Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Tud valaki, vagy valaki->valaki által : KONI gátlókat szerválni...

elég sürgős, jövőhét végére bent kéne hogy legyen mert fel kell rakni még a féket is az MV6 tárcsákkal amik miatt beljebb esik majd a két első kerekem 1-1cm-t és így menne szélesítésre...

Thx

Link to comment
Megosztás:

...mert fel kell rakni még a féket is az MV6 tárcsákkal amik miatt beljebb esik majd a két első kerekem 1-1cm-t és így menne szélesítésre...

Azt nem értem, hogy miért esik bejjebb a kerék? :rolleyes:

Hiszen az MV6 tárcsa agyrésze még vastagabb is, mint a 256-os tárcsa...

Link to comment
Megosztás:

Azt nem értem, hogy miért esik bejjebb a kerék? :rolleyes:

Hiszen az MV6 tárcsa agyrésze még vastagabb is, mint a 256-os tárcsa...

vastagabb de összességében a tárcsa nem magasabb... alaposan utánna néztem

az MV6 tárcsa magassága 58,3mm a GSI gyári pedig 69,2mm

Link to comment
Megosztás:

vastagabb de összességében a tárcsa nem magasabb... alaposan utánna néztem

az MV6 tárcsa magassága 58,3mm a GSI gyári pedig 69,2mm

Akkor gondold újra az első féket. :rolleyes:

Ugyanis a kerék kijjebb fog kerülni, meg a nyereg is jóval. Ugyanis az a szám azt mondja,

hogy milyen mélyre nyúlik az agytól a tárcsa koptatókarimája. De maga az agy vastagsága

nagyobb, mint az eredetié, és emiatt kerül kijjebb a kerék. És mivel kisebb a mélysége az

MV6 tárcsának, a nyereg is annyival kijjebb kerül.

Link to comment
Megosztás:

Akkor gondold újra az első féket. <_<

Ugyanis a kerék kijjebb fog kerülni, meg a nyereg is jóval. Ugyanis az a szám azt mondja,

hogy milyen mélyre nyúlik az agytól a tárcsa koptatókarimája. De maga az agy vastagsága

nagyobb, mint az eredetié, és emiatt kerül kijjebb a kerék. És mivel kisebb a mélysége az

MV6 tárcsának, a nyereg is annyival kijjebb kerül.

:rolleyes: lehet h igazad van...

megnézem még1x

de a KONI gátló ettől függetlenül kéne...

Link to comment
Megosztás:

nem értem miért jönne kintebb az egész

látom nem vagy egy vizuális típus <_<

szal a kerékagy ahhoz a belső részhez kapcsolódik, ami a képen felül van. A karima

már attól visszafelé van a motortér felé. De majd ha a kezedbe veszed a tárcsát, és

megpróbálod rárakni a kerékagyra, rájössz miről beszélek. ;)

Amúgy én már egyszer végigcsináltam a dolgot, igaz nem MV6 tárcsával. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy én már egyszer végigcsináltam a dolgot, igaz nem MV6 tárcsával. :rolleyes:

és hogy sikerült a helyére varázsolni..?

(merthogy a nyergem már megvan és abból le lett esztergálva pont a kerékagy vastagság különbsége miatt)

Link to comment
Megosztás:

és hogy sikerült a helyére varázsolni..?

(merthogy a nyergem már megvan és abból le lett esztergálva pont a kerékagy vastagság különbsége miatt)

Nekem B Vectra 288-as tárcsa van, a saját nyergével. A nyereg cakkra passzolt, a tárcsát pedig

át kellett alakítani 5 lyukról 4 lyukra, és központosítani az astra agyra. Lényegében ennyi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát mindenki agyal? :rolleyes: Én meg a Mantára 4X100-as osztású, eredeti fékek helyett 5X118-as osztású A Senator fékeket varázsolok (illetve Vascona barátom), excenter tőcsavarokkal, így 5X120-as lesz. Nomeg így a Manta elől-hátul tárcsás, nagy fékerővel, és ABS-el lesz. Szóval a megállással nem lesz gond. ;) (A 3.0 DualRam, meg a Speer senator diffi már nem is számít <_<)

Link to comment
Megosztás:

Nekem B Vectra 288-as tárcsa van, a saját nyergével. A nyereg cakkra passzolt, a tárcsát pedig

át kellett alakítani 5 lyukról 4 lyukra, és központosítani az astra agyra. Lényegében ennyi <_<

Dettó ezt szerettem volna eljátszani az MV6 296os tárcsájával... A nyerge gond nélkül passzol, le lett esztergálva hogy fel férjen a tárcsa is...

A tárcsát én is átfuratnám 5 lyukról 4re és szintén központosítani... eddig ez volt a terv. de most megingattál h kiljebb kerül a kerekem... :rolleyes:

Az nem lenne túl jó... már így is nagyon kint van. Szerzek én egy tárcsát mielött újjat vennék és oda próbálom kerékkel együtt, ez a legtisztább!

Link to comment
Megosztás:

Dettó ezt szerettem volna eljátszani az MV6 296os tárcsájával... A nyerge gond nélkül passzol, le lett esztergálva hogy fel férjen a tárcsa is...

A tárcsát én is átfuratnám 5 lyukról 4re és szintén központosítani... eddig ez volt a terv. de most megingattál h kiljebb kerül a kerekem... :rolleyes:

Az nem lenne túl jó... már így is nagyon kint van. Szerzek én egy tárcsát mielött újjat vennék és oda próbálom kerékkel együtt, ez a legtisztább!

Azt se értem hogy minek kellett esztergálni, ha passzolt?

A kerék nem sokkal fog kijjebb kerülni, 2-3mm-t asszem.

De az a biztos, ha mindent felpróbálsz rá, mielőtt véglegesítenél bármit is,

mert érhetnek meglepetések, pl felni ügyben is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Azt se értem hogy minek kellett esztergálni, ha passzolt?

A kerék nem sokkal fog kijjebb kerülni, 2-3mm-t asszem.

De az a biztos, ha mindent felpróbálsz rá, mielőtt véglegesítenél bármit is,

mert érhetnek meglepetések, pl felni ügyben is. ;)

a nyereg felfogatására értettem hogy gond nélkül passzolt.

ezt meg most te nem látod... <_< esztergálni pont a MV6 szélesebb kerékagy mérete miatt kellett, de majd csinálok képeket jövőhéten amikor ráeröltetem azt megértjük :rolleyes:

felnivel együtt próbáltam a nyerget, nem volt vele gond, elfért minden meindenhol kényelmesen (17"es kerék) .

Link to comment
Megosztás:

Hát mindenki agyal? :rolleyes: Én meg a Mantára 4X100-as osztású, eredeti fékek helyett 5X118-as osztású A Senator fékeket varázsolok (illetve Vascona barátom), excenter tőcsavarokkal, így 5X120-as lesz. Nomeg így a Manta elől-hátul tárcsás, nagy fékerővel, és ABS-el lesz. Szóval a megállással nem lesz gond. ;) (A 3.0 DualRam, meg a Speer senator diffi már nem is számít <_<)

Nekem is 5X120-as felnik voltak a Senin...

Most árulom épp őket...

itten e...

buy_40940.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.