Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

köszi ez még mindig olcsóbb mint egy új szerkezet, vagy tárcsa(csoró.hu)........ :blush:

Ez a szerkezet ellen nem véd. Csak a tárcsát újítják fel. Nekem 25000km volt a szerkezetben, ezért nem kellett új (illetve lehetett volna, de pénzem nem volt rá...).

Link to comment
Megosztás:

hát nekem annyi a bajom h csúszik sztem a kuplung(néha elég csúnyán) ami a tárcsa hibája nem???

Majdnem biztos hogy a tárcsa kopott, de a szerkezet is lehet kaka. Mondjuk amikor leszedik, akkor az gyorsan kiderül.

Elvileg egybe illik cserélni az egész cuccot, de ha a szerkezet egyébként jó, akkor gondolom maradhat.

Link to comment
Megosztás:

A szerkezet a tárcsával együtt szokott elkopni, úgyhogy illik cserélni abban az esetben, ha a tárcsa elkopott.

A kevlár és szinter tárcsáknak viszont van egy hatalmas hátránya: tized annyit élnek, mint a sima gyári

cuccok. És a szerkezetet is elkoptatják ennyi idő alatt. Jobban fognak, viszont vékonyabb a koptatóréteg, és

hamarabb is kopik. Nekem szinterkuplung van az astrában, egyszer már kellett újraszinterezni, kb 8-10e km

volt benne, igaz ennek egy része versenykm. :blush: A kevlár tárcsa tudtommal ennél kicsivel többet él.

Link to comment
Megosztás:

A szerkezet a tárcsával együtt szokott elkopni, úgyhogy illik cserélni abban az esetben, ha a tárcsa elkopott.

A kevlár és szinter tárcsáknak viszont van egy hatalmas hátránya: tized annyit élnek, mint a sima gyári

cuccok. És a szerkezetet is elkoptatják ennyi idő alatt. Jobban fognak, viszont vékonyabb a koptatóréteg, és

hamarabb is kopik. Nekem szinterkuplung van az astrában, egyszer már kellett újraszinterezni, kb 8-10e km

volt benne, igaz ennek egy része versenykm. :blush: A kevlár tárcsa tudtommal ennél kicsivel többet él.

Nyilván mindennek ára van.

Viszont kopott kuplunggal nem érdemes sokáig járkálni, mert elég gyorsan meg tudja csócsálni a lendkereket pl.

Ami nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, volt valahol egy leírás arról, hogy valakinek beállt az ETC-je és kijavította: kiszedte az ETC kompjutert, szétkapta, volt benne egy elégett tekercs vagy valami, majd valamely forrasztások eszközölésével megcsinálta, visszazár, visszahelyez és kész.

Hülyére kerestem már ma ezt a leírást, google, index, origo, de sehol sem találom.

Tud valaki linket?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, volt valahol egy leírás arról, hogy valakinek beállt az ETC-je és kijavította: kiszedte az ETC kompjutert, szétkapta, volt benne egy elégett tekercs vagy valami, majd valamely forrasztások eszközölésével megcsinálta, visszazár, visszahelyez és kész.

Hülyére kerestem már ma ezt a leírást, google, index, origo, de sehol sem találom.

Tud valaki linket?

Köszi

Linkkel nem tudok segíteni, de egy müködö ETC vezérlöm még van valahol. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.