Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nagyon sok helyen azt mondják, hogy 2009-ben is csökkeni fog még az ára a benyának...majd 2010-től várható emelkedés...pl az általam linkelt cikkben is...

az a baj, hogy ha csökken az azt jelenti, hogy nem veszik...és ha nem veszik az sz@r mert a fekete arany a gazdaság egyik alapmotorja...miből készül a műanyag pl....

Link to comment
Megosztás:

ez okés, csak csökkent a fizetőképes kereslet is...és pont ezért visszavettek a kitermelésből is...

viszont ha nem termelsz nem generálódik fizetőképes kereslet...sz@rni kellene ebbe a hisztibe ami itt megy, mindenki venné föl a hiteleket megint és énekelgetnék hogy "nem süllyedünk, nem süllyedünk" mint az Erik a Viking-ben az Atlantisziak ;) :blush:

kicsit kekszelek attól, hogy valaki ugyanugy próbál kilábalni ebből mint a németek anno a '29-esből B)

Link to comment
Megosztás:

Tudom-tudom, rá is kérdeztem, hogy mi lesz ezzel és azt mondta, hogy nem lesz gond, mert puhább kerámia van rajta, még csúsztatni is lehet majd. Sokan használják utcán és eddigvolt gond vele (ismétlem, az ő elmondása szerint). A sima szintert nem ajánlotta utcára, a csúsztatás és a lendkerék megevése, majd szétszakítása miatt.

Majd meglátjuk mi sül ki belőle... B)

puhább ? ;)

érdekes

meg ha gond volt vele akkor miert jo ?

Link to comment
Megosztás:

nemvagyok én olyan okos, hogy kitaláljam, csak olvastam... hogy mennyi igazságalapja van azt nem tudom

http://index.hu/gazdasag/magyar/benzar090107/

Ez okés, de tegnap már meg is állt az emelkedés...és az egy héten belüli fel-le ugrálások nem befolyásolják nagyban a benzinár emelkedését...főleg, hogy jelen esetben a tőzsdei ára a nyersolajnak csak kis mértékben emelkedett...

Ami viszont nagyban befolyásoló tényező lehet, hogy a gázválság miatt, sok gyárat, intézményt köteleztek a naftával való fűtésre, így jelen helyzetben megnőtt a felhasználás, így egyben hirtelen az igény is nőtt, ami áremelkedést fog szintén generálni...

Ami viszont gusztustalan, hogy ha megemelték 5 forinttal a benya árát, a fuvarozók már rögtön puffogtak, emeltek...így emelkedett a kenyér ára, a tojásé, mindené...szépen mindenki beleintegrálta, az általa értékesített árba...persze hol csapódott le az áremelés...a végső felhasználónál... Na de most amikor kb 100 forinttal olcsóbb lett a benzin ára közel fél év alatt, nem jelentkezett egyik fuvarozó sem, vagy pék, vagy lóöccse, hogy gyerekek...olcsóbban adjuk a motyót, mert nem kerül annyiba...dehogy is...szépen kussolnak, és minden ára ugyan ott maradt ahol volt...a haszon hol marad??? Hát a termelő, értékesítő cégek zsebében...ki szívta meg??? Hát megint a végfelhasználó...azaz mi... B)

Link to comment
Megosztás:

Az már régi... egyébként cs-ről alig volt érdeklődés, látszik milyen tömött zsebű a társaság arrafelé ;)

Ez okés, de tegnap már meg is állt az emelkedés...és az egy héten belüli fel-le ugrálások nem befolyásolják nagyban a benzinár emelkedését...főleg, hogy jelen esetben a tőzsdei ára a nyersolajnak csak kis mértékben emelkedett...

Szerintem lejjebb már nem fog mostanában menni, de ne legyen igazam. Szal valszeg meglesz az a jövő heti 10ft plusz. B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lejjebb már nem fog mostanában menni, de ne legyen igazam. Szal valszeg meglesz az a jövő heti 10ft plusz. B)

Belefér b@ssza kutya...csak ne legyen megint 300 felett...bár...nem fogyaszt rosszul a Veci...de pl az Audi után észrevehető volt ám a Cupra fogyasztása nagyon... ;)

Link to comment
Megosztás:

puhább ? B)

érdekes

meg ha gond volt vele akkor miert jo ?

Puhább, mint gondolom a fékbetéteknél is, tehát nincs benne annyi fém, vagy f@szomtudjami.

Gond nem volt vele, hanem inkább velem van, mert tényleg kimaradt a "nem".

Majd meglátjuk, hogy mi sül ki belőle, legalább ebben most én leszek az uttörő, nem pedig ti szopjátok véigig. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.