Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Lenne egy kérdésem (legalább nem unatkoztok ;) )

Az autóba rendeltem vízhőfokmérőt nagynehezen a Bosch-ból 360Ft :P volt kedvezménnyel, amúgy 4000 ezer körül van.

Beraktam tegnap és mikor a kocsit beindítottük olyan hangja volt mint egy v6-nak és füstölt mint állat, meg kegyetlen benzinszagú volt. Ezt már egyszer megjátszottam de akkor nem gyárit raktam bele és ugyanez volt. A jelenleginek (ami benne van) a szenzor csatija fekete és nem gyári májvás kék.

Ez mitől lehet? Rossz hőmérsékleti adatokat küld a computer-nak?

Kettőt rendeltünk és semelyiknek sem volt az ellenállás értéke a bennelévőével és a gyárilag megadottal. :D

Azért akartam kicserélni, mert hidegen, (nem mindíg, szinte alig) föltolja az alapjáratot (3000->) majd leengedi amíg majd le fullad és utána helyre áll.

Más:

Töltésem sajna 13,8V alapjáraton és ha fogyasztót kapcsolok rá akkor lejebb esik, és hiába adok neki craft-t akkor sem emelkedik feljebb. Ilyenkor fesz. szabályzó csere, esetleg szénkefe lehet kopott? A testkábel problámát megtcsináltam.

Az akksi 1 hónapos Bosch Silver 70Ah.

Nagyon nagyon halványan világít a töltés lámpa, de azt is csak sötétben lehet látni. Az akksi gyorsan teker, de 2 hét után már ha ráindítóztam mikor ment a pendriva vagy a cd akkor kikapcsolta és újraindította a lejátszót, előtte nem.

Amúgy eddig is ilyen lehetet a régi 72Ah-s akksival.

A válaszokat és segítségeteket előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem (legalább nem unatkoztok :D )

...

...

A válaszokat és segítségeteket előre is köszi.

A vízhőfokmérővel sokat lehet játszani...mert ha nem belevaló van, akkor hidegebbet érzékel, és bedúsít mint az állat...(mi annó játszottunk ilyenekkel hogy növeljük a bepréselt benya mennyiségét...

A generátort meg meg kell mérni, hogy mennyit tölt...aztán kiderül...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg kellene nézni egy diagnosztikai műszerrel, hogy hány fokot mond a jeladó az ECU-nak. :P

Ha nagyon irreálisat, akkor nem jó a jeladó, vagy nem oda való.

Diagnosztikai műszerem épp lenne, de nem hiszem, hogy egy pár Ft-os alkatrész miatt lejönnél ide. :D

Amúgy, ha jó a jeladó XE-be, akkor tudsz esetleg nekem is szerezni hasonlóan baráti áron? ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg kellene nézni egy diagnosztikai műszerrel, hogy hány fokot mond a jeladó az ECU-nak. :D

Ha nagyon irreálisat, akkor nem jó a jeladó, vagy nem oda való.

Diagnosztikai műszerem épp lenne, de nem hiszem, hogy egy pár Ft-os alkatrész miatt lejönnél ide. :D

Amúgy, ha jó a jeladó XE-be, akkor tudsz esetleg nekem is szerezni hasonlóan baráti áron? :D

Régebben kimértük a benne lévőt ami melegen pár fokot ugrált ide-oda, ezért is akartam cserélni. Hidegen nem néztük.

Szerezni, nem naon took mert elvileg nekeünk se lehet már :D és ezt egy olyan sráccal hozattuk ki aki a Gyömrői uti Bosch-ba dolgozik és régen nálunk dolgozott. Annyi kedvezményünk van, hogy ha beész egy Bosch car service-be akkor -10% ;) :P :D , szinte már semmi. Büdös suttyók már a Blaupunkt kedvezményt is elvették raktár bezárásra hivatkozva. Szerszámokra van kedvezményünk amit nem is mi gyártunk. Nevetséges, hogy autóiparba gyártunk vezérlőket motor ill. automata, és műszerfalakat és teljesen elvettek minden kedvezményt. Egy Bosch befecskendező 12 ezer lenne, gen. és szervópumpa ékszíj 150Ft. Teljes vezérlés vízpumpa nélkül 15 ezer lenne, erről is lemaradtam. Ha esetleg valakinek drágább cumó kell akkor esetleg took valahogy segíteni pl. befecskendező.

