Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

persze tömítés csere lesz, de állítólag az x20xev tömítése a nagy királyság de azt felrakni nem triviális...a Patyi azt mondta lehet, h. kettő kell, a Demo meg azt, hogy rövidebb csavarokkal kellene az Anti meg azt, hogy a terelőlemezt kellett neki visszahajlítani....

Szóval, egy ilyen XEV tömítés 7000-8000 ft körül mozog. Én már kettöt csináltam és nem kellett semmit hajlítgatni rajta.

Elvileg csak akkor kell a lemezen hajlítani, ha már nem a gyári hajtókarcsavarok vannak benne, hanem pl. ARP-k.

Mivel ez a tömítés nem olyan vastag, mint a gyári, ezért én az összes csavar alá raktam egy alátétet, nehogy rövid legyen a blokkban a menet. Lehet, hogy anélkül is menne, de azt még nem próbáltam.

A gyári XE tömítés az a dupla parafa tömítés, de elég gáz összerakni és általában egy hónap múlva újra elkezd folyni.

Az NE-e meg asszem az, ahol egy gumitömítés rá lesz húzva a lemez peremére. Ezzel csak az a baj, hogy alumíniumkarterhez nem szabad használni, mert ha valamelyik okos túlhúzza, akkor eltörhet a karter, mert nincsenek benne a távtartók, mint az XE és az XEV tömítéseknél.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem az X20XEV tömités kell oda, hanem a c20ne jééé. az parafa. és abból 2.

az x20xev jé asszem terelőlemezzel együtt van, vagyxis az én c18xel be ugy volt. és az ultradrága.

pedig pont az Andris javasolta ezt az x20xev tömítéses megoldást :unsure:

ha már ottvan melletted, nem tudnál rákérdezni? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az NE-e meg asszem az, ahol egy gumitömítés rá lesz húzva a lemez peremére. Ezzel csak az a baj, hogy alumíniumkarterhez nem szabad használni, mert ha valamelyik okos túlhúzza, akkor eltörhet a karter, mert nincsenek benne a távtartók, mint az XE és az XEV tömítéseknél.

az enyém alumínium? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Kisebb vita a Timeslippen, hogy most akkor hány ülés, milyen gumi, e betű...szóval nem tud senki semmit, hogy mit szabad mit nem...mi emel kategóriát...

Nagyon jó...biztos nem lesz sok vita év közben, hogy ki ment szabálytalanul...főleg, hogy volt egy tervezet...dec20-án ezt módosították...na jól járt aki a régi alapján épített autót...de a mostani is még csak tervezet...miért nem lehet időben fix szabályokkal kiírni egy versenysorozatot??? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Kisebb vita a Timeslippen, hogy most akkor hány ülés, milyen gumi, e betű...szóval nem tud senki semmit, hogy mit szabad mit nem...mi emel kategóriát...

Nagyon jó...biztos nem lesz sok vita év közben, hogy ki ment szabálytalanul...főleg, hogy volt egy tervezet...dec20-án ezt módosították...na jól járt aki a régi alapján épített autót...de a mostani is még csak tervezet...miért nem lehet időben fix szabályokkal kiírni egy versenysorozatot??? :unsure:

amiről irnak, hogy a pontozás miatt nagyon el lehet húzni az nekem is eszembe jutott....pl van egy turbós autó aminek szétesik indulásnál a ház előtt a coolerrendszere az igy soksok ponttal le tud maradni

mindegy ha jövőre is kimegyünk játszani akkor mostmár nem leszek lusta és legalább a mélyládát meg a pótkereket kiveszem :huh:

(meg a hátsóülést)

Link to comment
Megosztás:

Most még avval is variálnak, hogy minimum 2 ülés kell, hogy legyen...ez azért szintén sokaknak bezavar...mert van akinek ez sokat számít... :unsure:

Falco leírta ott a frankót és még egy páran céloztak rá.Épített kategóriába kellene sorolni akinek nincs ablaktörlöje,lámpája,indexe,olyan dolgok amik a kötúti forgalomban is kellenek.A 2db ülés is ilyen szerintem.

Azért a gumi kérdést kicsit átértékelték ami az összkereket illeti :huh:

Link to comment
Megosztás:

mindegy ha jövőre is kimegyünk játszani akkor mostmár nem leszek lusta és legalább a mélyládát meg a pótkereket kiveszem :unsure:

(meg a hátsóülést)

Én egyre inkább úgy ltom hogy semmi értelme oda kimenni játszani.Azért kár fizetni hogy 3-4 menjünk.Az megy pénteken is :huh: .Az ülésedet meg a ládát kár kivenned úgy sincs esélyed :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most még avval is variálnak, hogy minimum 2 ülés kell, hogy legyen...ez azért szintén sokaknak bezavar...mert van akinek ez sokat számít... :unsure:

De miért kellene 2 ülés? Ha jól tudom, ez elvileg verseny akar lenni.

Meg mondjuk nem is rallye, hogy kelljen még egy navigátor is. Bár már volt rá példa, hogy jó lett volna... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Falco leírta ott a frankót és még egy páran céloztak rá.Épített kategóriába kellene sorolni akinek nincs ablaktörlöje,lámpája,indexe,olyan dolgok amik a kötúti forgalomban is kellenek.A 2db ülés is ilyen szerintem.

Azért a gumi kérdést kicsit átértékelték ami az összkereket illeti :huh:

Hát igen...csak baromi nehéz ám meghúzni a vonalat, hogy mitől széria egy széria autó...és mitől számít építettnek...

Ha onnan nézzük az enyim nagyon széria...ha meg innen, akkor nagyon épített... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Én egyre inkább úgy ltom hogy semmi értelme oda kimenni játszani.Azért kár fizetni hogy 3-4 menjünk.Az megy pénteken is :lol: .Az ülésedet meg a ládát kár kivenned úgy sincs esélyed :D

majd meglátjuk :lol: :unsure: :huh:

egyébként meg ez tényleg nem más mint játék....legalábbis a mi kategóriánkban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.