Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Te is ott voltál amikor Voszi kiosztotta hozzá az itinert...aztán hozzámukkani sem tudtál...én legalább el tudtam rontani... :)

Esélyt se adtál rá hogy Én rontsam el :D :) :)

Aztán meg ott vannak a népszerű sportűlések, esetleg 3-4 pontos sportövek. Ez mind illegál...

De még sorolhatnám reggelig.

És az ne legyen mérvadó, hogy a rendőrök nem szóltak eddig érte, mert a kpm-esek már

fognak. :D

Az övben benne van az E betű és az engedély szám is.Akkor az nem ér semmit?

Igen, de ők egy külföldi cég látszik is a mentalitáson :)

De hogy van ráirva? Mellé van téve egy nyomtatott papir, vagy bele van irva a használati utasításba? Mert mellé azt ir a boltos amit akar (najo majdnem).

Ki van írva a kormányok mellé hogy közúti forgalomban nem használható,és ha megveszed akkor adnak egy papírt hozzá amin úgyancsak ez áll.

Egyébként meg lehet rajta lovagolni, hogy ki hogy akarja kimagyarázni, és hogy szerinte

mi számít tuningnak... Magyarországon az autó eredeti állapotához képest MINDEN változtatás

engedélyköteles, és márpedig az autó eredeti állapotát rögzíti a homológ lapja, amit minden

kpm központ bármikor lekérhet (illetve már meg is van sok helyen nyomtatva).

Ettől bármi eltér, elvehetik a forgalmit, illetve szabálysértési eljárást kezdeményezhetnek.

Megjegyzem, nekem a 15-ös kerekeket is be kellett jegyeztetnem az átépítési engedélybe

és a forgalmiba, mert az 1.6 16v astra nem jött ki gyárilag olyannal, ergo nincs a homológ lapján.

Ha lehetne közúti forgalomra ilyen átépítési engedélyeket csinálni akkor szerintem mindenki csinálna,még akkor is ha sokba kerül.Viszont mikor a Tomnak elvették a forgalmiját megkérdezte mi ennek a hivatalos menete,mindenki azt mondta nem tudja.Sajnos ezért tart itt ez a dolog mert mindenki így áll hozzá.Pedig több bevétele lenne az államnak az átalakítási engedélyekből,mint az esetleges büntetésekből :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az övben benne van az E betű és az engedély szám is.Akkor az nem ér semmit?

Önmagában nem. Ha viszel egy papírt a beszerelésről (szakműhely műbizonylat),

akkor kérhetsz rá átépítési engedélyt (asszem 12000Ft), majd ez alapján újra kell

vizsgáztatni (újabb költség), és akkor bejegyzik a forgalmiba. Hasonló mint a vonóhorog

története, csak kicsit macerásabb és költségesebb.

Űlést pedig egyáltalán nem tehetsz bele "versenykagylót", az nincs elfogadva, csak a

liszenszes versenyautókban külön átépítési engedéllyel.

Ha lehetne közúti forgalomra ilyen átépítési engedélyeket csinálni akkor szerintem mindenki csinálna,még akkor is ha sokba kerül.Viszont mikor a Tomnak elvették a forgalmiját megkérdezte mi ennek a hivatalos menete,mindenki azt mondta nem tudja.Sajnos ezért tart itt ez a dolog mert mindenki így áll hozzá.Pedig több bevétele lenne az államnak az átalakítási engedélyekből,mint az esetleges büntetésekből :lol:

Lehet. Sok helyen nem ismerik, még ott sem ahol kéne. Nekem is egy év kellett hozzá, mire kiokosodtam

belőle, hogy hol mit hogyan. Aztán szépen végigjártuk, és megvan a dönörűséges forgalmi a sok-sok

bejegyzéssel, és persze hozzá az átépítési engedély (ami alapján hosszabbítani lehet lejárása után).

Link to comment
Megosztás:

Önmagában nem. Ha viszel egy papírt a beszerelésről (szakműhely műbizonylat),

akkor kérhetsz rá átépítési engedélyt (asszem 12000Ft), majd ez alapján újra kell

vizsgáztatni (újabb költség), és akkor bejegyzik a forgalmiba.

És milyen műhely tud ilyen bizonylatot adni?

Link to comment
Megosztás:

Lehet. Sok helyen nem ismerik, még ott sem ahol kéne. Nekem is egy év kellett hozzá, mire kiokosodtam

belőle, hogy hol mit hogyan. Aztán szépen végigjártuk, és megvan a dönörűséges forgalmi a sok-sok

bejegyzéssel, és persze hozzá az átépítési engedély (ami alapján hosszabbítani lehet lejárása után).

Csak hogy ezek a verseny autóra vonatkoznak.Amit közúton is használhatsz.

Link to comment
Megosztás:

Tom!

Nyissunk egy ilyet... :lol:

Én benne vagyok. Szerintem kereslet lenne rá. Aztán ha valaki nem akar hozzánk jönni, akkor szépen megy a füles a KPM-nek. Lesz ebben pénz én már látom. :)

Egyébként tényleg nagyon érdekel. Mert akkor beszereltétenék pár dolgot, aztán meg le is vizsgáztatnám.

Link to comment
Megosztás:

És milyen műhely tud ilyen bizonylatot adni?

Látod ez még egy újabb dolog, ami utánajárást igényel.

