt egyből megadták, trélert

kifizették alapból, a hitelmódosítási díj miatt viszont megintcsak ügyvéddel és perrel kellett

fenyegetőzni, de végül azt is megadták :huh:

Nekem minden kifogást találtak,hogy ne kelljen fizetni.

Aztán leültem az ügyvéddel beszélni és tisztáztuk milyen lehetőségeim vannak!

Ha 10-ből 8 embert megtudnak vezeteni,már nyert ügyük van,csak velem nem jártak jól.

De ugyanez igaz a bankokra is meg pl a Postára is,amikor megjött a pénz.

Ott is kikértem a fönököt,mert nem akarták kifizetni az utalt pénzt.

Csak akkor érsz el valamit,ha borítod az asztalt.Ez egy ilyen ország! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor érsz el valamit,ha borítod az asztalt.Ez egy ilyen ország! :huh:

Ebben egyetértünk. Már alapból erre felkészülve indulok neki egy-egy hivatali ügynek.

Van egy sejtésem, hogy a kötelező biztosításom lesz az egyik ilyen a következő negyedévben.

Link to comment
Megosztás:

Te írtad, hogy ez egy ilyen ország... :huh: :lol: :)

Te általánosítottál...és ebbe a körbe Te is, én is és mindenki beletartozik... :)

Nem általánosítottam,de ha jól körbenézel...

Nagyon sok helyen tapasztaltam,hogy semmi nem úgy müködik,ahogy kellene.Ez nem jeleni azt,hogy nyugatabbra jobb lenne a helyzet,az sem meseország.

Csak pár példa: egy bolt 9:00-kor nyit!De csak papíron.Amúgy 9:10-kor kegyesek beengedni.(nem általános,de nagyon sokszor előfordul)

A rendőrségtől a mai napig nem kaptam papírt a balesetről(nem mintha annyira hiányozna,de azért legalább annyit,hogy megtörtént)

A postán nem akartak fizetni,mert a kézbesítő nem azt írta hogy 14/A,hanem csak azt hogy 14,mert lusta volt írni.

Sorolhatnám még a példákat,a munkám miatt nagyon sok polgármesteri hivatalban és állami hivatalban,bankban fordulok meg,el sem hinnéd mennyien élnek a te,az én és a többiek adójából úgy,hogy a legfontosabb problémája az,hogy mi lesz az ebéd és ma hány kávét ittam.Persze tisztelet a kivételnek.

Amíg ilyenekre és így folyik el az állami pénz...inkább nem folytatom,te is tudod.

A legnagyobb baj az,hogy birka a nép,max magában höbörög és nem mer szólni semmiért.Nem azt mondom,hogy az utcára kell menni tiltakozni,de a hétköznapi dolgokért is lassan harcolnod kell,hogy valaki elvégezze a munkáját,vagy esetleg kiskapukon keresztül tudod elintézni.

Link to comment
Megosztás:

...el sem hinnéd mennyien élnek a te,az én és a többiek adójából úgy,hogy a legfontosabb problémája az,hogy mi lesz az ebéd és ma hány kávét ittam...

...Amíg ilyenekre és így folyik el az állami pénz...

A legnagyobb baj az,hogy birka a nép,max magában höbörög és nem mer szólni semmiért.Nem azt mondom,hogy az utcára kell menni tiltakozni,de a hétköznapi dolgokért is lassan harcolnod kell,hogy valaki elvégezze a munkáját,vagy esetleg kiskapukon keresztül tudod elintézni.

Na Anti ezekben értek én nagyon egyet Johnnyval.

Link to comment
Megosztás:

Na Anti ezekben értek én nagyon egyet Johnnyval.

Nem azt mondom,hogy mindenhol borítani kell,csak pl engem felidegesít,ha pl egy boltban,ahol elvileg én fizető vendég vagyok,olyan hangnemben beszélnek velem: "minek jöttél te most ide?"

Lehet én élek rossz helyen az országban,vagy nagyon alacsony az ingerküszöböm,de nagyon ritkán találkozom ellenpéldával.

Link to comment
Megosztás:

Akkor Te is közéjük tartozóóóól...boríts magadra gyorsan egy asztalt...ja meg szólj az ügyvédednek, hogy írjon neked egy fenyegető levelet... :lol: :) :) :D ;) :D ;)

Ezt most úgy mondod, mintha neked mindent sikerülne az életben elsőre és kielégítően elintézni.

Vagy ez tényleg így van? Mert akkor qrvára irigyellek... :D

Egyetértek a "birka" és "kiharcolni" dolgokban az előttem szólókkal. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy írtad...nyugatra sem rózsásabb a helyzet csak mi innen azt hisszük...

Én másfél évet töltöttem el Németországban...láttam ezt azt...ott is késnek a dolgozók, szarnak bele a hivatalok, a rendőr ha arról van szó elküld a halál ára, romlott húst árul a hentes, feltörik a kocsikat...lopnak a metrón...stb...stb...ugyan az megy mint itt...csak mire eljutnak hozzánk az infók ezek mindig kimaradnak...ott is kell fieztni a közértben, kell fizetni az adókat, stb...sött az emberek 80% No-ban nem rendelkezik saját lakással, házzal, hanem azt is bérlik...bútorostúl...mint a kocsikat...a lakást mondjuk azért mert nem tudja megvenni...lehet, hogy sokezer EUR-t keres havonta, de pl a lakás többszörösébe kerül kinnt mint nálunk...persze vannak dologk mint üzemanyag amik esetéban nincs jelentős különbség...

