Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nekem mondod? :lol:

Vagy elviszi valaki 500e Ft ért ... és bukok sokat ( ne Antiban gondolkozzunk :lol: )

... vagy kilábalok egyszer ebből miután ráment egy másik autó ára és még semmi tuning semmi csicsa ...

Van aki lakásban bukik ekkorát és ott ugye nem 2-3 évre szól a hitel hanem 10-20 ra ...

Utolag már sokat nem tudok tenni a dologért ...

de ha van ötleted szívesen veszem ...

Dehogynem.

Csak az ezért rosszul kiválasztott autó kicsit drága tanulópénz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel 50-60 lovat tesz rá ezért nem lehet egy sima direktszűrős tuninghoz hasonlítani, a V-tec és a turbó az ami komoly tuningnak számít, és a V-tec-ben van a poén, az 1.6vti meg 8250-nél szabályoz le és nem 9000-nél, de ahhoz hogy eddig is elforogjon, kell a vezérlés eltolása, mert belebegnek a szelepek, és összedolgoznak.

Nem tudom mit értesz vezérléseltoláson, de a vtec bütyökprofilt vált. Ugyanott vagy vele, mint egy nagytengellyel. (azzal a különbséggel, hogy utóbbi nem megy kis fordulaton, de ez gyorsuláson senkit nem érdekel) Tehát, aki nagytengelyt rak az autóba az menjen a turbósokkal? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit értesz vezérléseltoláson, de a vtec bütyökprofilt vált. Ugyanott vagy vele, mint egy nagytengellyel. (azzal a különbséggel, hogy utóbbi nem megy kis fordulaton, de ez gyorsuláson senkit nem érdekel) Tehát, aki nagytengelyt rak az autóba az menjen a turbósokkal? :lol:

Mind1, nem bonyolódom bele, 1.5 éve fórumozom a honda fórumon, tanultam ezt azt, szerintem olvass utánna a V-tecnek mielőtt írsz..

Link to comment
Megosztás:

Valahogy rájöttem hogy nem az auchan akciós ujságból válogatta ki az alkatrészeket hozzá :lol:

... annó a Krisztián is 100 ezrekről beszélt csak a wéber kapcsán ...

de talán injektorral is lehet még gyorsan menni nem csak karburátorral ...

meg aztán ahogy Virág elvtársat ismerjük van mit locsolnia majd az asconába :lol:

Mennyit mondott Lali ?

170 le asszem wéberrel a Kunmadarason látott piros Gsi.

Gondolhatod, hogy nem 5 Forint volt egy olyan motort összehozni, ami bírja ezt.

Link to comment
Megosztás:

Mind1, nem bonyolódom bele, 1.5 éve fórumozom a honda fórumon, tanultam ezt azt, szerintem olvass utánna a V-tecnek mielőtt írsz..

Világosíts már fel mit írtam rosszul, nem szeretnék hülyén maghalni. :lol:

"The B16A’s VTEC system employs three in-line camshaft lobes for each pair of intake valves.

During low-rpm operation, the two outer lobes - which deliver low-lift and short-duration - control the intake valves via their own set of rocker arms. A third set of rocker arms - which align with the centre camshaft lobes - are left idling during this stage; their movement controlled by a so-called 'lost motion' spring. Then, during high rpm operation, the engine management system locks the centre rocker arm to the outer arms using a hydraulic synchronising pin. This sees the centre camshaft lobe - which delivers high-lift and long-duration - taking control of the intake valves and giving increased engine airflow at high rpm.

The benefit of this two-stage system is a healthy spread of torque across a wide rev range. "

V-tec

Link to comment
Megosztás:

Nekem mondod? :lol:

Vagy elviszi valaki 500e Ft ért ... és bukok sokat ( ne Antiban gondolkozzunk :lol: )

... vagy kilábalok egyszer ebből miután ráment egy másik autó ára és még semmi tuning semmi csicsa ...

Van aki lakásban bukik ekkorát és ott ugye nem 2-3 évre szól a hitel hanem 10-20 ra ...

