Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Odatekerem a dugattyút és nem esik be a szelep, az nem gond! :)

hihi... ez vicces... ennyi nem elég. B)

Mennyibe kerül egy viszonylag jó moci? És hol tudsz ilyen mocit?

én nem akarok beleszólni, de ha ki is próbálsz egy mocit, még kocsiban, arra semmi gari, hogy nem fogja ugyanúgy enni az olajat, észrevétlen, mint a mostani.

2-300 között meg megáll a felújítás, pláne ha jó szerelő ismerősök is vannak, meg jó gépműhely, és akkor egy gy.k. 0km-es mocid lesz.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nagyon tanácstalan vagyok, mert iszonyatosan jól megy ez a motor, 230-nál még ment elég szépen, a szelepszár szimeringezést megejtem mindenképp holnap vagy az után, kárt nem teszek benne ezzel, ha a felére csökkentem az olajfogyást már megérte mivel 3000Ft egy liter amit vettem bele és már közel 2 litert evett meg.

Link to comment
Megosztás:

2-300 között meg megáll a felújítás, pláne ha jó szerelő ismerősök is vannak, meg jó gépműhely, és akkor egy gy.k. 0km-es mocid lesz.

Aha, én is ezen vacillálok egyébként, ma felhívtam a protechnic-et és ő is azt mondta hogy nagyon jók ezek a motorok, de 240 000Km után fel kell újítani, és az 300 000-be kerül kábé szereléssel együtt, de az megint el fog menni 200 000-et, hát egyelőre nem tudom, marad a 6000Ft-os szelepszár-szimering csere egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

hihi... ez vicces... ennyi nem elég. :)

Miért is nem elég? Én nem szereltem fizikálisan még ilyet de akik csinálják majd (kaszkadőr) ők csináltak már legalább 50 ilyet nem GSi-t az igaz de egyiknél sem kellett leszedni a hengerfejet. De ha tudsz valamit azért oszd meg légyszi mert akkor nem állunk neki!

Link to comment
Megosztás:

Miért is nem elég? Én nem szereltem fizikálisan még ilyet de akik csinálják majd (kaszkadőr) ők csináltak már legalább 50 ilyet nem GSi-t az igaz de egyiknél sem kellett leszedni a hengerfejet. De ha tudsz valamit azért oszd meg légyszi mert akkor nem állunk neki!

ahogy Anti is írta, fel kell tölteni a hengereket levegővel, úgy izomból, aztán az majd fent tartja az összes szelepet, már ha jó a szelep zárása. 8 szelepes mocinál némileg 1xűbb, mert ott a gyertya helyére be lehet tenni spec alakú cuccot, amivel megtámasztod a szelepet. :)

Link to comment
Megosztás:

Miért is nem elég? Én nem szereltem fizikálisan még ilyet de akik csinálják majd (kaszkadőr) ők csináltak már legalább 50 ilyet nem GSi-t az igaz de egyiknél sem kellett leszedni a hengerfejet. De ha tudsz valamit azért oszd meg légyszi mert akkor nem állunk neki!

Elvileg megoldható úgy is, hogy nem veszed le a fejet, de szerintem elég necces lehet. Nagyon mélyen vannnak a szimeringek.

Ha én cserélnék, akkor szerintem inkább levenném a hengerfejet, mert nincs kedvem szopatni magam.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg megoldható úgy is, hogy nem veszed le a fejet, de szerintem elég necces lehet. Nagyon mélyen vannnak a szimeringek.

Ha én cserélnék, akkor szerintem inkább levenném a hengerfejet, mert nincs kedvem szopatni magam.

Na jó de azért nem olyan egyszerű, mármint nem a hengerfej tömítés miatt, nem egy nagy lóvé, hanem én mindig is féltem a nyomatékolástól, van nyomaték kulcs is de érdemes már akkor új hengerfejcsavarokat is venni, de ha nem fog menni másképp akkor csak ez a lehetőség maradt. :)

Link to comment
Megosztás:

vezérlést+tengelyeket úgyis le kell venni... onnan már nem sok a HF sem, ha nem menne annak levétele nélkül. :)

Nem a vezérlés a gáz, mert az 5 perc alatt megvan. Ami sokáig tart, az a leömlö és a szívósor leszedése.

De akkor is inkább így, mint szívni a szük lyukban kb.6-8cm mélyen lévö szimeringekkel.

Link to comment
Megosztás:

Aha, én is ezen vacillálok egyébként, ma felhívtam a protechnic-et és ő is azt mondta hogy nagyon jók ezek a motorok, de 240 000Km után fel kell újítani, és az 300 000-be kerül kábé szereléssel együtt, de az megint el fog menni 200 000-et, hát egyelőre nem tudom, marad a 6000Ft-os szelepszár-szimering csere egyelőre.

Ménem csináltatod meg akkor már azt a hf felújítást?

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a modiktól hogy ide írom ezt: Mivel nagyobb mocira váltok, megválnék 1 éves 63.5-ös átmérőjű végig saválló kipuff. rendszeremtől kivehető sport fém katival+katit helyettesítő cső, Bastuck duplacsöves végződésű hátsódobbal( saválló komplett rendszer, c20xe Astra GSI-hez) Azért írtam ide mert itt sok a gsi-s!!! Érd.: priviben. Ha nagyon nagy baj tegyetek át :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a modiktól hogy ide írom ezt: Mivel nagyobb mocira váltok, megválnék 1 éves 63.5-ös átmérőjű végig saválló kipuff. rendszeremtől kivehető sport fém katival+katit helyettesítő cső, Bastuck duplacsöves végződésű hátsódobbal( komplett rendszer, nekem c20xe Astra GSI-n volt) Azért írtam ide mert itt sok a gsi-s!!! Éed.: priviben. Ha nagyon nagy baj tegyetek át B)

Mi lesz helyette?

