Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Háát gyerekek.. ehez én nagyon hülye vagyok .. Srácnak már mondtam,hogy olyan 15 a lökös, és sacc 15-20 a fényezés :irul pirúl: + fejét falba veregető smilie

Ez a betétlap dolog hogy működne? tök hülye vagyok hozzá :huh:

Van valakinek kedve,ideje lelkiereje felvilágosítani?

Képek: háát jah.. kattintani nem nehéz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Háát gyerekek.. ehez én nagyon hülye vagyok .. Srácnak már mondtam,hogy olyan 15 a lökös, és sacc 15-20 a fényezés :irul pirúl: + fejét falba veregető smilie

Ez a betétlap dolog hogy működne? tök hülye vagyok hozzá :huh:

Van valakinek kedve,ideje lelkiereje felvilágosítani?

Képek: háát jah.. kattintani nem nehéz :lol:

Szerzel egy betétlapot,de lehet az embernek van...Azt egyszerü kitőlteni,minden le van írva érthetően.Ő ráírja hogy elismeri a felelőséget,Te meg azt hogy nem vagy hibás(Ez fontos).....Aztán azzal a papírral bemész az ő biztósítójához,ott felveszik a kárt.Valószínű hogy egyeszségre fognak fizetni,tehát a javításról nem kell számlát vinned.Biztosítótól függöen 1-2hónapon belül fizetnek....Van még kérdésed?????? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerzel egy betétlapot,de lehet az embernek van...Azt egyszerü kitőlteni,minden le van írva érthetően.Ő ráírja hogy elismeri a felelőséget,Te meg azt hogy nem vagy hibás(Ez fontos).....Aztán azzal a papírral bemész az ő biztósítójához,ott felveszik a kárt.Valószínű hogy egyeszségre fognak fizetni,tehát a javításról nem kell számlát vinned.Biztosítótól függöen 1-2hónapon belül fizetnek....Van még kérdésed?????? :huh:

Asszem értem..

Ha ráírja,hogy ő volt a hibás, akkor gondolom nem kezdik firtatni a helyzetett.. bár engem nem hinném hogy kihoznának hibásnak.. hisz én megálltam, ő nem állt meg mögöttem.. (az hogy félig a kereszteződésbe belógva, az esetleges szembe forgalmat akadályozva, gondolom nem számit...)

Szal akkor lököst vissza kellene majd szerelnem, úgy menni a biztosítóhoz, ők megnézik, és mondanak egy összeget.. aztán azt majd valamikor fizetik.. én meg akkor csinálom amikor akarom..

Kollega azt mondta, hogy mostanság ilyen nem igazán van.. inkább az a jellemző, hogy meg kell csináltatni,és számlákat bevinni..

35 nél szinte tuti többet fizetnének? (egyességre szitu...) illetve az nem számít, hogy látszik,hogy a fényezés már kezdett lepattogni :S No meg hogy nem GSi lökös

Illetve gondolom a gyereknek se nöne az éves biztije ennyivel a kár miatt.. ergo neki is megérné..

Jah.. és ilyenkor rendőr meg ilyenek nem kell hozzá gondolom(ha elismeri..) mert nem hívtunk.

Jah.. betétlapom meg nekem is van valahol.. egy a kocsiban biztos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Asszem értem..

Ha ráírja,hogy ő volt a hibás, akkor gondolom nem kezdik firtatni a helyzetett.. bár engem nem hinném hogy kihoznának hibásnak.. hisz én megálltam, ő nem állt meg mögöttem.. (az hogy félig a kereszteződésbe belógva, az esetleges szembe forgalmat akadályozva, gondolom nem számit...)

Szal akkor lököst vissza kellene majd szerelnem, úgy menni a biztosítóhoz, ők megnézik, és mondanak egy összeget.. aztán azt majd valamikor fizetik.. én meg akkor csinálom amikor akarom..

Kollega azt mondta, hogy mostanság ilyen nem igazán van.. inkább az a jellemző, hogy meg kell csináltatni,és számlákat bevinni..

35 nél szinte tuti többet fizetnének? (egyességre szitu...) illetve az nem számít, hogy látszik,hogy a fényezés már kezdett lepattogni :S No meg hogy nem GSi lökös

Illetve gondolom a gyereknek se nöne az éves biztije ennyivel a kár miatt.. ergo neki is megérné..

Jah.. és ilyenkor rendőr meg ilyenek nem kell hozzá gondolom(ha elismeri..) mert nem hívtunk.

Jah.. betétlapom meg nekem is van valahol.. egy a kocsiban biztos :lol:

Nem betétlapnak hívják,hanem kárbejelentő lap.Kék-sárga is jó!

Kitöltitek és aláírjátok,ő a felelőségét elismeri rajta.

Te bemész a biztosítójához és felveszik a kárigényt.

72órán belül küldenek egy kárszakértőt és az felméri a kárt a kocsin.

Ő kalkulál egy összeget számlásra és kp-s kifizetésre.

Te elfogadod valamelyiket és ezután elméletileg megkapod a pénzt,ha a kp-t kéred,ha számlára,akkor csinálthatod meg saját pénzből és majd a számlára fizetnek,vagy márkaker és esetleg ha jókedvük van,akkor majd ők papíroznak a biztosítóval.Nekem a helyi opel kereskedés nem segített,a Mazda azonnal segítőkész volt.Ennyit a helyi opelker-ről! :huh:

Eddig se vittem volna hozzájuk a kocsim,de ezek után még az átvizsgálást is meggondolnám.

