Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nem titok hogy hol lakom és mi a számom, Faludi ut 6/a 8e 25 számom 0630 530-3809 nincs magnó a kocsimban! De nem az akksim kell? :rolleyes:

Dede.. csak a gyári magnóknak van kódja.. ha be van kapcsolva ezen funkció, akkusaru levétele után kéri a kódot.. addig nem hajlandó müködni.. ;) csak ezért kérdeztem. nem akartam, akarok kitólni veled! <_<

No meg állítólag a motorvezérlő is újratanúl pár dolgot, amitől az első pár km-eren kicsit furábban viselkedhet az autó.. (én még sose tapasztaltam)

Nah akkor sztem nemsokára hivlak.. és megbeszéljük.. meddig érsz rá?

Link to comment
Megosztás:

No meg állítólag a motorvezérlő is újratanúl pár dolgot, amitől az első pár km-eren kicsit furábban viselkedhet az autó.. (én még sose tapasztaltam)

Nah akkor sztem nemsokára hivlak.. és megbeszéljük.. meddig érsz rá?

Az csak a referenciaértékeket felejti el és az első pár km alatt tölti fel újra a táblákat.

Asszem...

Link to comment
Megosztás:

Dede.. csak a gyári magnóknak van kódja.. ha be van kapcsolva ezen funkció, akkusaru levétele után kéri a kódot.. addig nem hajlandó müködni.. <_< csak ezért kérdeztem. nem akartam, akarok kitólni veled! :rolleyes:

No meg állítólag a motorvezérlő is újratanúl pár dolgot, amitől az első pár km-eren kicsit furábban viselkedhet az autó.. (én még sose tapasztaltam)

Nah akkor sztem nemsokára hivlak.. és megbeszéljük.. meddig érsz rá?

Én tapasztaltam, például az ablakemelő hiába nyomtam a gombot kis ideig és tovább nem ment le magától és fel sem, 2 nap után érdekes módon megjavult az első nap a jobboldali a második nap a bal, én sem akartam hinni a tesómnak de mos tmár elhiszem hogy kell 1-2 nap mire betanul újra egyébként megbeszélhetjük a barátom műhelyénél is a talit, jössz a váci úton újpest felé, elhagyod az Árpád utat és a következő utca jobbra le ott már ki is sorolhatsz, és mikor befordultál jobbra 50 méter múlva balra be ott egy nagy vaskapu egy gyártelep és a 64 műhely az ott van szemben, de a portás megmondja, fogja úgy is kérdezni, hova mész.

Link to comment
Megosztás:

Én tapasztaltam, például az ablakemelő hiába nyomtam a gombot kis ideig és tovább nem ment le magától és fel sem, 2 nap után érdekes módon megjavult az első nap a jobboldali a második nap a bal, én sem akartam hinni a tesómnak de mos tmár elhiszem hogy kell 1-2 nap mire betanul újra egyébként megbeszélhetjük a barátom műhelyénél is a talit, jössz a váci úton újpest felé, elhagyod az Árpád utat és a következő utca jobbra le ott már ki is sorolhatsz, és mikor befordultál jobbra 50 méter múlva balra be ott egy nagy vaskapu egy gyártelep és a 64 műhely az ott van szemben, de a portás megmondja, fogja úgy is kérdezni, hova mész.

Nah lebeszéltük telcsin.

Ez amit irtál, ez is normális.. el is felejtettem.. volt már szó róla...

A lényeg, meg kell tanítani.. majd megmutatom.. akku után nyomni amig teljesen fel, vagy le ér, és amikor elért a végpontra, tovább nyomva kell tartani egy pár másodpercig a gombot.Ha halk helyen vagy, hallani is ahogy kattan egy relé..

Aztán uezt. a másik irányba, és lőn csoda.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nyah.. megvolt a tali.. sajna azzal az akksival is van némi hangja valszeg a generátornak..

Viszont tény, hogy enyémmel a 14 voltot alulról nyaldosta csak a töltés, az övével meg bőven fölötte...

Az akkumra meg terhelve asszondta egy akkus, hogy eléggé leesik a fesz, öreg akksi már..(3.5éves minimum..)

szal asszem mindenféleképpen nézek egy akksit, aztán meg lehet beszerkesztem a G-astra Bosch generátorát.. ránézésre kompatibilis...

Valakinek nincs akkura kedvezménye, okossága valahol?

Szeretnék megint 74Ah-sat,mert eddig is az volt... sztem. és ha gáz van, volt, jól jött a plusz kakao..(no töltés esetén pl)

Jah.. és köszönöm Csabának a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Jah.. és köszönöm Csabának a segítséget!

Nincs mit, de képzeld, mikor eljöttél rá 10 percre jöttem én is és az Árpád úton megállt a kinyomó csapágyam, volt hangja eddig is de most meg is állt :rolleyes: 2-3 napig tuti pihen a vas :S Valaki esetleg meg tudná mondani hogy ha lehúzom a váltót a kuplung tárcsát tuti ki lehet így cserélni, de a kinyomó csapágy is kifér??? mert ugye az egy hüvelyen van kérdés az hogy bent a kocsiban lehet-e kinyomó csapágyat cserélni?? Nagyon jó lenne ha valaki ezt meg tudja válaszolni!

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit, de képzeld, mikor eljöttél rá 10 percre jöttem én is és az Árpád úton megállt a kinyomó csapágyam, volt hangja eddig is de most meg is állt :rolleyes: 2-3 napig tuti pihen a vas :S Valaki esetleg meg tudná mondani hogy ha lehúzom a váltót a kuplung tárcsát tuti ki lehet így cserélni, de a kinyomó csapágy is kifér??? mert ugye az egy hüvelyen van kérdés az hogy bent a kocsiban lehet-e kinyomó csapágyat cserélni?? Nagyon jó lenne ha valaki ezt meg tudja válaszolni!

