Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Két féle HF csavar van...

Van egy amin rajta van az alátét gyárilag és nem is leszedhető, és az egyik fajta rövidebb...

Most egy német oldalon olyat is találtam hogy megvan adva egy GMnummer a c20xe hengerfej csavarnál (90324060) és megjegyzésbe oda van írva hogy a coscast fejhez másik csavar jó.De hogy melyik erről már nem esik szó.

Link to comment
Megosztás:

Igen a különbség okozója a két HF közötti különbség...de hogy melyik melyik nem tom már én sem...mert nekem felváltva volt az összes verzió már...(párszor) és kicsit keverem... :rolleyes:

Ja!! :mellow: Értem.

Én most vettem a coscast fejet és hamarosan rákerül csak azért kérdeztem.

Köszi Anti ezt is! :unsure:

Van ötleted esetleg kitől lehetne ezt megtudni pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Ja!! :mellow: Értem.

Én most vettem a coscast fejet és hamarosan rákerül csak azért kérdeztem.

Köszi Anti ezt is! :unsure:

Van ötleted esetleg kitől lehetne ezt megtudni pontosan?

Na telóztam egyet a biztonság kedvéért...

Szóval még ezen belül is változik...

A feladat a kövi...

leveszitek a HF-et, és megnézitek abban milyen van, és belepróbáljátok a másikba...a lényeg, hogy ugyan annyit kell hogy kilógjon mind a kettőből...

Utána már adott a méret, és ez alapján veszed meg az újat...

Sajnos HF cserénél ez már nem egyszerű... :rolleyes: én minden alkalommal ezt játszottam...

Link to comment
Megosztás:

Na telóztam egyet a biztonság kedvéért...

Szóval még ezen belül is változik...

A feladat a kövi...

leveszitek a HF-et, és megnézitek abban milyen van, és belepróbáljátok a másikba...a lényeg, hogy ugyan annyit kell hogy kilógjon mind a kettőből...

Utána már adott a méret, és ez alapján veszed meg az újat...

Sajnos HF cserénél ez már nem egyszerű... :rolleyes: én minden alkalommal ezt játszottam...

Csak az lesz a cumi hogy szerintem nem lesz rá módom hogy megnézzem a cossi csavarját mert ebay-ről van.

Max. annyit tudunk csinálni hogy írunk az eladónak hogy küldjön hozzá egy csavart a méret kedvéért.

Köszönöm a segítségedet! :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell feltétlenül a régi...

HF-et leszeditek, akkor adott lesz mindkettő...régi HF csavart bedugod a régibe, leméred mennyi lóg ki...bedugod az újba szintén mérsz...ha így a különbségből adódóan egyértelműen látod majd, hogy ugyanaz kell e, vagy a rövidebb (ha most is az van, akkor a hosszabb) ennyi...azzal elcsattogsz, és veszel olyat amilyen kell... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell feltétlenül a régi...

HF-et leszeditek, akkor adott lesz mindkettő...régi HF csavart bedugod a régibe, leméred mennyi lóg ki...bedugod az újba szintén mérsz...ha így a különbségből adódóan egyértelműen látod majd, hogy ugyanaz kell e, vagy a rövidebb (ha most is az van, akkor a hosszabb) ennyi...azzal elcsattogsz, és veszel olyat amilyen kell... :rolleyes:

Akkor ezek szerint az mind1 hogy a mostani Ks az új meg Cossi csak a csavar kilógás a mértékadó.

Csak azon filózok hogy mi van ha a mostaniban is rossz csavar van?Mert vettem már bele csavart és akkor se kérdezte senki tőlem az opelba hogy milyen hf van rajta és mi a motorszámod?

Na mind1 majd még gyüjtögetem az infót innen-onnan.

Utángyártottat érdemes ebből venni vagy legyen gyári?

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint az mind1 hogy a mostani Ks az új meg Cossi csak a csavar kilógás a mértékadó.

Csak azon filózok hogy mi van ha a mostaniban is rossz csavar van?Mert vettem már bele csavart és akkor se kérdezte senki tőlem az opelba hogy milyen hf van rajta és mi a motorszámod?

Na mind1 majd még gyüjtögetem az infót innen-onnan.

Utángyártottat érdemes ebből venni vagy legyen gyári?

Én azt mondom hogy csak gyárit...mert nem szerencsés ha a HF lehúzásakor megnyúlik a csavar...

Ha ez belement, és le lehetett húzni akkor biztos nem volt hosszú bele...ha majd látod, hogy normális mértékben "kapaszkodott" a menet akkor rövid sem volt...ergo jó...

Link to comment
Megosztás:

Én azt mondom hogy csak gyárit...mert nem szerencsés ha a HF lehúzásakor megnyúlik a csavar...

Ha ez belement, és le lehetett húzni akkor biztos nem volt hosszú bele...ha majd látod, hogy normális mértékben "kapaszkodott" a menet akkor rövid sem volt...ergo jó...

Ok így már világos minden.

Na akkor majd ha lekerül a Ks látni fogjuk hogy milyen is legyen az új csavar.

Köszönöm még 1x!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Úgy érzem még fogsz nekem pár örömteli pillanatot szerezni, míg elkészül az "üvegtábla

mozgató villanyos segédszerkezet" :rolleyes: :mellow: :unsure:

Azértse!!!!! :D A tervezet már a fejembe van csak kellene szereznem még 2 csatit a jobb oldalra, és máris kész!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.