Szal,ha akarsz rajta egy picit nyerni és van időd sz@rozni a papírokkal,van kedved bizosítóhoz járogatni,idegeskedni és telefonálgatni,akkor csináld így,de ha van egy kis eszed,inkább kiegyezzel vele egy összegben és felejtsd el egy új lökössel az egészet.

Hidd el,én végig csináltam nemrég,nem kellemes ennyit rohangálni más baromsága miatt!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a helyi opel kereskedés nem segített,a Mazda azonnal segítőkész volt.Ennyit a helyi opelker-ről! :huh:

Nekem sem segített anno a Sztráda....megnézték, hogy kinél volt biztosítva a teherautó (KÖBE) és azt mondták, hogy ezzel a biztosítóval ők nem foglalkoznak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem segített anno a Sztráda....megnézték, hogy kinél volt biztosítva a teherautó (KÖBE) és azt mondták, hogy ezzel a biztosítóval ők nem foglalkoznak :)

A bömös a K&H-nál volt,de a Tormási szerint az én autóm nem képvisel akkora értéket,hogy ők ezzel foglalkozzanak!

Hát kapják be! :huh:

Szerelgesség tovább a fostos H astrákat és D Corsákat megapénzekért! :lol:

Akinél Dezsőt együtt csináltuk srác,az opel kerben melózik,mint villamossági,hát amiket mesél...akkor sem kellene H astra,ha Dezsőért cserébe adnák ingyé.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha nem is egy 100ast,de 50et biztos kérnék,egyébként sztm is jobban járnál egy betétlappal.Ha olyan helyre viszed elég jól is járhatsz.

nekem 114et fizettek a hatso lökösre :huh:

persze szamlara ..

egy ugyan ilyen törés volt nekem is csak a lökös nekem tulélte

arra fizettek "szamlara" 200at

és asszem 60 volt a javitas

harom elem fényezés + lakasots melo mert a hatfal biztos benyomodik ilyenkor :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem 114et fizettek a hatso lökösre :lol:

persze szamlara ..

egy ugyan ilyen törés volt nekem is csak a lökös nekem tulélte

arra fizettek "szamlara" 200at

és asszem 60 volt a javitas

harom elem fényezés + lakasots melo mert a hatfal biztos benyomodik ilyenkor :)

Mennyi idődbe és rohangálásba került? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Háát gyerekek.. ehez én nagyon hülye vagyok .. Srácnak már mondtam,hogy olyan 15 a lökös, és sacc 15-20 a fényezés :irul pirúl: + fejét falba veregető smilie

Ez a betétlap dolog hogy működne? tök hülye vagyok hozzá :huh:

Van valakinek kedve,ideje lelkiereje felvilágosítani?

Képek: háát jah.. kattintani nem nehéz :lol:

qrva nagy marhasagot csinalsz ha pénzt kérsz ...

Link to comment
Megosztás:

nekem 114et fizettek a hatso lökösre :lol:

persze szamlara ..

egy ugyan ilyen törés volt nekem is csak a lökös nekem tulélte

arra fizettek "szamlara" 200at

és asszem 60 volt a javitas

harom elem fényezés + lakasots melo mert a hatfal biztos benyomodik ilyenkor :)

Háát nem tom mennyire nyomódhatott, szemre nem igazán látszik.. középpen van egy kis ive neki, de mint anno beszéltük, ez már puffos lehetett anno kint, sztem akkor kaphatta.. (azért nincs rajta a rá való lökös, hanem egy mezei)

Azt amúgy ki lehet szépen huzatni? vagy hogy kalapálják ki?

Szóval akkor úgy látom a többség azt mondja biztosítózzak. Max, ha kevesebb utánajárást akarok, akkor a biztositóval megegyezésre kell nyomatni.. nem számlára. Ha számlás, akkor azt is kell szerválnom valahonnan..

Bár nekem mindegy.. a lényeg hogy 0-ra jöjjek ki, és GSi fényezett lökös :huh: kerüljön fel hátúlra...

És valszeg a gyerek is jobban jár.. nem hinném h 35e rel emelkedne neki az éves dija ez miatt..

Szal akkor gondolatom: biztosítózás.. eggyeségre. (akkor ugyebár nem kell számla. Mert okosba nem tudok számlát,ha meg tényleges összeg, akkor tök mindegy..sőőt.. )

Teendő: megiratni a kárbejelentőt, elismeri,hogy ő volt a vétkes, én a vétlen.

Azzal bemenni a biztositóhoz, aki vagy kiküld valakit, vagy nekem kell elvinnem a felmérésre..

Mondjon egy árat mit adnak.. vagy elfogadom, vagy számlás móka..

a kérdés már csak akkor az,lököst visszarakjam, vagy nem gáz ha már igy lent van?

Illetve,hogy az nem gáz, hogy kicsit belógtam a kereszteződésbe..(balra kanyarodás zebra.. zebrán az elöttem lévő.. én kb pont a zebra vonalában.. a kocsi segge az egyenesen jövö sáv kb elejénél vagy minimálisan belógva lehetett.. a mögöttem lévő lehetett kb egyvonalban az egyenesen jövők sávjával..)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.