Az a kérdés, hogy F18-ad, vagy F20-ad van.

F18-nál le kell húzni a váltót a blokkról, F20 nál egynem lehet hagyni.

Tehát az F20-nál lefelé ki lehet szedni a szerkezetet és a tárcsát is összeszerelt állapotban, csak egy olyan szerelöt kell keresned, akinek van spec szerszáma hozzá. Így elég hamar és egyszerüen meg lehet oldani a kupplung és a kinyomócsapágycserét is.

Link to comment
Megosztás:

Azért vannakám árak...

Én 74Ah-s Varta Blue Dynamic-ot szoktam haveroknak 15e körül szerezni...

Boschot meg még olcsóbban... :rolleyes:

Én havernak számítok? <_< és tudnál szerezni? A gari is él rá ennyiért, vagy az felejtős. Milyen gyorsan tudsz ilyet intézni, illetve jár valaki közülletek mostanság pöst felé?

Link to comment
Megosztás:

Én havernak számítok? :rolleyes: és tudnál szerezni? A gari is él rá ennyiért, vagy az felejtős. Milyen gyorsan tudsz ilyet intézni, illetve jár valaki közülletek mostanság pöst felé?

Tegnap néztem árakat 55-ös akksikra:

-Varta (fehér házas) 8750,- (számla nélkül garival)

-Varta Blue Dynamic 11500,- (számlával és garival)

-Perion 9200,- (számlával és garival)

Ha nagyobb érdekel, akkor annak is utánanézhetek.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap néztem árakat 55-ös akksikra:

-Varta (fehér házas) 8750,- (számla nélkül garival)

-Varta Blue Dynamic 11500,- (számlával és garival)

-Perion 9200,- (számlával és garival)

Ha nagyobb érdekel, akkor annak is utánanézhetek.

Jaja.. 74est szeretnék.. valszeg a mostani is az volt.. szeretem a tartalékot..

Ha nem nagy fáradtság, nézd már meg nekem pliiiiz.. előre is köszi..

(jah..számla nem érdekel, ha gari van az viszont jó.. )

Szeretném kicserélni, hogy ha felrakom a másik generátort,(remélem fog menni házilag is, nem tünik nagy kunsztnak), nehogy azt is galyra vágja.. bár a 120A-res Bosch csöppet izmosabbnak tünik, mint ami benne van 100as Delphi...

Nah.. húzok melózni.. mindenkinek jóóóestét..

Link to comment
Megosztás:

Az a kérdés, hogy F18-ad, vagy F20-ad van.

F18-nál le kell húzni a váltót a blokkról, F20 nál egynem lehet hagyni.

Tehát az F20-nál lefelé ki lehet szedni a szerkezetet és a tárcsát is összeszerelt állapotban, csak egy olyan szerelöt kell keresned, akinek van spec szerszáma hozzá. Így elég hamar és egyszerüen meg lehet oldani a kupplung és a kinyomócsapágycserét is.

F20-am van, hát akkor kicsit örülök hogy nem kell egy egész napot szívni a váltó le és felrakásával, Köszi szépen! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nembiztos hogy jó topikba írok, de szükségem lenne egy kis segítségre

c20xe,93' dis . : Ha sebességbe raktam és nyomom a gázt 'valami' 'valahol' csörög a motornál. Amit észrevettem, hogy 1.-5.sebességben csinálja, fordulatszám tartománytól függetlenül viszont ha üresben adok neki gázt akkor nem csörög. Váltóra gyanakszom,de nem vagyok benne biztos. van egy másik szál mégpedig az hogy 95ös benya van a gépben és sokan azt javasolták h 98ast tegyek bele, akkor nem csörög. ezt majd köv tanknál kipróbálom.

Addig viszont érdekelne h valaki találkozott e hasonlóval?

Link to comment
Megosztás:

nembiztos hogy jó topikba írok, de szükségem lenne egy kis segítségre

c20xe,93' dis . : Ha sebességbe raktam és nyomom a gázt 'valami' 'valahol' csörög a motornál. Amit észrevettem, hogy 1.-5.sebességben csinálja, fordulatszám tartománytól függetlenül viszont ha üresben adok neki gázt akkor nem csörög. Váltóra gyanakszom,de nem vagyok benne biztos. van egy másik szál mégpedig az hogy 95ös benya van a gépben és sokan azt javasolták h 98ast tegyek bele, akkor nem csörög. ezt majd köv tanknál kipróbálom.

Addig viszont érdekelne h valaki találkozott e hasonlóval?

Annak semmi köze hozzá, mármint a benzinnek, neked is kopogásérzékelőd van, nem az lesz ott a baj, hanem a váltónál valami, vagy a kinyomó csapágy. De ha pesti vagy akkor hívj fel holnap és eljösz hozzánk a műhelybe és megsasoljuk, ott leszünk mert csinálom én is a kinyomócsapágycserét.

Link to comment
Megosztás:

Annak semmi köze hozzá, mármint a benzinnek, neked is kopogásérzékelőd van, nem az lesz ott a baj, hanem a váltónál valami, vagy a kinyomó csapágy. De ha pesti vagy akkor hívj fel holnap és eljösz hozzánk a műhelybe és megsasoljuk, ott leszünk mert csinálom én is a kinyomócsapágycserét.

oki, holnap csörgök. én olyan 3-4 fele leszek pesten. debrecenben van délelőtt dolgom :rolleyes: neked akkor jó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.