Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Komolyra fordítva igen. Újabban igen, sőt hamarabb kellett volna így gondolkozni. Ugyan bontott vízpumpát sosem vettem, azonban ha 100e alatt veszek működő autót, akkor...

....akkor meg tényleg nem élehet követni, hogy mit akarsz, mert egyik nap mv6, meg hetes bmw most meg egy BX 85e Ft-ért..... :rolleyes:

Az Albert féle Kadettet meg ne hozd példának mert az olyan mint a Kurgyisnak a Kadettt GSI-je amit az első tulajtól vett egy idős bácsitól: évszázadonként van egy ilyen lehetőség, de nem mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Igazából akkor kezdtem el huszonéves autón komolyan gondolkodni, amikor mentem az Albert féle GTE-vel két métert. Ülése fixen, mint a cövek, motorja egyben, karosszéria egyben, félteni meg nem kell...

Khhhhhhhhhhhhmmmmmmmmkhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Miazhogy nem kell félteni????????

Amúgy nagyon sokmindenben egyetértek veled, ilferro meg ez az egész részletre veszek egy xarhadék újkocsit ami már a gyártószalagról való lejövetelekor ipari hulladék, és ezért melózok napi 8órát a bótban ahol hülye a főnök ez nem normális, de ilyen a fogyasztói társadalom. Nekem is jobban fexik egy használt, jó kocsi kifizetése röhögve zsebből. Viszont ha 10ezres trabantom lenne sem hagynám ott a rakparton lehúzott ablakkal, és igenis vigyáznék rá! Talán még sóban sem mennék vele szívesen, vagy ha mégis muszáj utána slag ha nem fagy. Erre darabig nem kell gondolni, főleg ha ezentúl nem lesz tél - thx 2 global felmelegedés.

Szal a lényeg ha mégis találsz egy jó autót (attól hogy öreg, még lehet jó) azért lehetőleg ne kúrd szét szerintem, hanem becsüld meg hogy találtál egy ilyen ritkaságot.

Link to comment
Megosztás:

Kedves IQBéla!

Azért lámaként had reagáljak egy pár szóval a monológodra.

Nekem speckó 13 éves Astrám van. És csak ott rothad ahol ütést kapott azután meg nem volt kezelve a kilátszó fém felület. Na meg persze a típus helyeken: bal hátsó rugótánnyér, üzemanyag betöltőnyílás alja. Jelenleg egy kisebb hernyó dillernyi vagyont költöttem az első futómű és néhány alkatrész cseréjére, de még a motor nem lett átnézve és a hidrotőkék ciripelnek hidegen (meg még ki tudja miminden baja van). Valszeg a vége bőven ütni fogja a félgurigát.

A régi autók valóban strappabíróbbak, hiszen még a fogyasztói társadalom kialakulásának kezdetén épültek, ahol nem a garanciális idő kiszolgálása volt a cél, hanem az időtállóság gazdasságos formája. De azt ne feledd el, hogy csak annak praktikus régi, használt verdát vennie, aki szívesen buzizza, aláfekszik, van aknája és/vagy autószerelő ismerőse (akinek marha nagy türelme van), továbbá hajlandó hernyóni összegeket áldozni a speciális szerszámokra és az alkatrészekre. Ja és nem feltétlenül fontos neki a tartós üzembiztonság. Ugyanis bármennyire van javítva/összerakva a használtgép, ha nincs teljesen felújítva a motor, elektronika, futómű hármas (aminek az összege azért nem kevés), akkor biztos, hogy valami előbb-utóbb megadja magát, és útszéli szerelés lesz belőle. Amit persze a lelkes buherátor a csomagtérben tárolt marék alkatrész és komplett szerszámpark (békától a CO2-hegesztő apparátig) segítségével, az úton közlekedő autós kollegák legnagyobb gyönyörére pikk-pakk megszerel. Míg ha új autód van, az általában nem sz@rik be, vagy ha igen, akkor azonnal kapsz helyette egy tartalékot, amíg a tiedet javítják. Persze ennek ára van. Azért én kiváncsi lennék, hogy régi autó tulajok mennyit költenek átlagosan (havi bontásban) az autójuk karbantartására. Most itt azokra gondolok, akik gondosan, már-már dédelgetve vigyázznak rá és nem hajtják péppé a verdát. Mert ha az utóbbi a cél akkor 100 KHUF-ból simán bármi megfelel amit el lehet A-ból B-be juttatni. Eddigi tapasztalatom alapján még egy pár év és elérek egy új autó árányi pénzt, amit az öreg olcsó verdámba pakoltam. Ergo megint csak okoskodni és okfejtegetni lehet, hiszen itt is mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mire szeretne áldozni és mennyit, hiszen egy autó fenntartása feneketlen lyuk. Alap: mindennek van előnye és hátrána...

