Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

nekem ilyen van

http://web.t-online.hu/akku/Exide-STR7.gif KÉPPEL NEM IDÉÉÉZÜNK ÜBERADMINÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚR:::: :blush: :D

ez valahol a sima akksi és a spirálcellás akksi közt van ...

de ugy tom már nem biztos hogy gyartjak mert ez is drága volt és nem volt tul sok eladás ..

Az EXIDE STR akkumulátor egy felitatott elektrolitos, természetét tekintve indító kategória, amely szerkezeténél, gondozásmentességénél fogva kisebb igénybevételű elektromos hajtásokhoz is jól használható.

A zárt, gázrekombinációs működés lehetővé teszi, hogy gőzmentességet igénylő alkalmazásban, rövid ideig tetszőleges pozícióban kifogástalanul működhessen.

Az akkumulátor dobozt nyomástartó módon lezáró biztonsági szelepeket kinyitni nem szabad!

- lemezek: ólom-kálcium ötvözésű negatív, ólom-kálcium-ón ötvözésű expandált

- szeparátor: üvegszövetből készült tasakszeparátor

- elektrolit: az üvegszövet szeparátorban felitatott, folyadék fázist nem tartalmaz

- zártság: biztonsági szelepekkel lezárt edényzet

- gáz és vízveszteség: az akkumulátor élettartama alatt nem kell pótolni

- önkisülés: minimális, kb.12-14 hónap 50%-ig

- élettartam: a zárt, antimonmentes technológiából adódóan hosszabb

- ciklusélettartam: kb. 150 ciklus/80%/50% (FOREX mérés)

http://www.elektropower.hu/Exide.htm

Áhámmmhááám B)

Exide STR S5 ?

ui: figyelmetlen vótam ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát én mondjuk sok mindent nem értek ezzel kapcsolatban. Azt elhiszem, hogy szennyezett a levegő, és kell valamit csinálni, de mondjuk akkor az ember, akinek mondjuk 20 km-re van a munkahelye gyalogoljon, vagy bicajozzon a -20 fokban ? Vagy BKV-zon, hogy jól kizsebeljék, meg ugyanúgy széjje' fagyon a buszon ?! Meg fizetem a biztosítást meg ezer dolgot a kocsikra, és akkor még csak nem is használhatom amikor akarom ?! A másik, hogy aki meg futár saját autóval az mit csinál ?? Kifizetik az egy napi bért vagymi? Ha meg mondjuk fél valaki bemenni futárkodni, mert hogy megbüntetik, és kirugják .. akkor ??

Ráadásul van a családban 4 autó, hát persze, hogy mind páros ... :lol: B) ;)

Link to comment
Megosztás:

idézet CS corsatuner oldala

"ennyit a rendőrökről

üdv!

Na ezt már nem bírom szó nélkül.Volt egy Golf 1-es tuningépem(már nincs mert eladtam) Megállítottak a rendőrök 2008 október közepén valamikor közúti ellenörzés. Kérem nyissa ki a motorteret. Motorszám nem passzol(kit érdekel tipusazonos motor volt benn) az alvázszám látszik mert eltakarta a toronymerevítő(1977-es évjáratú volt a kocsi és annak még a toronyba van az alvázszám)Mindjárt a paraszt rendőr lefoglalta az autót. Irány az őrs hozzá teszem kb 30km. Kihalgatás minden meg kalács éjjel két óra körül hazaérek. Na lényeg az hogy én felhívtam a kpm-et és érdeklődtem erősen.AZ AUTÓRA AZT SZERELSZ FEL AMIT AKARSZ HA VAN HOZZÁ MŰBIZONYLAT. (A kerekekről meg annyit hogy be tudod vizsgáltatni 15 e forint. Kérsz a kpm-en egy átalakítási engedélyt 10e forint +műszaki megépíted az autód ott az átalakítási engedély hozzácsatolva a sok műbizonylat. oszt ennyi.)Na ugye nekem nem volt a toronymerevítőröl, de megnyugtattak hogy ammenyiben oldható akkor semmi közük nincs hozzá.Elmentem kihallgatásra aztán 1 hónap mulva visszakaptam az autóm. Ja és nekem volt igazam kihívták az igazságügyi szakértőt és megállapította hogy minden rendben volt.Az autó leültetve a sáros földig 15-ös kerekek 4pontos övek kristálylámpák xenon de meg se kérdezték hogy miért vagy hogy hogy."

Link to comment
Megosztás:

És a legszebb az egészben,hogy a céges verda mehet mindig B) ;)

én nem ezt olvastam...

A forgalomkorlátozások alól számos jármű mentesül, egyebek között a tömegközlekedési és a megkülönböztető jelzést használó járművek, továbbá azok, amelyek teljesítik a legszigorúbb környezetvédelmi követelményeket.

A helyi, helyközi és távolsági közösségi közlekedés (BKV, MÁV, Volán) járművei zavartalanul közlekedhetnek a főváros útjain. Nem érinti a korlátozás a megkülönböztető fény-és hangjelzéssel felszerelt, valamint a betegszállító, a beutalt betegeket, valamint az orvosi ügyeletet ellátó járműveket, továbbá a mozgáskorlátozott személyt szállító járműveket (amennyiben eredeti és érvényes parkolási igazolvánnyal rendelkezik és ez a szélvédőn keresztül jól látható).

Közlekedhetnek a tiszta gázüzemű és a hibrid hajtású autók, az OBD (fedélzeti diagnosztikai) rendszerrel ellátott EURO-5-ös vagy EEV, vagyis kiemelten környezetkímélő motorral szerelt dízel-hajtású autók. Ezeknek a gépjárműveknek a zöldkártyájában a 12-es vagy 13-as szám szerepel a környezetvédelmi osztály-kategóriában.

A kivételek közé tartoznak a DT betűjelű rendszámmal közlekedő diplomata járművek is.

Mentesülnek a korlátozás alól a szemétszállító, utak tisztítására szolgáló, víz-, gáz-, villamosenergia-, távhő- és távközlési szolgáltatást ellátó, a karbantartást és ellátást biztosító járművek, a köztisztasági és közegészségügyi feladatot ellátó járművek, továbbá a közszükségleti áruszállítás, polgári védelem, honvédség, rendőrség, katasztrófa elhárítás, az önkormányzatok és az ÁNTSZ járművei.

forrás: http://index.hu/politika/belfold/budapest/szmog6446/

Link to comment
Megosztás:

És a legszebb az egészben,hogy a céges verda mehet mindig B) ;)

van szebb is !!!

Tafferner Éva, a BRFK kommunikációs osztályának a vezetője az Indexnek elmondta, hogy kollégái a riasztás alatt megállítják a járműveket és figyelmeztetik a sofőröket, büntetni azonban nem tudják őket

és egyébként sem igy kéne korlátozni

hanem az összed diesel és 2ütemü kocsit le allitani ..

a benzines kocsik nem bocsajtanak ki ilyen jellegü szennyezödést

példát kéne venni Honk-Kongrol ott ki tiltottak az összes diesel jarmuvel a varosbol

mert meg lehet fulladni tölük .......

egy benzines kocsi még katalizator nélkül sem ad annyi kátrányt meg port ki magábol mint egy kibaszott diesel ..

az összes ###### aki dieselt vesz extra adoval tehelném

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.