Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Demó.. Egy kis HELP kellene,,, Van a termosztát... C20XE motor Azon van 2 db gomba az egyikre stekker meg 2 polusú a másikra csak egy sima saru.

Szerénymegítélésem szerint amelyikre a saru megy az lehet a hőfokérzékelés ami a hűtőfolyadék hőmérséklet szenzor.

A hűtőfolyadék hőmérsékletjeladó egy hőmérsékletfüggő ellenállásból áll. Alacsony hőmérsékleten magas, magas hőmérsékleten kicsi az ellenállása. A vezérlőegység a szenzoron mért feszültségből tudja meghatározni a levegőhőmérsékletét.

Jólgondolom? a kérdés az hogy beleszól az alapjáratszabályozásba?

Link to comment
Megosztás:

A kétpólusú szenzor a motorvezérlőnek adja a hőmérséklet jelet, az egypólusú a műszeregységnek :)

És igen, befolyásolhatja az alapjáratot, ha rossz az érték :)

Nagy THX az infóért :)az egypolusun kicseréltem a sarut és most megen jó az alapjárat,,, de sztem megintcsak véletlen volt jó :)

Link to comment
Megosztás:

Az biztos nem befolyásolja.

Csak a kétpólusú :)

Na igen erre voltam kiváncsi hogy megen csak a vakszerencse hozta rendbe, a kétpulusun is leszedttem a stekit néztem azon semmi ilyesmi nem volt.

Visszatettem... valami kis apróság lehet olyan mint a mesében hol jó hol meg nem Demó még anyit mondott hogy a pillangószelepen van egy poti lehet az is hogy azzal van baj!

Link to comment
Megosztás:

Na igen erre voltam kiváncsi hogy megen csak a vakszerencse hozta rendbe, a kétpulusun is leszedttem a stekit néztem azon semmi ilyesmi nem volt.

Visszatettem... valami kis apróság lehet olyan mint a mesében hol jó hol meg nem Demó még anyit mondott hogy a pillangószelepen van egy poti lehet az is hogy azzal van baj!

Ja, az esetek nagyobb részében amikor alapjárati motort pucolnak, a potival van gond. :)

Link to comment
Megosztás:

Akár lehet az is. De van kb 1% esélye az általad vizslatott szondának is, bár akkor többet is fogyasztana.

Meg még kb 1000 dolog :) Pl fals levegőt nem kap? Át kéne nézni a vákumrendszert :)

Na majd akkor az is meglessz nézve ,,, Gondoltam még valamelyik gyújtókábelre is hogy kivan repedezve amit szabadszemmel nemlátok és átível valahol,, de nappal azt úgysemlátom :)

Link to comment
Megosztás:

Akár lehet az is. De van kb 1% esélye az általad vizslatott szondának is, bár akkor többet is fogyasztana.

Meg még kb 1000 dolog :) Pl fals levegőt nem kap? Át kéne nézni a vákumrendszert :)

Szóval akkor ha jólértelmezlek akkor kicsi az esély arra hogy az a kis gomba lenne roszz ...

Link to comment
Megosztás:

Ja. A kis gombának semmi köze hozzá, inkább a nagyobbnak, de ezt Gabi is írta már.

Mármint úgyértem hogy amire a stekker megy.. szal azzal nemnagyon szokott gondlenni :) Na majd ha nem bírok vele ami 90% ha nem villamosság gondja van akkor úgy is rádvár ez a feladat :)

Link to comment
Megosztás:

Tök jóóóó!

Giltner (Futam.hu) közölte, hogy aki elindul más versenysorozaton, pl Ring, Lacháza, Nyíregyh., Rábaring, Kunmadaras...az nem mehet az ő versenyén...Hát ez mekkora... :) Úgyhogy a tervezett Tököli "edzés"futamok elmaradnak, hacsak nem neve valaki más a verdával... :)

Végigolvastam timeslip utolsó 2 oldalát.....ez nagyon nevetséges és elég dilettáns hozzáállás....ezután vagy végleg bezárnak a gyorsulási futamok és maradak a bohóckodások, vagy csak az egyik csapat zár be mert mindenki a másikhoz megy.

Hülye itt mindenki csak én vagyok villamos :)

Link to comment
Megosztás:

Én inkább a sportbetétszűrőre szavaznék......amihez kell a légszűrőház.A direktszűrőt már sokszor kitárgyaltuk ebben a témában.

na igen úgy én is csak hát nekem nincs légszűrőház :-/ így a másik sptlégszűrőt kell használnom ..... Azt a topikot meg nemszoktam olvasni..és nemtudttam hogy ott erről is ment diskura :)

Link to comment
Megosztás:

És megkérdeztem a Légszűrőházat Újba mennyi hát b..ki 23000 ft :) Akó asszem amég nem lessz más marad a direktszürő ----

23K egy légszűrőház? :lol: Mennyire örülök, hogy nem dobtam ki anno amikor ráléptem a magnumtuning-karsztajling-lóerőgyár-howto útjára :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

23K egy légszűrőház? :lol: Mennyire örülök, hogy nem dobtam ki anno amikor ráléptem a magnumtuning-karsztajling-lóerőgyár-howto útjára :) :) :)

Igen szinte aranyárban van, egy bontott 8000,de azmeg nincs:-/ így muszáj várnom még lessz! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.