Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Antiiiiiii nálad mekkora tengelyek voltak dbilas korszakodban a géjesíben? Csak mert nekem azt mondtáka kinti dbilas szakemberek hogy max 282es-t tegyek bele akkor még nem kell a mocihoz nyúlni és az én rendszeremmel 195 paci érhető akkor el. Korrekt lenne nem? Sztm igen. És majdnem minden gyári maradna :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a 195 kicsit nagy szó azért.

Ahhoz egy korrekt új állapotú motor, frankón belőtt 4 pillangó, megfelelő injektorok, és persze profin,

padon megírt chip kell! Ja, és persze számolt-tervezett kipuffrendszer is. :D Máshogy bezony nem megy.

Itthon igazán senki nem tudja, hogy mit is lehet kiszedni ezekböl a dBilas pillangókból. Be tudják löni, de koránt sem 100%-osra. Majdnem gyári motorral, ha a megfelelö tengelyek és injektorok vannak benne, már elérhetö lenne a 190 LE, persze csak akkor, ha még jó állapotban van a motor. Viszont már beszéltem több Német Opelossal, akik 250 lónál is erösebb C20XE-ket építettek ugyanilyen dBilas versenyrendszerrel. Persze azoknak már igen komoly volt a költségvetésük. :)

Az olyan 1.6-osból, mint amilyen neked is van, szintén ki lehet szedni 250 LE-t. Ismerek egy srácot, aki ilyen motort épített az A Corsájába és azzal versenyez. Padon mérték neki a 250 LE-t! :) :lol:

(Mondjuk verseny közben lazán megeszi az 50-60 litert) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Itthon igazán senki nem tudja, hogy mit is lehet kiszedni ezekböl a dBilas pillangókból. Be tudják löni, de koránt sem 100%-osra. Majdnem gyári motorral, ha a megfelelö tengelyek és injektorok vannak benne, már elérhetö lenne a 190 LE, persze csak akkor, ha még jó állapotban van a motor. Viszont már beszéltem több Német Opelossal, akik 250 lónál is erösebb C20XE-ket építettek ugyanilyen dBilas versenyrendszerrel. Persze azoknak már igen komoly volt a költségvetésük. :)

Az olyan 1.6-osból, mint amilyen neked is van, szintén ki lehet szedni 250 LE-t. Ismerek egy srácot, aki ilyen motort épített az A Corsájába és azzal versenyez. Padon mérték neki a 250 LE-t! :) :lol:

(Mondjuk verseny közben lazán megeszi az 50-60 litert) :) :)

C20XE esetében annak a teljesítménynek egy fontos kulcsa van a jó vasakon (tengely, hengerfej, pillangó, kipuff, injektor, gyári állapotú blokk)

kívül: a MOTEC M vezérlés, és egy tényleg hozzáértő ember, aki profin fel tudja programozni. :D

Az 1.6 esetében az a 250LE számomra hihetetlen, hiszen a super1600-os motoroknál is nagy erőfeszítéssel lett csak a 220 paciból 230 a végére.

És az a motor 14millió forintba kerül. :D Igaz hogy azoknál megvan az 5000km-es szavatosság (ami versenymotornál egész jó :D ).

Nekem is 40-50-et eszik egyébként a gyorsokon. :D

Link to comment
Megosztás:

Voltunk ma a fehér Kadett GSi-t áruló srácnál, jól mértünk PehiCsabival kompressziót enyémben. Vezérlés oldalról indultunk és mentünk a váltó felé.

10,2; 10;5; 11; majdnem12

Nem valami jó a srác szerint, mer övében stabil 13 mindenhol..

Albert!

nézd a pozitív oldalát...taposd még egy kicsit és 9.0-nál rá lehet szúrni a turbót... :)

MOR!

276-os volt benne... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Voltunk ma a fehér Kadett GSi-t áruló srácnál, jól mértünk PehiCsabival kompressziót enyémben. Vezérlés oldalról indultunk és mentünk a váltó felé.

10,2; 10;5; 11; majdnem12

Nem valami jó a srác szerint, mer övében stabil 13 mindenhol..

Lehet, h nagy hülyeséget írok, kérem nem kiröhögni, de http://www.calibrainfo.hu/index_tech_c20ne.html azt írja Zorro, hogy a c20ne gyári kompresszió az 9.2 ....

Vagy most másról van szó? :lol: Vagy nem a ta autódról van szó a mérésben, Albert?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.