Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

most nem azért, de mi a bonyolult egy generátorban? :lol:

vagy nálatok csak a szög, kalapács meg purhab megy? :lol:

mi ma javítottuk a generátort

mármint sógorom, mert én dolgozni voltam

diódahíd+szénkefe

kapott új tárcsát is, az előző le volt kopva csontig

tekercselés meg jó, úgyhogy azt nem piszkáltuk

csapágy szintén, de annak a cseréje is kb 2 perces munka, még nekem is :lol:

Link to comment
Megosztás:

most nem azért, de mi a bonyolult egy generátorban? :lol:

vagy nálatok csak a szög, kalapács meg purhab megy? :D

mi ma javítottuk a generátort

mármint sógorom, mert én dolgozni voltam

diódahíd+szénkefe

kapott új tárcsát is, az előző le volt kopva csontig

tekercselés meg jó, úgyhogy azt nem piszkáltuk

csapágy szintén, de annak a cseréje is kb 2 perces munka, még nekem is :lol:

akkor hozzád visszük legközelebb :lol:

Link to comment
Megosztás:

X, nem offolnék Blitz topikban ha nem muszáj. Itt a party pont a képeket néztem de hálistennek nem vagyok rajta egyiken se. Még a fentről készítetteken se :lol:

http://www.pulzar.hu/asdf/gallery2.php?gal...Deep&page=0

Ez a csávó vagy mi nyerte nálam a pálmát. Olyan forró majdnem kigyulladt a kis dekoltázsos hímespólója a gyantázott testén :lol:

Link to comment
Megosztás:

most nem azért, de mi a bonyolult egy generátorban? :lol:

vagy nálatok csak a szög, kalapács meg purhab megy? :D

mi ma javítottuk a generátort

mármint sógorom, mert én dolgozni voltam

diódahíd+szénkefe

kapott új tárcsát is, az előző le volt kopva csontig

tekercselés meg jó, úgyhogy azt nem piszkáltuk

csapágy szintén, de annak a cseréje is kb 2 perces munka, még nekem is :lol:

Ok!

Akkor csak két kérdés:

-hogyan veszed ki az alu házba berohadt acél csapágyat ha nem értesz hozzá és nincs szerszámod és soha nem csináltad?

-hol veszed meg az alkatrészeket ha nem értesz hozzá és nincs szerszámod és soha nem csináltad?

Másrészt ha te melózni voltál,hogy vettél részt a cserében? :lol:

Na jó,nem piszkálni akarlak,csak ne hidd,hogy egy generátor felújítás olyan egyszerű móka.Főleg ha nem érsz rá,hogy magad csináld.

Link to comment
Megosztás:

Kint szok lenni Lurdyban most is kint volt csak papírqtyák vagytok és hazamentetek nyolckor :D

Jaaa.. hogy az Lali mocija?! Amúgy céép kis paripa...

lett új generátorom :lol:

köszi tegnap coupe, diny!!!! :D

Naa.. mi történt.. tönkrevágta a BC- LED :lol: :lol:

Akksi nyírta ki? Vagy a generátor az akksit?

Amúgy amit béraktam Exide Excell 74Ah-s (EX19) adatlap szerinti méretei 278*175*190

És így néz ki berakva.. szerintem ez a kb. max!

35760391.jpg

35760393.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ok!

Akkor csak két kérdés:

-hogyan veszed ki az alu házba berohadt acél csapágyat ha nem értesz hozzá és nincs szerszámod és soha nem csináltad?

-hol veszed meg az alkatrészeket ha nem értesz hozzá és nincs szerszámod és soha nem csináltad?

Másrészt ha te melózni voltál,hogy vettél részt a cserében? :lol:

Na jó,nem piszkálni akarlak,csak ne hidd,hogy egy generátor felújítás olyan egyszerű móka.Főleg ha nem érsz rá,hogy magad csináld.

