Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nem kell feltétlenül 0-ás autóként futni, de így is lehet...elég ha bizonyos versenyeken elidulsz...bár ha jól tom célba is kell érni...:-)

FRT elég?

Tom! A gépkönyvezésnél sem a kábelkötegelőt, sem a neont nem homologizálták még... :lol:

Hát ez elég szomorú... :)

Link to comment
Megosztás:

Utazz már egy kicsit a világban, vagy akár a környező országokban egy kicsit (próbáld mondjuk kicsit nyugatabbra). Nem mindenhol ilyen férfinemiszerv módon állnak hozzá, mint itthon, hogy dögöljön meg mindenki.

Egybként ha tiltják a nagylököst akkor ennyi erővel be kell tiltani minden 600 kilónál nehezebb járművet mert veszélyes. Vagy a 150 kilós motorosok is.

Utaztam már kicsit a világban, pont nyugatabbra :lol:.

Nézzük csak a kötelező biztosítás hiányát. Képzeld el, hogy nincs itthon kötelező biztosítás.

Belédrongyol valami barom, lenullázza az autódat, mondjuk nincs személyi sérülés. Nem is rossz ember, de a kárt nem tudja kifizetni. Te meg perlekedhetsz vele pár évig, mire kimondják, hogy nincs vagyona, amin végre lehetne hajtani. Namost jó újzéland, biztosítás nélkül?

De ez csak 1 példa a cikkből.

Persze, ne autózzon az, aki ennyit nem engedhet meg magának. Mert a sokszáz év részletre vett autókat megengedhetik maguknak honfitársaink? Reálisan nézve nem, bele is rokkannak gyakran. Mégis milliószám rohangálnak az utakon a 0 befizetős autók. A törzskönyv el fog barnulni, mire a tulajdonoshoz kerül, annyi ideig fizeti a részletet...

Link to comment
Megosztás:

Értem. És a gépkönyhez mi kell? :D

De akkor maradva az ésszerű vonalon. Van valami jogszabály, amiben benne vannak ezek a dolgok? Utána néznék, hátha másokat is érdekelne.

A gépkönyvhöz nagyon-nagyon sok minden kell, legfőképpen sok-sok pénz. :D

Nem jogszabály van erre, hanem sokféle rendelet. Köhém rendeleteknek hívják őket,

de egy helyen biztosan nem találsz meg mindent, és eléggé érthetetlen zagyvaság az

egész csakúgy olvasatra. Nekem sem azokból sikerült jórészt okosodnom. Több olyan

embert is sikerült találnom, akik részenként ismerték, és aezekből lett gyúrva egy kb-ra

egész, amiből körvonalazódott már a dolog számomra. :)

Pont itt akad el a dolog.Mert neked van gépkönyved,nekünk meg olyan nem lehet és ezért nem lesz bevezetve semmi a forgalmiba.

Másodszor is elmondom: gépkönyv nélkül is lehet módosítást bevezetni a forgalmiba, átépítési

engedély kérésével, és új forgalmi vizsgával, a már említett módon. :D

Belédrongyol valami barom, lenullázza az autódat, mondjuk nincs személyi sérülés. Nem is rossz ember, de a kárt nem tudja kifizetni. Te meg perlekedhetsz vele pár évig, mire kimondják, hogy nincs vagyona, amin végre lehetne hajtani. Namost jó újzéland, biztosítás nélkül?

Ez nem csak az autózásban van így. Általánosságban a magántulajdon védelme hiányzik a magyar

jogrendszerből. Ha bármidet ellopják, hiába van meg a tettes, ha nem tudnak rajta behajtani semmit...

Röhög a markába, és csinálja tovább. :)

Gabit hányszor láttad 0-ás autóként loholni a WRC-k elött??? :lol:

Egyszer már versenyeztem együtt WRC-vel és A8-as autókkal. :)

Az nagyon feelinges volt, de azért örültem neki hogy nem mögöttem

rajtoltak. :D :D

Egyébként ahhoz hogy elindulj a ralitúra versenyen (ez az első lehetőség hogy

gépkönyves autód legyen), sok dolognak kell teljesülnie. Először is versenyigazolás

kell egy olyan versenyről, ami a rte szabályokban meg van fogalmazva. És ott

eredményt is kell elérned. Nekem ez a Té-Tény Rallye volt anno, ahol nagy

nehézségek árán sikerült egy harmadik helyet elérnem (nem volt éppen gyenge

a mezőny és a pálya :P ). Aztán sportorvosi igazolás kell, és ehhez tudni kell, hogy

a sportorvosok amint látják hogy autóversenyzői az igazolólap, mindjárt komplett

boncolásnak vetnek alá... nemtom ez miért van, de jelenleg is ezen a héten minden

nap vizsgálatokra járok, hogy péntekre meglegyen ez az igazolás. Pedig már harmadik

éve megyek ugyanahhoz a dokihoz, tudhatná hogy frankón egyben vagyok. :)

Aztán le kell tenni a minimumvizsgát. Ez nem könnyű, be kell nyalni a rte teljes

szabályzatát, ami nyomtatva úgy két centi vastagságú (bár ez 3 évre érvényes utána).

Ha ezek teljesültek, és befizetted a lovettát, akkor megkapod az éves liszenszed

(amivel lehet egyáltalán vezetni a gépkönyves autót).

És akkor még nem beszéltem az autó gépkönyvezéséről, ami aztán már más

tészta, abba sok pénzt kell beleölni hogy megfeleljen.

Kérdés? :lol:

Link to comment
Megosztás:

........Aztán sportorvosi igazolás kell, és ehhez tudni kell, hogy

a sportorvosok amint látják hogy autóversenyzői az igazolólap, mindjárt komplett

boncolásnak vetnek alá... nemtom ez miért van, de jelenleg is ezen a héten minden

nap vizsgálatokra járok, hogy péntekre meglegyen ez az igazolás..........

Hehehe. 16 éve van sportorvosi igazolásom de egyszer nem láttam még sportorvost :lol:

Az csak egy pecsét + egy aláírás :)

Link to comment
Megosztás:

Hehehe. 16 éve van sportorvosi igazolásom de egyszer nem láttam még sportorvost :)

Az csak egy pecsét + egy aláírás :D

Próbáld meg ugyanezt egy autóversenyzői liszensz igazolólappal. :)

Most is irigykedve néztem azokat a kissrácokat, akik előttem mentek be az

úszáshoz szükséges sportorvosi igazolólapjukkal, és két perc múltán jöttek

ki a lepecsételt lapokkal... :D

Én meg futkozhatok ilyenolyan vizsgálatokra. :)

Gabi nem jó dokit fogott ki...

No meg ne felejtsük el, hogy ő egy komoly autóversenyző... :lol:

A dokival érintőlegesen haverságban vagyok, ő is nagy autómágus. Eddig egy

szép fullos integrával nyomta, most meg egy vadizsír subaruja van, nem alap. :D

De megmondta ő is, hogy ez a liszenszigénylő lap nem komolytalan dolog,

keményen elővehetik érte, ha nem tudja felmutatni a kötelező vizsgálatok

papírjait. :)

Link to comment
Megosztás:

....Piiista meggyógyultál már??? most szombat no Parti....mert pont éjszakás leszek...:-(

Múltheti amúgy is szar volt, most rágyúrunk a kövire... :)....

Hallásom mint a fent, fent magasan szárnyaló sasééééééé :)

Dordzs Klúni felhörpintette az öszzes Martini-t ?

Majd bekukkantok, vagy lehet onnan indulok :lol:

Zne vót rossz, vagy az emberek nem voltak szimpik ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.