Gondolom a műhelyek külön kell akkreditálják valahogy magukat erre.

Ugyanúgy, mint a fóliás műhelyek, akik kiadhatnak műbizit. :lol:

Csak hogy ezek a verseny autóra vonatkoznak.Amit közúton is használhatsz.

Nem csak arra. Minden engedélyezett módosításról kell adjanak átépítési engedélyt

(az engedélyezett módosításokat tartalmazza a köhém).

Link to comment
Megosztás:

Látod ez még egy újabb dolog, ami utánajárást igényel.

Gondolom a műhelyek külön kell akkreditálják valahogy magukat erre.

Te hol csináltattad? A Kurgyis gondolom nem akkreditált, bármilyen nehezen hihető is első hallásra... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te hol csináltattad? A Kurgyis gondolom nem akkreditált, bármilyen nehezen hihető is első hallásra... :lol:

Nekem más az esetfennforgás. Ugyanis nekem gépkönyves az autó, és így csak a gépkönyvhöz

szükséges iratokat kell bemutatni (pl. csövezés műbizonylata). Ez pedig megvan. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem más az esetfennforgás. Ugyanis nekem gépkönyves az autó, és így csak a gépkönyvhöz

szükséges iratokat kell bemutatni (pl. csövezés műbizonylata). Ez pedig megvan. :)

Értem. És a gépkönyhez mi kell? :lol:

De akkor maradva az ésszerű vonalon. Van valami jogszabály, amiben benne vannak ezek a dolgok? Utána néznék, hátha másokat is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Az optikai tuning, utólagos szárnyak, stb... felszerelésének hatósági tiltásával én 100%-ig egyetértek.

Ugyebár ha gázolsz egyet egy gyári kivitelű, nagyjából gömbölyű autóval, akkor mondjuk a gyalogoson esik bizonyos sérülés.

Most ugyanezt a gömbölyű autót szereljük fel elöl széles lökhárítóval, aminek éle van alul, nagyon jól ripityára lehet vele törni egy bokát, úgy hogy az illető sosem áll lábra.

Szereljünk fel hátra egy nagy szárnyat, és képzeljük el, ahogy a gázolt gyalogos átbucskázik a kocsi felett, majd bekúrja magát a szárnyat rögzítő rudakba, meg szétvágja magát a szárny élén.

Így aki az utólagos átalakítással nagyobb sérülést okozott a "természetesnél", akkor is le fogja ülni, ha a balesetben a gyalogos volt a hibás...

Nem véletlenül nem terveznek olyan vad kinézetű autókat...

Írta nemrég a totalcar a cikket valamelyik országról, hogy az micsoda autós kánaán, és milyen k jó. Egy nagy szart, kábé 100% logikusabb itthon.

Ahol nincs kötelező biztosítás, én nem mernék autóba ülni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem más az esetfennforgás. Ugyanis nekem gépkönyves az autó, és így csak a gépkönyvhöz

szükséges iratokat kell bemutatni (pl. csövezés műbizonylata). Ez pedig megvan. :lol:

Pont itt akad el a dolog.Mert neked van gépkönyved,nekünk meg olyan nem lehet és ezért nem lesz bevezetve semmi a forgalmiba.

Link to comment
Megosztás:

Írta nemrég a totalcar a cikket valamelyik országról, hogy az micsoda autós kánaán, és milyen k jó. Egy nagy szart, kábé 100% logikusabb itthon.

Ahol nincs kötelező biztosítás, én nem mernék autóba ülni.

Ausztrália volt és amennyire ismerem az országot működik a dolog. Egy "kicsit" más a felfogásuk és a mentalitásuk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem. És a gépkönyhez mi kell? :lol:

De akkor maradva az ésszerű vonalon. Van valami jogszabály, amiben benne vannak ezek a dolgok? Utána néznék, hátha másokat is érdekelne.

én úgy emlékszem hogy a gépkönyvhöz kell menni pár versenyt előfutóként.Ahhoz meg kell cső,mert annélkül el se indulhatsz

Link to comment
Megosztás:

Írta nemrég a totalcar a cikket valamelyik országról, hogy az micsoda autós kánaán, és milyen k jó. Egy nagy szart, kábé 100% logikusabb itthon.

Ahol nincs kötelező biztosítás, én nem mernék autóba ülni.

Új Zéland az ország.Amúgy én azt tartom siralmasnak, hogy ugye itthon soxor egy élet munkája egy 2.2M-es ÚJ papírjaguár.Míg kint azért elég sűrűn cserélgetik az autókat a népek............ugye..........

Link to comment
Megosztás:

Írta nemrég a totalcar a cikket valamelyik országról, hogy az micsoda autós kánaán, és milyen k jó. Egy nagy szart, kábé 100% logikusabb itthon.

Ahol nincs kötelező biztosítás, én nem mernék autóba ülni.

Utazz már egy kicsit a világban, vagy akár a környező országokban egy kicsit (próbáld mondjuk kicsit nyugatabbra). Nem mindenhol ilyen férfinemiszerv módon állnak hozzá, mint itthon, hogy dögöljön meg mindenki.

Egybként ha tiltják a nagylököst akkor ennyi erővel be kell tiltani minden 600 kilónál nehezebb járművet mert veszélyes. Vagy a 150 kilós motorosok is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.