100-as rendszer? :)

Link to comment
Megosztás:

Én jó párszor újítottam fel mocit...xe-t is, letet is...meg még jó páran rajtam kívül...nem igazán lett tuti senkinek...

Én még mindig azt javasolom, hogy 300ból veszel 2 mocit, és marad még pénzed kicsierélni is...

de szerintem ahhoz már nagyon szarnak kell lenni, hogy érdemes legyen belevágni...

Szelepszárszimering...

Igen, feltöltik levegővel, és a gyertyák helyén bütykölik meg...elég nőgygyógyász meló...de meg lehet csinálni...

ha HF-et le akarod szedni...akkor ha hidegen teszed, akkor nem kell feltétlenül síkolni...de én akkor is megnézetném...ha kell akkor nincs mese...és a gyári csavarokat igenis mindeg HF le-fel esetén újra kell cserélni...vagy veszel ARP csavarokat, és az 4-5 le-fel mókázást bír...

Link to comment
Megosztás:

Nem a vezérlés a gáz, mert az 5 perc alatt megvan. Ami sokáig tart, az a leömlö és a szívósor leszedése.

De akkor is inkább így, mint szívni a szük lyukban kb.6-8cm mélyen lévö szimeringekkel.

én az enyémből indultam ki, hogy 0 helyismerettel mennyi idő alatt kaptam le. Na azt egy szerelő töredék idő alatt teszi meg. B)

Én jó párszor újítottam fel mocit...xe-t is, letet is...meg még jó páran rajtam kívül...nem igazán lett tuti senkinek...

Én még mindig azt javasolom, hogy 300ból veszel 2 mocit, és marad még pénzed kicsierélni is...

de szerintem ahhoz már nagyon szarnak kell lenni, hogy érdemes legyen belevágni...

Hát nem tom Anti! De te peches vagy ilyen téren, ezt tudjuk! :)

Én azt hiszem, léteznek szerencsés emberek is ilyen téren, és talán ők vannak többen. Különben a gépműhelyek már bezártak volna. :)

Meg lehet azt jól is csinálni.

Szabot X14XE-je pl komplett generálon esett át... és ha jól emléxem, neki még a 200-at sem érte el a számla.(igaz, kisebb moci)

Link to comment
Megosztás:

sose volt XE-m de az hogy eszi az olajat meg hasonlók nem akkora probléma sztem hogy nekivágjon az ember (főleg ha jól megy mellette) felújítás 300ezerért és utána a motor még elmegy 200at-ez tök jó csak kérdés h te 200at bele akarsz-e tenni mert amikor eladod a kocsit senki sem fizeti meg a felújított motor árát....

Link to comment
Megosztás:

Adott esetben, mivel ugye volt kompresszió mérés, és egyforma jó értékek voltak, a blokkhoz nem kell

hozzányúlni. Viszont a hengerfejfelújítást érdemes eljátszani. Síkolás mindenképpen kell. Szuromi ilyenkor

még a szelepfészkeket marja be, a szelepeket csiszolja be, tisztítja az olajjáratokat és a hidrotőkéket,

cseréli az összes szimmeringet.

Továbbá nem árt a főtengely-szimmeringeket is cserélni, és az összes tömítést, amit csak lehet.

Így egész jó állapotba lehetne rántani azt a motort. :)

Link to comment
Megosztás:

Adott esetben, mivel ugye volt kompresszió mérés, és egyforma jó értékek voltak, a blokkhoz nem kell

hozzányúlni. Viszont a hengerfejfelújítást érdemes eljátszani. Síkolás mindenképpen kell. Szuromi ilyenkor

még a szelepfészkeket marja be, a szelepeket csiszolja be, tisztítja az olajjáratokat és a hidrotőkéket,

cseréli az összes szimmeringet.

Továbbá nem árt a főtengely-szimmeringeket is cserélni, és az összes tömítést, amit csak lehet.

Így egész jó állapotba lehetne rántani azt a motort. :)

de gondolom ez nem a 25e FT-os kategória...mert ha igen szerzek egy pajszert és megyek le a mélygarázsba hengerfejet leszedni B)

egyébként ezen a Szuromis dolgon egyre többet agyalok.......nem akarok ugy járni, hogy megveszem a hidrotőkéket és ugyanugy csattog a 0 km-es mint a mostani :)

Link to comment
Megosztás:

Feltételezük hogy az én használt tőkéim tényleg "csak" 60000 km-ert mentek el...és gyári minőségűek.

Akkor én is így jártam Redi! Maradt a tőke hang mert a HF-hez még nem nyúltam...

Ebben a Szuromi '25' árban benne van minden kivéve a tömítéseket,szimmeringeket szerintem az plussz egy 10-20e ft.

Olajat nemtudom kell e cserélni ilyenkor.

de gondolom ez nem a 25e FT-os kategória...mert ha igen szerzek egy pajszert és megyek le a mélygarázsba hengerfejet leszedni B)

egyébként ezen a Szuromis dolgon egyre többet agyalok.......nem akarok ugy járni, hogy megveszem a hidrotőkéket és ugyanugy csattog a 0 km-es mint a mostani :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.