Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ó igen... ugye elméletileg ezek az "olcsó" dolgok közé tartoznak...

állítólag több fajta létezik GSI astrához is...csak ma este kapnék bontottat és nemtudom mi alapján válasszak majd...

Köszönöm!

Ki kell szedni, és csak azután fogod látni.Nekem a 3. lett éppen jó anno.Kezdetekben a Kadettéval is szerelték, szóval........

Link to comment
Megosztás:

Meg folyamatosan el alszod a rajtot ! :lol: :lol: RedBull szárnyakat ad!

Ez is igaz :lol: Elég fáradt voltam.. éééécakás voltam, és nem aludtam ki magam utána...

Na meg valami nem az igazi a kocsival.. aztán hazafelé még észrevettük azt is, hogy megint kifúj valszeg a tűzkarikánál a kipuffom :huh: Kicsit gyanús.. most lett vagy egy hónapja megcsináltatva...

Létezik, túl sokat mozogna a motor? vagy.. nem tom.. áhh.. utálom ezeket a van, de mégsincs hiba dolgokat :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Le kell szedni a váltót mert süllyesztett lendkerekesek! :unsure: Nem kell teljesen kivenni csak odébb mozgatni és ha nem csináltál még ilyet akkor több mint félnapos melód lesz. Már amelyiket nem buherálták meg e téren, én eddig mindkét C20XE motoroson cseréltem és mind kettőn le kellett mozdítani a váltót! Persze ha nem C20Xe hanem csak C20NE ott lehet az ablakon kersesztül cserélni váltó mozdítás nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Már amelyiket nem buherálták meg e téren, én eddig mindkét C20XE (elosztós és Dis gyújtásoson is) motoroson cseréltem és mind kettőn le kellett mozdítani a váltót!

Nekem eddig volt vagy 5 motorom és egyiken se kellett.

Feszített állapotban akartad szétszedni, mert ha nincs megfeszítve, akkor se passzol.

Link to comment
Megosztás:

Már amelyiket nem buherálták meg e téren, én eddig mindkét C20XE (elosztós és Dis gyújtásoson is) motoroson cseréltem és mind kettőn le kellett mozdítani a váltót!

Petyáét pl. nem kellett leszedni.. valami ablakon vagy min kersztül lehetett kicserélni..(hacsak nem tévedek...) bár ennyire hülye még nem lehetek :unsure: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Petyáét pl. nem kellett leszedni.. valami ablakon vagy min kersztül lehetett kicserélni..(hacsak nem tévedek...) bár ennyire hülye még nem lehetek :unsure: :huh:

Így van, ha kinyomott kupplungal lesz szétszedve, akkor az elvileg mindig passzol. Kicsit szük, de müködik.

Viszont spec. szerszám nélkül felejtös.

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont! Spec szerszám na az nem volt!

Az a spec. szerszám amire Demó céloz asszem az a kuplung centerezésére való kúpos miafene. Kis szerencsével anélkül is sikerülhet a csere, de ha azzal rakod fel, akkor tuti nem fog rázni...

Ja ja, most látom, hogy az nem az.... na mindegy, régen cseréltem már kuplungot sk.

Link to comment
Megosztás:

ó jaj akkor lehet bele futottam valami tuti nem jóba...3 papírért vettem egy bontottat, nagyon szép állapotban van...jövő héten kiderül hogy jó e

köszönöm az infót!

ja és útközben meghajtottam a sárkányt picit (de télleg nem vészesen) és bekapcsolt a ventillátor...bőven lejebb ment a hőfok...90 alá picivel...de a venti nem kapcsolt ki...5-8 perc után csak....aztán megint bekapcsolt de hogy miért? haza értem leállítottam , gyujtást rajta hagytam és ment a venti...bőven 90 alá ment a hőfok és megint 3 perc után kapcsolt csak ki....

ehhez mit szóltok?

jah és a külsőhőmérséklet jeladóm eddig levolt szakadva, most a helyén van de olyan 10 fokot kb(többet mutat) csal...rögtön a motor beinditása után is szóval nem a motor melege miatt észleli ezt...vegyek egy újat? mert ez bontott...vagy most miva? :unsure: :huh:

Ki kell szedni, és csak azután fogod látni.Nekem a 3. lett éppen jó anno.Kezdetekben a Kadettéval is szerelték, szóval........
Link to comment
Megosztás:

Az a spec. szerszám amire Demó céloz asszem az a kuplung centerezésére való kúpos miafene. Kis szerencsével anélkül is sikerülhet a csere, de ha azzal rakod fel, akkor tuti nem fog rázni...

Jobb azzal csinálni. Az A omegánknak egyetlen baja az, hogy annó anélkül cseréltek benne kuplungtárcsát. Háromszor egymás után... mindig rázott utána...

Más téma:

Kicsivel több, mint három év F astra birtoklás után rájöttem, hogy nem működik a szivargyújtóm (telefont kellett volna tölteni).

Mik a lehetséges bajai? Valakinek tapasztalata? Egyáltalán van biztosítéka?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen semmi különös nem kell hozzá, csak 3 darab U formában meghajlított erös lemez, ami feszítve tartja a kuplungot és egy M7-es csavar, amivel ki lehet húzni a tengelyt.

Jaja van olyan szett amiben benne van az 3db kis szorító lemez de van amelyikben nem. Egyébként a központosítást újjal oldottam meg annó és szerintem csak a szerencsémen múlott, hogy pont becsúszott a nyelestengely a helyére és tökletes lett.

Akkor is az az érdekes, hogy 92-es volt az első amin csináltuk és azon is süllyesztett lendkerék volt és mivel nem volt ilyen 3db szorító lemezünk ezért húztuk le a váltót. De szerintem akkor sem tudtuk volna az ablakon keresztül szerelni ha lett volna olyanunk. Nagyon magas volt a lendkerék fala de az is lehet, hogy azon az autón volt 93 utáni lendkerék.

Link to comment
Megosztás:

Na szóval hogyan is írjam, KIRÁLY AUTÓM VAN! A történet úgy kezdődött, hogy Aquvinkumnál megérkeztem nagy lendülettel a lámpához elöttem egy ilyen 2.0 GTi 16v Celica csak sötétkék fóliázott "sport autó". Mire megálltam pont zöld lett ember meg vánszorogva indult (gondolom büntetni akart, hogy mit száguldozom) én meg a seggében. Elkezdte nyomni én úgyszintén és nem akart távolodni. Mondom biztos nem nyom maxigázt. Következő lámpánál egymás mellett, álló rajt után jól kifújtam az orrát kapott 1,5 autót. Megint lámpa megint fájt neki majd megint lámpa és akkor már felfogta gondolom hol a helye. :unsure: Az egészben az a szép, hogy nem lehetett szar a motorja mert nem füstölt egyáltalán amikor az elején mögötte voltam és 500kg-al könnyebb is. Biztos elgondolkozott (miután leolvasta hátul, hogy 320d) hogyan is tovább az autójával?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.