Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

http://cgi.ebay.de/Opel-Astra-GTC-1-9-CDTI...1QQcmdZViewItem

Találtam donort az Astrának... le kellene húzni az árát a felére :)

Pedig hibátlan állapotban van, elég nehéz lesz alkudni. :) :)

ahogy látom szivtok mindannyian ezzel a c20ne berakással....te is, Raccerobi is, wolfinak sem ment minden egyszerűen....hajajjj szomorú ez :)

Én mondtam, hogy C20XE. :lol:

(kibicnek semmmi sem drága :D )

Link to comment
Megosztás:

igazából van szopi jah....így alkult.

az önindító teljesen új,csak kint nem kenték meg a rézperselyt zsírral és kotyogni kezdett,ráadásul a rézpor belehullot az önindítóba a tekercshez....megcsináltuk a perselyezést nagyon ######án forog,de arra a dologra amit csinál azt az infót kaptam,hogy zárlatos... :lol:

valamint a generátorom is xar....a felújítás meg egy 20as darabonként....sacc / kb

Link to comment
Megosztás:

valamint a generátorom is xar....a felújítás meg egy 20as darabonként....sacc / kb

nekem is 20 volt a generátor felújítás :)

Rajta vagyok, csak a sok pundig nem akar vontatni. :)

Tisztelet a kivételnek... :) :lol: :)

ha coupenak fent lesz az új lökös akkor ő sem tud majd nem ?

Link to comment
Megosztás:

nekem is 20 volt a generátor felújítás :lol:

ha coupenak fent lesz az új lökös akkor ő sem tud majd nem ?

Milyen generátor van azon? Delco?Bosch?

Én most raktam rendbe az önindítóm,nagyon ráfért már!Aki pedig nem kentem meg a perselyt igen hozzáértő lehet!

Link to comment
Megosztás:

nekem is 20 volt a generátor felújítás :lol:

ha coupenak fent lesz az új lökös akkor ő sem tud majd nem ?

Attól még tudok vontattni :)

Ebben már segített a Coupe és törött autót, csak áron alul veszünk. :D :D :D :D

Egy jó barát ott segít ahol tud :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Jhonny! Delco motor amikor szétszedtük csak néztünk...zsír új. a persely száraz volt....a zárlatos móka szerintem nem javítható házilag...bár majd a kobak szerelőhaverral,dumcsizom,ha ő nemtudja megcsinálni akkor senki.

Nekem Bosch van rajta,dízel miatt nagyobb kell,az enyémben 4 kefés forgórész van!A benyásban a könyv szerint 400A körül van az indítóáram maximuma aszem,nekem meg szinte ott kezdődik! :lol:

A forgórész zárlatát kilehet mérni müszerrel,a végén lévő komutátoroknál,de takarításkor nem árt egy rossz fürészlappal a közüket kitakarítani.Aztán a házat és a csapágyakat brigiben vagy féktisztítóban kitakarítani.Sajnos a sima zsír nem jó hozzá,jobb valami hőálló zsírral összerakni.

Aztán ha kész satuban befogva bikakábellel kikell próbálni egy akksiról,nehogy megcumizd mint én,beraktam és nem volt jó!Nem kapott testet!

A persely ára kb 500Ft az önindítóhoz,kefék ára változó,ha bosch akkor drága(kb 10EFt),ha delco akkor olcsóbb!

A generátornál szintén ez a helyzet.Delco felújítása kb 5EFt(csapágyak,kefék),Bosch-hoz nagyon drága minden,ott tényleg 20E körül van egy felújítás!

Link to comment
Megosztás:

Nekem Bosch van rajta,dízel miatt nagyobb kell,az enyémben 4 kefés forgórész van!A benyásban a könyv szerint 400A körül van az indítóáram maximuma aszem,nekem meg szinte ott kezdődik! :lol:

A forgórész zárlatát kilehet mérni müszerrel,a végén lévő komutátoroknál,de takarításkor nem árt egy rossz fürészlappal a közüket kitakarítani.Aztán a házat és a csapágyakat brigiben vagy féktisztítóban kitakarítani.Sajnos a sima zsír nem jó hozzá,jobb valami hőálló zsírral összerakni.

Aztán ha kész satuban befogva bikakábellel kikell próbálni egy akksiról,nehogy megcumizd mint én,beraktam és nem volt jó!Nem kapott testet!

A persely ára kb 500Ft az önindítóhoz,kefék ára változó,ha bosch akkor drága(kb 10EFt),ha delco akkor olcsóbb!

A generátornál szintén ez a helyzet.Delco felújítása kb 5EFt(csapágyak,kefék),Bosch-hoz nagyon drága minden,ott tényleg 20E körül van egy felújítás!

nekem 246ft volt a persely,######a zsírral raktuk össze és ellenőriztük is,h jó irányba forog-e pl.

atomra kitakarítottam.....szal nemtudom...lehet jobban megéri felújítani,mint még 1 kakit berakni...

Link to comment
Megosztás:

nekem 246ft volt a persely,######a zsírral raktuk össze és ellenőriztük is,h jó irányba forog-e pl.

atomra kitakarítottam.....szal nemtudom...lehet jobban megéri felújítani,mint még 1 kakit berakni...

Nekem nem kellett perselyt cserélni,csak baromira száraz volt mindene,kitakarítottuk és zsírt adtunk neki,most olyan a hangja mintha új autóm lenne! :lol:

Link to comment
Megosztás:

na igen....nekem annyi volt,hogy lassan tekert.erős akksival simán indult szinte.

amikor még jártam a Kadettel akkor sem ment úgy,ahogy kellett volna,valószínüleg a töltés hiánya miatt...

Nálam is ez volt,nehezen indult és elég nyihogó hangja volt!Most szinte öröm indítani!

Egy kis olaj és zsír csodákra képes! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja de rajtam kívűl senki nem tudott egyszerre 4 tüzijátékot kilőni... :lol: :)

Racce!

Mogyoródon van egy pacák, ő csinál speckó méretes tömítéseket...az enyim meg még sokunké nem bírta...Nem lehet jó a Tiedre a C20xe tömítés? Most lehet, hogy jó nagy ökösréget kérdeztem...de még nem láttam leszedni nyóccszelepes hengfejet...mert azt tudom, hogy a blokkja az megegyezik...

Mert ha jó, akkor veszel szépen két gyári Z20let tömítést, és összeraksz belőle olyan vastagot amilyet akarsz... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.