Itt lehet nézelődni, aki kíváncsi gyári Bosch alakatrészekre vagy cikkszámaira

http://ecat-online.bosch.de/toc/hu/0000ADi...ndexFramesetJsp

Esetleg, ha valakinek valami ismerettsége a pestiek közül a Gyömröi úti Bosch székháznál akkor azok nagyon olcsón megúsznak minden terméket.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg kellene nézni egy diagnosztikai műszerrel, hogy hány fokot mond a jeladó az ECU-nak. :P

Ha nagyon irreálisat, akkor nem jó a jeladó, vagy nem oda való.

Diagnosztikai műszerem épp lenne, de nem hiszem, hogy egy pár Ft-os alkatrész miatt lejönnél ide. :D

Amúgy, ha jó a jeladó XE-be, akkor tudsz esetleg nekem is szerezni hasonlóan baráti áron? ;)

Amúgy a Bosch száma 0 280 130 107 és ezt ajánlotta a villamossági szerelő, mert szinte mindegyikbe ez megy.

Munkatársamnak is rendeltünk x16xel-be, ha nem válik be akkor elküldöm mindkettőt, neked biztos jó lesz valamibe, mert elvileg a katalógus sok autóhoz írja.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a Bosch száma 0 280 130 107 és ezt ajánlotta a villamossági szerelő, mert szinte mindegyikbe ez megy.

Munkatársamnak is rendeltünk x16xel-be, ha nem válik be akkor elküldöm mindkettőt, neked biztos jó lesz valamibe, mert elvileg a katalógus sok autóhoz írja.

Opelban elvileg mind ugyanolyan. BMW-ben láttam már feketét, de ott is volt különbség az egyes motorgenerációk között. Pl. az M50 motor jeladói nem voltak kompatibilisek az E30-al, amiben gyárilag M20-as motorok voltak.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg kellene nézni egy diagnosztikai műszerrel, hogy hány fokot mond a jeladó az ECU-nak. :D

Ha nagyon irreálisat, akkor nem jó a jeladó, vagy nem oda való.

Diagnosztikai műszerem épp lenne, de nem hiszem, hogy egy pár Ft-os alkatrész miatt lejönnél ide. :D

Amúgy, ha jó a jeladó XE-be, akkor tudsz esetleg nekem is szerezni hasonlóan baráti áron? :D

Amikor lehuztad enyéről a vezetéket,,,, utána alig akart elindulni ;) :P :D

Link to comment
Megosztás:

Tököl senkit nem érdekel?

Elolvastam futamhut már engem sem.

Ez a legkeményebb: "A Magyar Gyorsulási Szövetség erre a napra amnesztiát hirdet a tiltott rendezvényeken induló versenyzőkkel szemben, és kihívja őket egy barátságos mérkőzésre a Tökölön látható hazai és nemzetközi profik ellen!" :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Az autóba rendeltem vízhőfokmérőt nagynehezen a Bosch-ból

anno a senivel ugyanez volt..kicseréltem mert azt hittük nem jó benne, beletettem egy másikat amit szintént egy C30NE seniből vettem ki és kb ugyanazok a jelenségek voltak mint neked, plussz 10 km-en megevett 10 liter benzint ;) miután visszaraktam a régit, rendbejött minden...C30NE-hez pl kb 6 fajta jeladó van asszem :D

Link to comment
Megosztás:

Tököl senkit nem érdekel?

Elolvastam futamhut már engem sem.

Ez a legkeményebb: "A Magyar Gyorsulási Szövetség erre a napra amnesztiát hirdet a tiltott rendezvényeken induló versenyzőkkel szemben, és kihívja őket egy barátságos mérkőzésre a Tökölön látható hazai és nemzetközi profik ellen!" :D ;) :P

Elég nevetséges! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.