Ami meg az itthoni hivatalokat illeti...lófütty pénzért dolgoznak (persze lehet mondani, hogy nem kötelező oda menni melózni) nem ő tehet róla, hogy nem egy magáncégnél titkárnő, hanem állami hivatalban...és így adóból kerül kifizetésre a lóvéja...téged sem érdekelne szerintem...mert ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy köszi, ebben a hónapban nem kérünk fizut, mert jobb helyen van az a lakosok zsebében...

Postás...van egy postás haverom...72.000 nettó...15 éve postás...Gyöngyösről buszozik fel minden nap...jatt az elenyésző (fizuval együtt a 100 jön neki össze kb, egyik hónapban több másikban kevesebb) már nem kp-ra viszik ki a nyudgíjat mint régen...de mivel 15 éve ezt csinálja, hova menjen el melózni? mit csináljon? Ehhez ért...

Ennyi pénzért jön-megy reggeltől estig hidegben, melegben, hóban, sárban és húzza a kis kocsiját...

De említhetnénk Coupe rendőrismerősét is akár...tudna ő is mesélni ezt azt...

Szóval nem olyan egyszerű ám ez...

Az éremnek két oldala van...és nem minden cág/hivatal teheti meg, hogy jól megfizesse a melósait és ezzel is jobb teljesítményre, pontosságra odafigyelésre ösztönözze...hanem tulajdonképpen ott tart a dolog, hogy aki elvállalja annyi lóvéért az fel van véve...

De ezekről nagyon sokat lehetne elmélkedni...de ne itt a GSI topicban...ez már itt is OFF... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ezt most úgy mondod, mintha neked mindent sikerülne az életben elsőre és kielégítően elintézni.

Vagy ez tényleg így van? Mert akkor qrvára irigyellek... :lol:

Egyetértek a "birka" és "kiharcolni" dolgokban az előttem szólókkal. :huh:

Nem...nem mondom, hogy sikerült...persze, hogy nem...és néha bosszantó is tud lenni...

De nem szabad elfelejteni, hogy a másik oldalon is ember áll/ül...

Gondolj Gabi csak a kunmadarasi projektre...hát qrva szarul sült el, mégsem ugatott be senki, hogy baszod erre vered a nyálad??? Vagy hogy jó kis zászlóval indulós-leintős időmérőt csináltál...

Mindennek megvan a maga oka...adott esetben nem is az tehet róla akivel te szemben állsz...

Link to comment
Megosztás:

Szóval nem olyan egyszerű ám ez...

Az éremnek két oldala van...és nem minden cág/hivatal teheti meg, hogy jól megfizesse a melósait és ezzel is jobb teljesítményre, pontosságra odafigyelésre ösztönözze...hanem tulajdonképpen ott tart a dolog, hogy aki elvállalja annyi lóvéért az fel van véve...

De ezekről nagyon sokat lehetne elmélkedni...de ne itt a GSI topicban...ez már itt is OFF... :huh:

Neked is igazad van!

De mondjuk én épp ezért próbálok meg most munkahelyet váltani,mert hiába teszem oda magam,nem fizetnek meg,csak az igérgetés van,a kollegám dupla annyit kap,mint én,ugyanannyi melóért és még sorolhatnám.Betelt a pohár.

Link to comment
Megosztás:

Neked is igazad van!

De mondjuk én épp ezért próbálok meg most munkahelyet váltani,mert hiába teszem oda magam,nem fizetnek meg,csak az igérgetés van,a kollegám dupla annyit kap,mint én,ugyanannyi melóért és még sorolhatnám.Betelt a pohár.

Térségi szempontból én a jól keresők közés vagyok sorolva... de ha azt nézem, hogy ezért a pénzért folyamatos 3-ba járok, nincs ünnepnap, csak ha szabadra esik, olykor kifoghatunk olyan hetet, mint a mostani volt, hogy minden nap, reggel 9-re már 1,5 tonnát mozgattunk meg személyenként, vagy ha leveszem a pótlékot, akkor biza elég gáz a helyzet...

Arról nem is beszélve, hogy tolják a melót, mert valaki úgyis megcsinálja... eredmény: 25 "sarzs"-ból 11-et mi szedtünk idén, és a többin a másik 3 műszak osztozik... senki nem mondja, hogy milyen f@sza srácok vagytok... és zsebbe sem csúszik semmi. Ráadásul egészségtelen is.

De nem lehet ugrálnom, mert ezzel a végzettséggel ennyire vagyok jó. A többi jól fizető cág meg eddigi ismereteim szerint egészségtelenebb.

Link to comment
Megosztás:

Neked is igazad van!

De mondjuk én épp ezért próbálok meg most munkahelyet váltani,mert hiába teszem oda magam,nem fizetnek meg,csak az igérgetés van,a kollegám dupla annyit kap,mint én,ugyanannyi melóért és még sorolhatnám.Betelt a pohár.

Ez alapjaiban probléma ma Mo-on, hogy nem fizetik meg a munkaerőt...de az idevonatkozó okok is megvannak...gazdasági témákhoz most nincs kedvem...

Vegyünk egy emberkét, aki akár lehetnék én is...

Netto 90 4 évvel ezelött is, meg most is...ha csak évi 10%-ot számolunk mint infláció (hiába beszélnek itt 6-7-ről ez valójában mindig több) a reálbérek nem nőnek...Ergo egy év múlva a 90 már csak 81, megint egy év már csak 73, ismét egy év és már csak 66, majd 60... Tehát fizuemelés helyett szépen elamortizálódik az emberek pénze...így valójában 4 évvel ezelött sokkal jobban keresett mint ma...sokkal-sokkal...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.