Link to comment
Megosztás:

a) nem remegek, hogy mit talál a karosszériás a küszöbspoiler alatt. Nem fog érdekelni, hogy megindult-e itt vagy ott a rohadás, három évet így is, úgy is elmegy, nem érdekel, ha sózzák az utakat

:unsure: nem fog érdekelni, hogy mennyit esett az autóm értéke az utóbbi időben (minthogy nincs hova)

c) nem fog érdekelni, ha kicsit ciripel a motorom

d) nem fog érdekelni, ha kicsit furcsán jár a váltó

e) bármelyik használtgumi telepen szarérhugyér van hozzá jó állapotú használtgumi

f) nem fog érdekelni, ha magas a padka

g) nem fog többet érni az első lökhárítóm, mint az autóm

h) ha nyitott ablakkal otthagyom a rakparton, nem fogok rosszul aludni miatta, hogy ott lesz-e két nap múlva

erre a célra tökéletes nekem a senator :mellow:

de Albert GTE-jét miaz hogy nem kell félteni ? bazz épphogy azt kell félteni :rolleyes:

spec én jobban félteném mint a GSi-jét de ezzel nem akarok megbántani senkit :D

Link to comment
Megosztás:

Khhhhhhhhhhhhmmmmmmmmkhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Miazhogy nem kell félteni????????

Amúgy nagyon sokmindenben egyetértek veled, ilferro meg ez az egész részletre veszek egy xarhadék újkocsit ami már a gyártószalagról való lejövetelekor ipari hulladék, és ezért melózok napi 8órát a bótban ahol hülye a főnök ez nem normális, de ilyen a fogyasztói társadalom. Nekem is jobban fexik egy használt, jó kocsi kifizetése röhögve zsebből. Viszont ha 10ezres trabantom lenne sem hagynám ott a rakparton lehúzott ablakkal, és igenis vigyáznék rá! Talán még sóban sem mennék vele szívesen, vagy ha mégis muszáj utána slag ha nem fagy. Erre darabig nem kell gondolni, főleg ha ezentúl nem lesz tél - thx 2 global felmelegedés.

Szal a lényeg ha mégis találsz egy jó autót (attól hogy öreg, még lehet jó) azért lehetőleg ne kúrd szét szerintem, hanem becsüld meg hogy találtál egy ilyen ritkaságot.

Nem félteni alatt azt értem, hogy te Albert egész biztos sokkal nyugodtabban ülsz a GTE-ben, mint a forgalom többi résztvevője az új autójában. Sőt, minthogy szereted a típust, jobban is érzed magad benne. Ha viszont mégis valami történik, mondjuk saját hibádból összetöröd, akkor nem egy kétésféllmilliós autót törtél össze, hanem egy zsebből megvásárlósat.

Nem szoktam szétkúrni az autókat, nem erről van szó, sőt, alapvetően igen gondos gazdájuk vagyok.

Nyitott ablakkal meg nem direkt, hanem figyelmetlenségből hagyom ott valahol. Sőt, képes vagyok nyitott ajtóval is otthagyni, nem egyszer történt meg.

Steelhand, a 13 éves astrát meg nem szidom. Saját példámat vettem elő, ugyanis nemrég még olyan volt nekem is, klassz jó autó volt, szerettem. Klassz jó 18 éves autónk is van, el nem adnám.

Nem kell félteni NEM= kúrjuk széjjel.

Link to comment
Megosztás:

akkor nem egy kétésféllmilliós autót törtél össze, hanem egy zsebből megvásárlósat.

annak idején ezért mondtam h nem neked való autó a cabriom....

szted ha Albert GTE-je egy zsebből megvásárlós autó akkor keress már ilyen állapotú GTE-t :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mint buheramájszter, hozzászólok a régi autós ügyhöz.... hadd okuljon Bélánk (télleg, boldog névnapot, utólag is!)

Jól gondold meg, ha veszel 100 pénz körül egy vasat! Steelhand egész jól leírta a dolog lényegét - egy öreg autón mindig valamit berhelni kell. Ha kicserélsz valamit, másnap más adja meg magát. Megy körbe a hiba, mint a láncreakció. Amikor autófelújítással szórakoztam, majd 10 éve, az akkor 150-ért vett autóra kb. 600-at költöttem egy év alatt. Persze nálam a felújítás, és gyári állapotban tartás volt a cél, de igazából sohasem volt olyan az autó, mint egy új - arra kb. még ugyanannyit kellett volna költeni.... Engem speciel sohasem hagyott az útszélen, de hétvégenként karbantartás volt, akár tetszik, akár nem. :rolleyes:

