Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Na main nap majdnem tök jó lett. A Balázska kocsijában ABSt szerettünk volna. Jeladók oké megvannak kocka ugye be volt kötve de nem találtuk a vezetékeket. Calling Balázska. A hátsó kerékhez a vezetékek a hátsó ülés alatt, az elsőé meg a biztosítéktábla mögött az utastérben elvágva. Diny azt mondta kéne lenni egy computernek is amire rámegy a cuccos de azt nem találtunk sehol. Viszont gyanus hogy a két első kerékhez összesen 5 vezeték volt. Lehet az menne az ABS computerre? De akkor hol vannak az első kerék kábelei és miért lett levágva a computer csati. Balu azt mondta ennek a computere az ABSben van, de Diny meg azt hogy az nem lehet. Szóval nem értem. Ki mit tud ezzel kapcsolatban mondani? Az ABS típusa Bosh 0265208011. Ja és mi az a nagy csati akkor ha nem az megy a computerre?

kétféle bosch abs van (legalábbis a vectrákban) az egyik a régebbi, aminek a vezetőoldali küszöbnél van az elektronikája, a másik hibrid - már rajta van az absen az elektronika. ami régi és a polcon volt annak a cikksz: 256201019. az újabbnak nappal tudom megnézni a cikkszámát.

Link to comment
Megosztás:

kétféle bosch abs van (legalábbis a vectrákban) az egyik a régebbi, aminek a vezetőoldali küszöbnél van az elektronikája, a másik hibrid - már rajta van az absen az elektronika. ami régi és a polcon volt annak a cikksz: 256201019. az újabbnak nappal tudom megnézni a cikkszámát.

Akkor ez valószínű benne van? Viszont akkor mér 5 vezeték van a 2 első kerékhez?

Link to comment
Megosztás:

Régebben goldoltam rá már de az soo helyet foglal, fáj töle mindenem és annyit nem ér. A fűthető ülés az meglesz egyszer, meg most ráizgultam még kipörgésgátlóra.

az kell is egy erőgépbe :huh:

az ülésfűtés nem nagy dolgo ha jól tudom Uhuhu is rakott a kadettjébe anno

Link to comment
Megosztás:

Ez mit jelent hogy nincs a toppon? Állítólag most lett teljesen felújítva az egész... Mi lehet ilyenkor rossz benne? :huh:

mi is volt felújítva?

Fúrva, köszörülve, vagy csak gyűrűzve?

előbbi esetén igen szomorú dolog lenne, utóbbi esetén simán elképzelhető, mert az csak amolyan kenjük be sárral. :lol:

Járó mocinál nívópálca ki, és skubi, mennyire fúj. :D

Link to comment
Megosztás:

mi is volt felújítva?

Fúrva, köszörülve, vagy csak gyűrűzve?

előbbi esetén igen szomorú dolog lenne, utóbbi esetén simán elképzelhető, mert az csak amolyan kenjük be sárral. :huh:

Járó mocinál nívópálca ki, és skubi, mennyire fúj. :lol:

Új fényezés,fékbetétek,olajak,szűrők,vezérlés.

Ennyit tudok, meg annyit hogy a hengerfejet elvitte nyomáspróbára... Ennyit mondott.

Link to comment
Megosztás:

Azt vedd figyelembe, hogy el felújítás sikerülhet rosszul is.

Spriccelés azért erős.

Most ne azt hidjétek hogy 5m-re a kocsi elé köpte az olajat, csak az 1cm-en ahol kijött a tömítés jött az olaj, pont a leömlőre...

Tetszett ez az autó, ha aktuális lesz a dolog meg is fogom mégegyszer nézni. De akkor tartósabb tesztnek vetjük alá, hogy kiderüljön mi is a pálya... Ha azon átmegy akkor talán megveszem, lehet addig találok jobb ajánlatot is. Élménynek viszont nem volt rossz, addig amíg nem füstölt. Rossz volt azért ilyet látni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Most ne azt hidjétek hogy 5m-re a kocsi elé köpte az olajat, csak az 1cm-en ahol kijött a tömítés jött az olaj, pont a leömlőre...

