Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Norbi ha fogyni akarsz, akkor miért a szerelődhöz fordulsz ? :lol:
nem akarok fogyni, mind a 78 kilómra szükségem :unsure:

Csak nem meri bevallani... Norbi Update kúrán van! :wacko:

Csaba! peace! szerintem nem utál senki. :lol:

Csak pár tapasztalt ember próbálja a tapasztalatait megoszatni veled. :)

az meg, hogy a jobb benzin kevesebb károsanyagot bocsájt ki... hát akkor miért eszik abból többet?

Ha többet eszik, akkor több a kibocsájtás is....

Link to comment
Megosztás:

az meg, hogy a jobb benzin kevesebb károsanyagot bocsájt ki... hát akkor miért eszik abból többet?

Ha többet eszik, akkor több a kibocsájtás is....

Ennél már egyszerűbben nem tudom elmondani..

A lambdaszonda be van állítva egy fix értékre, hogy addig keverje a levegő benzin arányt, míg nem lesz maximum 1 Kg korom, ehhez kell 1000 liter 95-ös benzin, 100-as benzin mivel sokkal jobb minőségű ezért jobb az égése és jobban el is ég, abból hogy meglegyen az 1Kg korom, kell 1300 liter..

És kocsmázni senki nem akar? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Csaba! akkor szerinted melyik a környezetre kevésbé ártalmas? :wacko:

Egyik sem, az 1 kG korom az 1 Kg korom minden esetben, csak az egyikben ezt 1.5 literből mig a másikban 1 literből van meg, persze ezek hasra ütött számok, de a lényeg az arány...

Én kocsmáznék, mert a blitzen sem sikerült innom... azóta meg tök józan vagyok, de hát csak 220 km-re vagyok. :lol:

Meddig tart feljönni? Aludni úgy sem kell, csak józanodni másnap, max... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda be van állítva egy fix értékre, hogy addig keverje a levegő benzin arányt, míg nem lesz maximum 1 Kg korom, ehhez kell 1000 liter 95-ös benzin, 100-as benzin mivel sokkal jobb minőségű ezért jobb az égése és jobban el is ég, abból hogy meglegyen az 1Kg korom, kell 1300 liter..

A nagyobb oktánszám nagyobb kompressziótűrést jelöl. Linkelj már valamit, ahol leírják hogy az oktánszámnövekedés emissziócsökkenést von maga után. Mert lehet, hogy igaz de én még nem hallottam ilyet. És leginkább ezen a ponton bukik az elméleted.

Link to comment
Megosztás:

Egyik sem, az 1 kG korom az 1 Kg korom minden esetben, csak az egyikben ezt 1.5 literből mig a másikban 1 literből van meg, persze ezek hasra ütött számok, de a lényeg az arány...

Meddig tart feljönni? Aludni úgy sem kell, csak józanodni másnap, max... :unsure:

1 kg az 1 kg. Csak egyikhez 1000, másikhoz 1300 kell.. vagyis utóbbi pazarló, ha környezetvédő szemmel nézzük. :lol:

a felmenni meg jó kérdés. Nem biztos, hogy anyagilag jól jönnék ki belőle. Meg hát asszony is furcsán nézne rám... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb oktánszám nagyobb kompressziótűrést jelöl. Linkelj már valamit, ahol leírják hogy az oktánszámnövekedés emissziócsökkenést von maga után. Mert lehet, hogy igaz de én még nem hallottam ilyet. És leginkább ezen a ponton bukik az elméleted.

Senkit nem érdekel az oktánszám, jobb minőségű benzin égése kevésbé káros, ezért többet tud adagolni a maximum károsanyagkibocsájtás eléréséig...

De én már nem akarok ezzel foglalkozni, ha lehet akkor hagyjuk....