Utolag már sokat nem tudok tenni a dologért ...

de ha van ötleted szívesen veszem ...

Ennyi.

Vagy megbarátkozol a helyzettel és lassan javítgatod - de akkor nem az angel eyes tipusú dolgokra kellne a hansúlyt helyezni. -, vagy eladod.

Én már korábban is írtam, hogy add el a bőrt, ha ilyen állapotban van a kocsi többi része.

De a te kocsid, senki nem dönthet helyetted.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy rájöttem hogy nem az auchan akciós ujságból válogatta ki az alkatrészeket hozzá :lol:

... annó a Krisztián is 100 ezrekről beszélt csak a wéber kapcsán ...

de talán injektorral is lehet még gyorsan menni nem csak karburátorral ...

meg aztán ahogy Virág elvtársat ismerjük van mit locsolnia majd az asconába :lol:

Kadett :lol:

Mindenre lehet sok pénz költeni, de akkor minek 8 szelepesbe, ha ott a 16v tesója ?

Mert megbízható az NE ?

Link to comment
Megosztás:

Piiista!

...te húúúzááá esküvőzni, mert ha nem érsz oda időben a bulájra...én eliszok előled mindent... :P

Lacee!

Nem értem egyáltalán hogy miért is feszegeted ezt a C20ne dolgot...az egész annyival lenne olcsóbb, amennyivel a moci kevesebbe kerül...ergo 60 ezerrel...na ebből nem jön ám ki sok tuning...sött...pont semmi...

Ja...és az, hogy "van mit locsolnia majd az asconába", azért erősen átgondolandó dolog! Egy nem ascona, hanem kadett... ;) , kettő csipkebokor vessző, három, igazából nincs mit belelocsolnom...

Csabiiii!

Ugye nem baj, ha nem tudjuk meg hogy "fizettél"???? :hiya: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

....Piiista!

...te húúúzááá esküvőzni, mert ha nem érsz oda időben a bulájra...én eliszok előled mindent... :lol:....

Kilenckor van kezdés a Liszt Ferenc téri helyen, páran még fent vannak a várban, mert ott meg pélinkafesztivál van :lol:

Valahogy majt túlélik, hogy nem vagyok ott pont 9re :lol:

Ti merre mentek ?

Link to comment
Megosztás:

A V-Tech nem más, mint egy gyárilag kihegyezett motor, mint ahogy a C20XE is az. A Hondánál annyi, hogy komolyabb technikát tettek bele gyárilag.

Viszont ha veszünk egy C16SE blokkot alapnak, ami 100 LE-s. Na abból is lehet olyan motort építeni, ami szívó, de veri a VTI-ket. Azokat a motorokat is fel lehet húzni minden nehézség nélkül 180-190LE-re. Viszont 1.6-ból, ha 16 szelepes, akár 220-230 Ló se probléma, csak az ugye már nem két fillér. De ami a lényeg, bárki elött adott a lehetöség, hogy olyan 1.6-os Cosát építsen, ami 650 kiló, vagy még könnyebb és 12-es idöket megy.

Ugyanígy adott a lehetöség, hogy egy C20XE Astra 13-as idöket menjen. Nem kell más, mint egy rakás pénz, mert ingyen ugye semmi nincs. Viszont, manapság C20XE-böl nem egy létezik, ami üti a 280 lovat és vannak páran, akik a 300-at tüzték ki célnak. Viszont ehez hozzátartozik, hogy ennyi pénzböl már 500 ló feletti LET-et lehet építeni, ha nem még erösebbet. A szívótuning mindig is drágább és munkaigényesebb volt, mint a turbótuning.

Kint Németországban van olyan ismerösöm, aki épített egy 230 LE-s XE-t CQP-ba Weberrel és mindent ö maga csinált. Rengeteget olvasott a szívómotorok tuningjáról, rengeteg munkát és pénzt ölt a motorba, de utána nagyon komoly lett.