Azzal meg, hogy valaki vesz egy autót, (kvázi roncsot), aztán azzal közlekedik, amíg szét nem esik alatta, sz@rik az egészre, na azzal messzemenőkig NEM ÉRTEK EGYET! Olyan szóról, hogy üzem- és közlekedésbiztonság biztos hallottál már. Az autó veszélyes üzem, ezt még apukám mondta, és igaza volt. A tyúxaros élete fontosabb az embernek, mint hogy pár ezer forintot spóroljon. Láttam én már karón varjút, meg jobbról előző hátsó kereket.... ;) ...csak a vakszerencsén múlott, hogy a villamosmegállóban, ahová a kerék becsapódott, senki nem állt. Az meg, amikor a barátom R5-ének kiszakadt a pályán a hátsó felfüggesztés torziós rugója, emellett a benzicső is meggyengült és húztuk magunk után a csíkot, ami bármikor belobbanhatott volna, na arról inkább ne is beszéljünk.... :D :lol: :lol: Még szerencse, hogy akkor már forrt a víz, ezért nem mentünk túl gyorsan... ;) :D

Meg ugye ez a "nem kell félteni" dolog - hallottam ezt már sokszor, Gelko is ezért vette úgymond a Senit.... de ez nem azt jelenti, hogy költeni se kell rá.... :mellow: ...akkor meg ugyanott vagy.

Szóval amíg fiatal az ember, addig hajlamos iszonyatos b@romságokat csinálni, de talán jobb, ha mások hibáiból okulva inkább valami szolid, egyszerű autót keresel, elérhető áron, de jó állapotban pl. B Corsát, és azt rendben tartod. Mellesleg, talán fogyasztani sem fog annyit, mint egy 7-es BMW. Röhejes, amikor fiatal srácoknak nincs pénze tankolni sem, de azért a nagy, öreg luxusautókban meresztik a seggüket.... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Azzal meg, hogy valaki vesz egy autót, (kvázi roncsot), aztán azzal közlekedik, amíg szét nem esik alatta, sz@rik az egészre, na azzal messzemenőkig NEM ÉRTEK EGYET! Olyan szóról, hogy üzem- és közlekedésbiztonság biztos hallottál már. Az autó veszélyes üzem, ezt még apukám mondta, és igaza volt. A tyúxaros élete fontosabb az embernek, mint hogy pár ezer forintot spóroljon. Láttam én már karón varjút, meg jobbról előző hátsó kereket....

Szóval amíg fiatal az ember, addig hajlamos iszonyatos b@romságokat csinálni, de talán jobb, ha mások hibáiból okulva inkább valami szolid, egyszerű autót keresel, elérhető áron, de jó állapotban pl. B Corsát, és azt rendben tartod. Mellesleg, talán fogyasztani sem fog annyit, mint egy 7-es BMW. Röhejes, amikor fiatal srácoknak nincs pénze tankolni sem, de azért a nagy, öreg luxusautókban meresztik a seggüket.... :rolleyes:

Légyszíves, ne nézz ilyen hülyének.

Meglepődnél, ha tudnád, hogy 100e magasságában mennyire korrekt autókat lehet kapni, főleg franciából. Elég jó példányok vannak. Közlekedésbiztonságilag teljesen megállják a helyüket. Szép gumik, normális karosszériák, harapós fékek, nem lifegős ülések, helyükön lévő lökhárítók, hibátlan szélvédők, hangtalan futóművek, jó lengéscsillapítók, gyakran 3-5 éves téli-nyári gumiszett, stb. Nem 1998 van, amikor hasonló értékért csak széthullott szarokat árultak. Mint buheramájszter, szerintem ezt te is így látod.

Ennyit a közelekedésbiztonságról.

2003. végén vettem GSI astrát, kp. 2007. márc adtam el. Ezalatt megtettem vele sacc. 50.000 kilométert, megvettem hozzá minden szükséges dolgot, nem is rossz minőségben, új bridgestone gumit, gyári fékbetéteket, erősített szilentezést, meg mittudomén még mimindent. Beletörtem a lökhárítóba, nem jártam vele hónapokig törötten, mint sokan teszik, hanem azonnal elrohantam megjavíttatni, ugyanis gázolásnál nagyon is fontos, hogy helyén legyen a lökhárító (közlekedésbiztonság). Valamikor kicsit lezúztam az elejét, azonnal meg tudtam csináltatni szépre, fényezéssel mindennel.

Ennyit arról, hogy nincs pénzem tankolni sem.

Tankolni nem sajnálnék egy 7es bmw-t. És akkor miért ne meresszem benne a seggem? Inkább megvenni sajnálnám a 7est, ha van hasonló kényelmű francia negyedannyiért. De lehet, hogy mégis inkább 7es bmw, mert jó fílingje van.

Hogy bütykölni kell az öreg autót? Én szívesen bütykölöm. Ha meg épp nem indul be valami miatt, akkor megyek bkv-vel, mert azt is megtehetem, nem vág földhöz, ha két napig nincs autóm.

De szerintem hagyjuk abba, mert rendszeresen félreértetek. Lehet, hogy nem jól fejezem ki magam... :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.