Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

ezt a fos időjárást!!!!!!! :x :x :x

mijé :?:

Mélykékkel az előbb meki teraszán azt feszegettük mekkora rj ez az ídő :lol:

Nameg fotóztam ish jószokásom szerint csak most 1m rlz (sx1)

s vmit elcseszhettem mert csak 160*120as képeket csinált

:lol:

viper.jpg

Link to comment
Megosztás:

50 helyett 75-el mész...

Épp most gondoltam, hogy hamarosan rendezhetek valami kis kiállítást az idei csekk gyűjteményemből.

Kedd reggel a 6os úton sikerült napi sebességrekordot állítanom. Hála a - kivételesen - jót akaró rendőrnek, a papírra csak 129et írt, így megúsztam egy 10es helyszínivel... :twisted: bár picit izzadtam, amikor szólt, hogy tolassak a KPM-s autó mellé... :evil:

A legutóbbi 50 helyett 92 után ez már csak... :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Megjelent előttem valami bészbólsatyis állat a belső sávban, és vadul hadonászott... hát fákkk... nincs ezeknek családjuk? :twisted:

De milyen büszkén mondta, hogy lézeres sebességmérő...meg, hogy mennyit mutatott... biztos dugott egyet éjjel, azért volt ilyen elnéző :twisted:

Egyébként a biztonsági övért nem is szólt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó estét.... :lol:

Valakinek voltmár olyan,hogy 5000-es fordulatnál megtorpan az auto egy pillanatra és uttána meg megy tovább rendesen,tehát nem egyenletesen huz...és 170-180 között kigyulad a szép sárga lámpa akit mindenki szeret:))de ha elveszem a gázrol a lábam akkor elalszik tehát nem világit folyamatosan?:

Vajon a gyertya lenne rossz Ngk 2 polusu van benne 1 hónapos,vagy a szürönél nem stimmel valmi? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Háát nekem is ezt játsza már jóideje!!

Eleinte így kezdte nekem is, ahogy írtad Goofy, bár nekem a torpanás nem jelentkezik fent, hanem inkább lent erötlen, nem ugrik.. lomhán indúl mint egy vonat, de aztán úgy be is lendül. szóval 3-4 ezerig nincs benne kraft, aztán mintha turbó lenne, hirtelen megjön... Neked nem csinál ilyet? nah szóval aztán egyre sűrübben és egyre kisebb sebességeken is csinálta.

Végül most ott tartok, hogy már bent is maradt párszor a hibajelzés. Többnyire ha megkergetem, vagy terhelem, vagy magas speed(bár nem megyek gyorsan mostanság.. kocka kerekekkel nem lehet.. :evil: :twisted: http://www.kep.tar.hu/laci4/50055870#2

A kivillogás nekem lambdát jelez. Sajna még nem lett kijavítva, úgyhogy egyenlőre még nem tudom a gyógyírt...

IQ bélával szeretnék majd összefutni, és mindenféle finomat átcserélgetni a kocsiban. (DIS modul http://laci4.uw.hu/GSI/trafo1.jpg , esetleg gyújtás kábelek,lambda ha megtalálja az elfekvőben lévő darabját, + most hogy aztec írja, ha ugyanaz a légtömegmérő azt is. Bár nem kicsit piszkosúl lennék mérges ha az lenne a baja, ugyanis egy éve volt cserélve. :evil:

Asszem ha ezt olvassa Iq barátunk, lehet fel se fogja venni a telcsit, amikor hívom :lol:

aztán beszéltem pár okos emberrel. többmindenre tippelnek.

1:rossz gyújtás... szar égés.. rossz kipuff érték.. lambda megbolondúl..(DIS+kábelek) gyertyát már cseréltem.

2: rossz lambda szonda (mondjuk a magas (11-12l a 9-10 helyett városban, is ezt támasztja alá)

3: légtömegmérő: (erre is lehet a fogyi.. anno mikor tönkrement nekem, akkor is azzal kezdte, hogy nagyon lomha lett,meg megette a tankot is pillanatok alatt.. a végére már 14-16!! literre jött ki a fogyi.. végül megállt :lol: a kocsi :evil:

és a mai tipp: a motor hőfok jeladó.. nem mükszik jól mondjuk.. ezért túldúsít.. ettől a lambda meg nem tom mit is mondott a szaki, néha kinai volt.. integrátor, meg babrátor.. stb megbolondúl, kidobja a lambdát)

Asszem ezzel fogom kezdeni. veszek valszeg vmelyik nap csergöben egy ilyen jeledót.. (ha nem nagy összeg,mert az olajra a gatyám is ráment) http://laci4.uw.hu/GSI/oil.jpg

Egyenlőre asszem ennyi.. jah meg volt aki az ECU-val hozta rám a frászt.. hogy lehet a mocivezérlő nem kóser... bebaszna.. :lol: :lol:

ui: mai nap érdekes módon, egyszer se világított(a lomhaság benne van, bár ha megpörgetem azért elég szépet lép)

Viszont a fogyi még mindig nagy..(lehet jót tesz neki a motortisztító benya lötty? )

Link to comment
Megosztás:

Laci4, telefonálj majd valamikor, csak próbáljunk jól időzíteni...

Hogy nekem is legyen jó hírem: a kocsi sziszeg, ha a fordulatszám állandó.

Nagyon halkan sziszeg, a motortér anyósülés előtti részéből hallom. Hallatszik a szellőzőrostélyokon át, de a motortérben is.

Amint belelépek a gázba, egy pillanatra elhallgat, de mire a motor 3000-es fordulat köré ér, már újra sziszeg.

Mi lehet ez? Köszi

Ja, és a sziszegés állandó erejű. Nem erősödik motorforgatásra, se nem halkul. Csak sziszeg... Alig idegesítő...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.