Kocsma neked nem játszik? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

1 kg az 1 kg. Csak egyikhez 1000, másikhoz 1300 kell.. vagyis utóbbi pazarló, ha környezetvédő szemmel nézzük. :unsure:

Pont ez az, hogy környezetvédelmi szempontból tök mind1, mivel nem kerül több káros anyag a levegőbe sem az egyiknél, sem a másiknál.. inkább anyagilag rosszabb, de nem megy annyival jobban az autó...

Link to comment
Megosztás:

Senkit nem érdekel az oktánszám, jobb minőségű benzin égése kevésbé káros, ezért többet tud adagolni a maximum károsanyagkibocsájtás eléréséig...

De én már nem akarok ezzel foglalkozni, ha lehet akkor hagyjuk....

Kocsma neked nem játszik? :unsure:

Amíg nem linkelsz valami autentikus forrást én addig ezt nem hiszem el. Amúgy én is tankoltam már vépáver 100-at és ugyanannyit fogyasztott, de addig győzködsz, hogy visszatérek 95-re, hogy lemenjen 6 literre a fogyim. Legfeljebb becsörög a motorom. :lol:

Én nem iszom. Az autóm iszik helyettem. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Pont ez az, hogy környezetvédelmi szempontból tök mind1, mivel nem kerül több káros anyag a levegőbe sem az egyiknél, sem a másiknál.. inkább anyagilag rosszabb, de nem megy annyival jobban az autó...

nem mindegy, mert "hamarabb kimerülnek a készletek..."

A pijáttttt állom... :unsure:

majd 1x. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Úgy benne vagyok, de adj kocsit is hozzá mert az otthon van én meg pesten. Igaz még dolgozni is kellene, de az megvár úgyis. Nem csinálja meg senki helyettem. :unsure:

Kocsit azt adom, itt az enyém...:lol: legalább nem kell metrózni full részegen, és a metrón megmagyarázni mindenkinek miért eszik többet a jobb benzinből :wacko::D:D:

Link to comment
Megosztás:

Ok. Gyere el ha befejezted a kocsmát, hazaviszlek, utána visszahozol és mehetsz haza. :unsure:

Micsoda? Jössz velünk kocsmázni, aztán mikor vége, hazaviszel mindegyikőnket, és a végén lerakod a a parkolónkban a kocsim, és hazamész metróval... :wacko:

csak vicc vóót, nem megsértődni...:lol:

Link to comment
Megosztás:

Tehát maximum 1,0 V lehet de a szonda egy optimális mértéken tartja, vagyis az aranyközépúton, ezt úgy tudja elérni hogy adagolja a benzint/levegő mennyiséget ha kevés, ha sok viszont elvesz belőle... de a jobb minőségű benzinnek a káros anyag kibocsájtása sokkal kevesebb mint a rosszabbé hasonló mennyiségnél, ezért a szonda még adagol addig a pontig mig nem éri el az arany középutat vagyis a 0,2 és a 1.0 közti értéket... ezzel a többlettel próbálnak elérni nagyobb teljesítményt, de sima 95 benzinre optimalizát szondánál, mint ami nekünk is van, azon kívül hogy többet eszik nem lesz nagyobb a teljesítménye, ezért vannak a sportszondák....

Ezért van nekünk is állítási lehetőség (95 és 98) nem csak a kopogás miatt, de a lambdaszonda miatt is, más értékeken dolgozik, és hogyha 95-re van állítva és 98-al jársz ne egyen többet a gyárilag megadottnál.

MIVAN???

Oktánra optimalizált szonda... Benzinnek meg károsanyag kibocsájtás...

Ja tényleg ezért fogyaszt többet. Tankolj koszos (magas kársoanyag tartalmú(!) :wacko: ), 5 oktános benzint, akkor abból nem fog semmit sem enni.

Én mondjuk a BME közlekedésmérnöki karán nem pont így tanultam, de mind1. Nem is hallgatok a sok sarlatán mérnökre, meg professzorokra. Esetleg ha 11-en mondják, mert eddig 10:3 oda... Mondjuk az én bátyám kettőt ér. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.