Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

OFF: Hihetetlen vazzeg. Hogy a 13 éves autóm, meg a 17 éves, meg a 11 éves, kátyún, földúton, télben, hóban, fagyban, hajtva, finoman, küldve, forróságban, megy mindegyik jól, alig hibázik, az ADSL modemem meg a polcon állandó hőmrésékleten, állandó egyenletes használat mellett, mozgó alkatrész nélkül, fél év után megadja magát. JQA

Link to comment
Megosztás:

Lehet kukucskálni.

A "kis" autók értékesése koruk függvényében. 1500nál több Suzuki Swift adata. Levágtam a statisztikából a gti-ket, meg a törötteket, meg papírja nincsen, külföldi, hipertuning, elírta egy nullával, stb adatokat. Szóval így áll a swift.

http://iqbela.uw.hu/stat.jpg

Látható, hogy nemrég kijött az új Swift.

Ja, és mindnek van érvényes műszakija.

Link to comment
Megosztás:

Szal' 3 éves koruktól már érdemes megvenni is..........

Egyébként néztem ma G Astra árakat.Hát több, mint nevetségesek voltak.Mert szépek, meg jók, meg minden, de annyit nem érnek, mint amit az áruk mutat.Csak azért, mert keresik őket............... Az Opel tényleg viszonylag emberi áron fentartható ótó.Egészen az Astra F szériáig.De utána már ögenögen jóó kis áruk van a normális cuccoknak hozzá.........

Link to comment
Megosztás:

Ráedzettél, hogy az enyimmel már tuti legyen a siker... :lol:

Amúgy az 1-es és 5-ös a jó... :)

:) Dejó dejó.. én arra tippeltem.. a többi ooolyan csááálééé :)

ráhibáztam..

Világitós felni.. tök ááállat!!! igaz ilyen külsövel nem kellene.. :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet kukucskálni.

A "kis" autók értékesése koruk függvényében. 1500nál több Suzuki Swift adata. Levágtam a statisztikából a gti-ket, meg a törötteket, meg papírja nincsen, külföldi, hipertuning, elírta egy nullával, stb adatokat. Szóval így áll a swift.

http://iqbela.uw.hu/stat.jpg

Látható, hogy nemrég kijött az új Swift.

Ja, és mindnek van érvényes műszakija.

Ez valami feladatként adták neked, vaagy magadtól csináltad ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez valami feladatként adták neked, vaagy magadtól csináltad ? :lol:

Magamtól. :)

Azt kalkulálgattam, hogy mennyivel jön ki többre/kevesebbre egy A8-as Audi megvéve 12 éves korában, ráköltve 800e forintot, vagy egy új Swift cascoval. Öt év használattal, napi 50 kilométerrel.

A kalkulációban szerepel az, hogy melyik autónak mennyit esik az értéke, öt év múlva eladásra. Ehhez akartam generálni egy f(y) függvényt, amely az értékesést adja százalékban, az év függvényében.

Amúgy alig vesztett az A8, szóval ha egyszer komolyra fordul, hogy vehetek új autót, akkor fogok venni egy használt A8-ast, 800e ráfordítással azért ott is sokmindent el lehet érni. És öt év múlva gyakorlatilag ugyanott vagyok anyagilag, csak nem mindegy, hogy addig A8-cal jártam, vagy Swifttel.

Amúgy az az érdekes az A8-akban, hogy a belsejük mindnek kivétel nélkül szép, megkímélt. Nincs például semmiféle különbség vezető és anyós ülés között kiültség tekintetében. Nincsenek sehol elkopva. Semmi sem nyisszog. Érezhetően "más".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.