Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Vagy mondjuk egy 17-es felni abszolút illegál egy astrán...

Ebből is látszik, hogy mennyire elavult és ésszerűtlen az egész rendszer. Az utóbbi években trend lett a min. 15-ös alufelni (de nemritkán a nagyobb) és az akkora fék amihez képest a gsi-é sajtosperec.

Link to comment
Megosztás:

Most meg különösen arról volt szó, hogy nem az egyén dönt, hanem a KPM és azt próbáltam találgatni, hogy valyon ők mit vesznek tuningnak. És hogy egyáltalán tilos-e a tuning... (mi az a tuning???).

Olyan nincs, hogy tuning. Olyan van, hogy gyáritól eltérő átalakítás.

Egyébként lehetne ezt következetesebben is csinálni. Vagy ne engedjék forgalmazni ezeket a cuccokat és büntessék meg a boltot ahonnan veszi (rendelés esetén marad az autós ez nemvitás), vagy dolgozzanak rá ki megfelelő rendszert.

Ha ez működik bizonyos elektronikai eszközöknél akkor miért nem működik itt is?

Link to comment
Megosztás:

Olyan nincs, hogy tuning. Olyan van, hogy gyáritól eltérő átalakítás.

Egyébként lehetne ezt következetesebben is csinálni. Vagy ne engedjék forgalmazni ezeket a cuccokat és büntessék meg a boltot ahonnan veszi (rendelés esetén marad az autós ez nemvitás). Ha ez működik bizonyos elektronikai eszközöknél akkor miért nem működik itt is?

mert pl a norautonál árult elég érdekes "sportkormányokra" rá van irva h közúton nem használaható :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hangsúlyozni, hogy én soha nem döntöm el, hogy másnak mi a tuning. Ha neki az tetszik, akkor az a tuning neki. Ennyi.

Most meg különösen arról volt szó, hogy nem az egyén dönt, hanem a KPM és azt próbáltam találgatni, hogy valyon ők mit vesznek tuningnak. És hogy egyáltalán tilos-e a tuning... (mi az a tuning???).

Na... csak közeledünk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként lehetne ezt következetesebben is csinálni. Vagy ne engedjék forgalmazni ezeket a cuccokat és büntessék meg a boltot ahonnan veszi (rendelés esetén marad az autós ez nemvitás), vagy dolgozzanak rá ki megfelelő rendszert.

Ja télleg ez kb olyan mintha tele lenne heroin bolttal a város de ha belövöd magad lecsuknak :lol:

Link to comment
Megosztás:

mert pl a norautonál árult elég érdekes "sportkormányokra" rá van irva h közúton nem használaható :)

Igen, de ők egy külföldi cég látszik is a mentalitáson :lol:

De hogy van ráirva? Mellé van téve egy nyomtatott papir, vagy bele van irva a használati utasításba? Mert mellé azt ir a boltos amit akar (najo majdnem).

Link to comment
Megosztás:

Igen, de ők egy külföldi cég látszik is a mentalitáson :)

De hogy van ráirva? Mellé van téve egy nyomtatott papir, vagy bele van irva a használati utasításba? Mert mellé azt ir a boltos amit akar (najo majdnem).

nemtom gyorsan eljöttem arról a részről nehogy azt higyjék h venni akarok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja télleg ez kb olyan mintha tele lenne heroin bolttal a város de ha belövöd magad lecsuknak :lol:

A hasonlat nagyonjó :)

A betiltott elektronikai cuccokat meg akkor lehet "forgalomtól elzárt területen, megfelelő biztosítás mellett" használni? Nemhiszem. Azok be lettek tiltva, elméletileg ki kell(ett volna) vonni őket a forgalomból. Vagy csinálják meg ezt is a cuccokkal vagy oldják meg :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen volt anno a kék ledes helyzetjelző is...megbüntették a boltot ahl árulták...aztán jött a csak promóciós showjelleggel használható duma...és meg is védta magát a boltos...ennyi...

Hogy a user mit kezd vele, fölakasztja a falra, vagy használni fogja az már az ő dolga... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen volt anno a kék ledes helyzetjelző is...megbüntették a boltot ahl árulták...aztán jött a csak promóciós showjelleggel használható duma...és meg is védta magát a boltos...ennyi...

Hogy a user mit kezd vele, fölakasztja a falra, vagy használni fogja az már az ő dolga... :lol:

Ilyen alapon miért nincsennek legalizálva a könnyűdrogok? Ártani nem ártok vele senkinek (max magamnak meg később esetleg a társadalombiztosításnak de én ezt a pénzt most megtermelem tehát kuss) és még meg is lehetne adóztatni? Ellenben egy gallytörőráccsal nagyon súlyos extra sebeket lehet okozni mégis ott van mindenhol. Állítólag be van tiltva....még soha nem láttam vagy hallottam olyat, hogy a nagy csúnya cígót megállították és megbüntették volna.

Szal mondom kurv@ nagy a következetlenség ebben a kérdésben.

Odaadni nyilván odaadom, csak minden körülmény között vissza is kérem. :)

Hogy csináldo ha nem adja vissza? Rendőrt hivsz? Megvered?

Link to comment
Megosztás:

Tegezhetlek? :lol:

"B@sszki akkor sem tudom..."

:)

Ilyen alapon miért nincsennek legalizálva a könnyűdrogok?

Ennek a kérdése nagyon soxor napirenden van...csak ne felejtsük, el, hogy tobben drogoznak mint tuningolnak... :)

Tehát ott erősebb a tábor, aki kiáll az akarata mellett.. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, akár rendőrt is hívok. Bármit. Hátha.

Nyugi, nem b@tatni akarlak, de komolyan érdekel mit és hogyan akarsz csinálni :)

te...méhecskés autós :lol: kolléganőm most mondta amikor meglátta a gépemen a kocsimat: "van a szomszédban egy srác akinek hasonló van csak olyan méhecskés" :)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg lehet rajta lovagolni, hogy ki hogy akarja kimagyarázni, és hogy szerinte

mi számít tuningnak... Magyarországon az autó eredeti állapotához képest MINDEN változtatás

engedélyköteles, és márpedig az autó eredeti állapotát rögzíti a homológ lapja, amit minden

kpm központ bármikor lekérhet (illetve már meg is van sok helyen nyomtatva).

Ettől bármi eltér, elvehetik a forgalmit, illetve szabálysértési eljárást kezdeményezhetnek.

Megjegyzem, nekem a 15-ös kerekeket is be kellett jegyeztetnem az átépítési engedélybe

és a forgalmiba, mert az 1.6 16v astra nem jött ki gyárilag olyannal, ergo nincs a homológ lapján.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.