Tetszett ez az autó, ha aktuális lesz a dolog meg is fogom mégegyszer nézni. De akkor tartósabb tesztnek vetjük alá, hogy kiderüljön mi is a pálya... Ha azon átmegy akkor talán megveszem, lehet addig találok jobb ajánlatot is. Élménynek viszont nem volt rossz, addig amíg nem füstölt. Rossz volt azért ilyet látni. :lol:

De akkor is ráfolyt a leömlőre, nem kell magyarázni milyen ez, rendszeres jeleggel előfordul, hogy nem rakom vissza az olajbetöltősapkát normálisan :huh:

Szerintem "szerencsés" vagy, hogy pont egy ilyen példányra akadtál.

Ettől függetlenül én egyedül nem mernék autót venni.

ui: 1 tuti : a piros nem túl nyerő szín

Link to comment
Megosztás:

De akkor is ráfolyt a leömlőre, nem kell magyarázni milyen ez, rendszeres jeleggel előfordul, hogy nem rakom vissza az olajbetöltősapkát normálisan :huh:

Szerintem "szerencsés" vagy, hogy pont egy ilyen példányra akadtál.

Ettől függetlenül én egyedül nem mernék autót venni.

ui: 1 tuti : a piros nem túl nyerő szín

Nem megmagyarázni akartam, minek is tenném, hiszen az autó nem az enyém még, hanem a gazdájáé, mért védeném?

Hogyérted hogy pont egy ilyen példányra akadtam? :lol:

Nekem a piros bejön... Főleg amióta linkeltem azt a szép piros GSI-t az Optikai tuning topicba. :D :D

Amúgy gondolkodtam már rajta hogyha tényleg aktuális lesz a dolog, akkor hívok valami szakértőt is magammal. Valaki olyat aki régebben Opeles mint Én és ért is hozzá. Én mint laikus nem sokat konyítok ( egyenlőre ) hozzá.

Hmm, megjelent a klubtagásom, pedig még nem is kaptam sms-t. Remélem nem rossz számlaszámra küldtem... Bár CTRL + C-t meg a CTRL + V-t nem lehet elrontani... Legalábbis remélem. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez mit jelent hogy nincs a toppon? Állítólag most lett teljesen felújítva az egész... Mi lehet ilyenkor rossz benne? :huh:

Ahogy én kivettem, francokat volt az felújítva. :lol:

Az eddigi leírás alapján igencsak szar állapotban van az a motor.

Szóval csak óvatosan az ilyenekkel.

Link to comment
Megosztás:

Aham, tehát mélykék is finoman lebeszélni akart róla. :lol: Kicsit nehéz a felfogásom... Bocsi. :huh:

Nem feltétlen akarunk róla lebeszélni, hiszen ha más baja nem sok van, és a motor miatt sikerül

rendesen lealkudni, akár még meg is érheti valóban felújítani azt a motort megvétel után :D

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen akarunk róla lebeszélni, hiszen ha más baja nem sok van, és a motor miatt sikerül

rendesen lealkudni, akár még meg is érheti valóban felújítani azt a motort megvétel után :lol:

Szerintem ha aktuális lesz a dolog, megkérek valaki Opelszakit hogy jöjjön el velem és egy pár autót nézzünk meg. Az lesz a legtisztább. Mondjuk egy motorgenerál nem olcsó mulatság, főleg egy ilyen 16szelepes szörnynél nem? Mondjuk egyszer ígyis-úgyis be fog következni, csak a fateromtól félek, erre az autóra is mondta hogy sapkaszr meg minek kellett megvenni... Pedig ezen csak a kasztni volt oda... Bár én pénzem azt csinálok amit akarok, de szeretem okosan elkölteni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.