Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

milyen cuccok kellenek ehhez ? : )))))

Nincs rá tökéletes módszer.A motort egy processzor szerűség vezérli,ha az vizet kap akkor vége.Ezt plastidip-el szokták megoldani,de ez se mindenkinek vált be.Az aksira lufit szoktak húzni,hogy ne legyen vizes.A kormány szervóra szinte mindenkinek bejött a plastidip.Az aljára meg a nagyobb rések leragasztására powertape szoktak ragasztani.....Sajnos a kerekek eléggé felhordják a havat,sarat,és a víz szinte mindent tönkre tesz. Ráadásul egy szabályzó elég drága ha tönkre megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincs rá tökéletes módszer.A motort egy processzor szerűség vezérli,ha az vizet kap akkor vége.Ezt plastidip-el szokták megoldani,de ez se mindenkinek vált be.Az aksira lufit szoktak húzni,hogy ne legyen vizes.A kormány szervóra szinte mindenkinek bejött a plastidip.Az aljára meg a nagyobb rések leragasztására powertape szoktak ragasztani.....Sajnos a kerekek eléggé felhordják a havat,sarat,és a víz szinte mindent tönkre tesz. Ráadásul egy szabályzó elég drága ha tönkre megy :lol:

áháááááááááá

nitrósnál is vannak ilyen gondok ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

áháááááááááá

nitrósnál is vannak ilyen gondok ? :lol:

nitrósnál azért másképp vannak a dolgok. Természetesen a kormányzást, gáz/fék adást minden rc-ben szervók végzik, a legolcsóbb ha elromlik 4 ropi de az szart sem ér kb. Ezeket kg terhelésben mérik és a 6kg-os egy fos, én tudom mert megvettem és sokkal lassaban kanyarodott az autó. Most már azt is tudom, hogy fogaskerékszettet is lehet venni hozzá amivel fel lehet újítani és az csak 2 ropi, de ha az elektronika megy tönkre akkor 8 ropi az enyiméhez a 26kg-os. Egy vezérli a féke/gázt egy a kormányzást. Van az egésznek a vevője amibe a vevő kristály is benne van, ez a a kristály ami cserélhető, hogy ne azonos frekin mennyenek az autók különben egymásét is irányítják össze/vissza. Nekem ezeket kell csak víztől védeni mert az aksi a vevőhöz és a szervókhoz egy műanyag dobozban van, hosszú vizes versenynél persze ezt is le kell jól szigetelni. Az elektromosnál viszont ott a moci ami elektromos annak a csatiját le kell szigetelni, a vezérlőt, amin ráadásul van egy hűtőventi is, a szervókat, az aksit. Macerásabb. Egyébként ua kb mint a személyautó vs. villanyautó. Ráadásul esős menet után kimoshatja a difikből és hajtásokból a zsírt ami utána gyorsabb kopáshoz vezet. A difi esetében ugye nem kell mondani mi van ha mondjuk a subaruban nincs olaj. Kicsi alkatrészek de 10000 rmp felett pörögnek 1mp alatt bármikor. A nitrós viszont nem nagyon kultiválja a -4 fokot. nem megy úgy hiába nyomod, eggyáltalán nem tapad és ha nekiszálsz valaminek 80-al vagy csak 40-el akkor is sok minden törik. Anti tudja milyen ha törik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó, hát helikopter is zuhant már le... :D :D

Ja csak az 10 ropi volt az ázsia centerbe. :lol:

Egyszer akkor is lesz 3d repülőm csak az is 60 ropi min. Aztán ha felszállsz.... :lol:

Néztem motorcsónakot is de nem tudom mennyire tetszene csak ide oda menni a vizem főleg ha beszarik a víz közepén :)

Link to comment
Megosztás:

Van az egésznek a vevője amibe a vevő kristály is benne van, ez a a kristály ami cserélhető, hogy ne azonos frekin mennyenek az autók különben egymásét is irányítják össze/vissza.

Ez a 2.4GHz-es kontroller akkor még nem annyira elterjedt? Olvastam, hogy volt (van?) AM/FM csatornás távirányító is, de ezek szerint még elég gyakori és nem csak "volt"

Link to comment
Megosztás:

Hát a 2,4-es nagyon elterjedt csak hát minden pénz kérdése tudod. Lehet szaros távirányítót venni 30000-től 300000-ig. Asszem a 2,4es nincs is 30 alatt, nekem meg jó így a gyári is nem vagyok én profi csak hobbis.

bassz tényleg, most nézem, hogy a coupe bugyijához is oda van írva, hogy "AM vevő"

Link to comment
Megosztás:

Hát a 2,4-es nagyon elterjedt csak hát minden pénz kérdése tudod. Lehet szaros távirányítót venni 30000-től 300000-ig. Asszem a 2,4es nincs is 30 alatt, nekem meg jó így a gyári is nem vagyok én profi csak hobbis.

18ért már elég jó 2.4es távot lehet venni :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Néztem motorcsónakot is de nem tudom mennyire tetszene csak ide oda menni a vizem főleg ha beszarik a víz közepén :D

Én tengeralattjáróban gondolkodtam... de senki nem gyárt olyat ami tényleg merül stb... pedig mekkora móka lehet megtorpedózni egy motorcsónakost a víz közepén :D.... Áhh az agresszív énem :) :)

Az eladó meg csodálkozott mi a jó abban, nem látom stb.. kit érdekel, nem a látványért venném :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

18ért már elég jó 2.4es távot lehet venni :D :)

arra te meg én mondom, hogy jó kb :)

amúgy vettél normális aksitöltőt is ami kisütni is tudja, meg gyors tölteni? egy aksival kb 10 percig bírja nem, utána lehet hazamenni ha nincs több, ráadásul a teljesítmény is csökken az aksi merülésével arányosan nem?

Azért kérdem mert nekem ezek is nagy szempontok voltak a döntéskor. Racénak volt egy aksis ha emlékeztek rá az omv kútnál mókáztunk vele de az kb ilyen volt. Egy aksi itt füstölt el a parkettán gyors töltés közbe, mondjuk ott Robi volt a hibás de nekem ezek a töltési baromságok nem hiányoznak, meg egy töltő ami szivargyújtóról és hálózatról is tölt az 20 alatt sehol sincs, és az még nem tud kisütni pedig néha azt is kell állítólag. Persze lehet minden gagyit venni olcsóért de nekem azokra csak annyit kérdeztek, hogy játszani szeretnék és megbízhatóságot, vagy idegeskedni és pénzt kidobni az ablakon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.