Az meg érthetö a szervezöktöl, hogy nem úgy alakítják a kategóriákat, hogy egy akármilyen gyári autónak esélye legyen, mert úgy unalmas lenne. Én se azért megyek ki, hogy 15 másodperces GSI-ket nézzek gyorsulni, hanem inkább tetszenek a 12-es idöket futó szívó VTI-k., meg a többi épített autó. Van, akinek már a Corsám is nagyon bejött, holott Tökölön, vagy Lacházán soha még csak nem is álltam dobogón, minig csak az elsö 8-ban voltam benne. Pécsett viszont mindenki el volt varázyolva a zöld NE A Corsától, aztán csak kikapott tölem és én lettem az elsö. Viszont ott nem volt Honda a kategóriában. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kilenckor van kezdés a Liszt Ferenc téri helyen, páran még fent vannak a várban, mert ott meg pélinkafesztivál van :hiya:

Valahogy majt túlélik, hogy nem vagyok ott pont 9re ;)

Ti merre mentek ?

Na ezt a páleszfesztivált ezt jól eltitkoltátok előlem...bakker...

:lol: :lol: :lol:

Nikiékkel és Gabival 11:15-kor talizunk a Citadellánál...úgy néz ki oda megyünk...ha nem jó, és átnézünk máshova úgy is szólok.. :hiya:

Ja elfogyott a Mojito...szóval jó lenne már indulni... :P

Link to comment
Megosztás:

jóvanna ascona - kadett ... nincs mentségem :lol:

Nem feszegetem Anti csak ha az XE olyan problémás megoldás akkor hátha ez egy köztes út , nem erőltetek én semmit csak olvasgattam picit és ígértesen hangzott egy két történet 2.0 8V -vel is ... tudom hogy nem akarsz erre milliókat költeni az azért már kiderült a fényezésnél is :lol: meg ugye más kategória is a GSi T hez képest ez az öreg MONZA ( :lol: ) meg mintha másra is akarnád használni mint az előbbit ... de nyilván nem egy ilyet és egy ilyet álmodtál meg rá ... szóval azért csak csak lesz benne némi jelentéktelen értékű "mátyáskirály" ?!

Kösz Csaba a vígaszt :P

Link to comment
Megosztás:

Hát c20ne-ről szó sem volt...igazából a projekt nehézsége miatt pont ugyan akkora szívás mint az xe...itt a kérdés a régebbi kivitelű, cih moci volt, vs. c20xe... :lol:

Hagyjad Anti! A CIH már őskövület, azt csak a kiválasztottak ismerik! :lol:

Mindenki más, ha nyolc szelepet hall, rögtön NE-re gondol.

Link to comment
Megosztás:

Na ezt a páleszfesztivált ezt jól eltitkoltátok előlem...bakker...

:lol: :lol: :lol:

Nikiékkel és Gabival 11:15-kor talizunk a Citadellánál...úgy néz ki oda megyünk...ha nem jó, és átnézünk máshova úgy is szólok.. :hiya:

Ja elfogyott a Mojito...szóval jó lenne már indulni... :P

Én is csak tegnap értesültem róla :hiya:

Jelezem, úgy hallottam, hogy a Citadellán valami váltás van / lesz stílus terén.

Mondjuk e biztos csak jobb lehet, ha változik valami ;) :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Megmondom őszintén nem tudom a pontos összeget, olyan 40-50 között van, nem tudom mert nem kápéval fizettem érte.

Neked csak 100 volt? :lol: :lol: :lol:

(by Ford Fairlane :P )

Egyébként meg szerintem ne nagyon szállj vitába Tsz kartárssal a vtec rejtelmeiről, mert együtt

voltunk azon a Havassy előadáson, amikor boncolgatta a vtec rejtelmeit is ;)

Tényleg abban rejlik a vtec lényege, hogy egy másik "bütyökprofilt" reteszel a teknika bizonyos

fordszám elérése után, ami már nagytengelyes karakterisztikát ad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.