1. ha nem értesz hozzá, értelemszerűen nem nyúlsz hozzá :lol:

2. lásd 1-es pont

azt hittem, hogy van a fiókban még régebbről alkatrész hozzá, de nem és mivel bolt még nem volt nyitva, ezért szétszedtem, hogy ne kelljen vele sokat szenvedni

ő összerakta, én visszapakoltam a gépbe

amúgy nem zavar, ha dilettánsnak néznek, elég, ha én tudom a képességeim :lol:

Link to comment
Megosztás:

amúgy nem zavar, ha dilettánsnak néznek, elég, ha én tudom a képességeim :lol:

Semmi ilyet nem mondtam,csak nem mindeki rendelekezik a hozzávalókkal és legfőképp ez szokott a gond lenni.

Te pedig úgy mondtad ezt(bár lehet én érzem rosszul)mint ha ez olyan pofon egyszerű lenne.

Bosch generátornál még csak-csak,de a Delco nem olyan egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

A rövidített száru gátlo mennyire szol bele a magasságba? Az nem a rugótol függ? Vagy mennyivel lehet lejjebb tenni vele az autót?

dekával nem lesz lejebb az autó a gátlótól hidd el volt bent pár rugó-gátló kombináció

max veszel gátlót és a rugót meg elviszed Valéria utcába ahol addig ültetik az autót, a rugó összenyomsával vagy hogy, ameddig nem sajnálod,a 4 db volt c kadettra asszem 16 pénz ugye Déjvi??????

Slagot fölösleges berakni ahhoz ültetni is kéne végre vkinek

Link to comment
Megosztás:

Semmi ilyet nem mondtam,csak nem mindeki rendelekezik a hozzávalókkal és legfőképp ez szokott a gond lenni.

Te pedig úgy mondtad ezt(bár lehet én érzem rosszul)mint ha ez olyan pofon egyszerű lenne.

Bosch generátornál még csak-csak,de a Delco nem olyan egyszerű.

pont egy 55-ös delco volt :lol:

pontosítok: nekem nem tűnt nehéznek a dolog (pedig csak 2. alkalommal csináltam), de kinek kézügyessége és hozzáértése szerint

Link to comment
Megosztás:

Na itt van a kutya elesve! :lol:

szivattyúból meg 50-60 darabot, és?

ugyanaz a felépítés, csak nem benne van az elektronika, hanem rajta :lol:

és azért a szivattyúk elég sűrűn rozsdásodnak, ha nem szellőzik a hely, ahol vannak

szóval nem csak hasraütésre mondtam valamit

de lényegtelen

mindenki úgy javítja/javíttatja, ahogy akarja

jah, és a csoportos kedvezményre az ajánlat már nem él :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem is tudom igazán mihez tartozik de a gsi vonószemtakarókból kiindulva értékes darab lehet eme csoda;

így eladó und ha valaki megtudja mondani mihez is való azt megköszönöm :D

amúgy GM 90 494 222, DNW 04/07838

omegáénak nézem :D

Mindent meg lehet olcsóbban csinálni, annak, aki ért hozzá :D

Mármint össze is tudja rakni használhatóan, mait szétszed :lol: :lol: :lol:

nekem sikerült Siófokon a bontóból nyúlni 15-ért (szerintem sok volt, de legalább jó állapotú) egy franya állapotú

újabb évjáratú generátort az omegába, magam kicseréltem, szal ennyiből megvolt a generátorzárlatom megoldása :D

A régit meg majd alkalomadtán felújítom, mert ehhez olcsó az alkatrész, aztán elteszem tarcsiba :D

Link to comment
Megosztás:

Megkukkoltam tegnap az opeles adatbázisban EDC ETC EMC vagy mi a rák a neve, az istenért sem jut eszembe...

de nem találtam benne... na hát mindegy is ... akinek kell szóljon, köszi Gabi a tippet!

omegáénak nézem :lol:

nekem sikerült Siófokon a bontóból nyúlni 15-ért (szerintem sok volt, de legalább jó állapotú) egy franya állapotú

újabb évjáratú generátort az omegába, magam kicseréltem, szal ennyiből megvolt a generátorzárlatom megoldása :lol:

A régit meg majd alkalomadtán felújítom, mert ehhez olcsó az alkatrész, aztán elteszem tarcsiba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.