Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Sonique!!!!!!!!!!

Erre nem mondasz semmit??????????Azt hittem lesz valami egyszerübb megoldás is :lol: :lol:

nem tudom milyen hosszu mozgokupos csavarok vannak de nem 29es a leghosszabb ...

ahol a féktarcsamat csinaltattam .. ott csinalnak pogit is meg osztoköt modositot is ..

meg akarmilyen csavart tud adni ...

Link to comment
Megosztás:

Egy rendszám nélküli autó ellen??? :lol: :lol:

- ez még jó pár év...

- qurva sok pénz...

- ki fogja kuksizni a viedókat?...

- mivel mérik a sebességet?

- stb...

harmadszor magyarországon vagyunk ezt sose felejtsétek el ...

nem nagyon félek ezektöl, mert olyan sokba kerül egy ilyen technika hogy azt meg vagy 15évig meg sem tudják venni...

persze 100 méterenként lessz sebesség mérő .. meg ilyenek hehe :P

a közterület figyelö pedig csak annyit lár hogy az auto gyorsan áll meg a pirosnal és füstöl a kereke mikor elindul ...

mindent csak szigoritani akarnak és a pénzt herdálni a faasssszságokra ...

az országot meg lassan a hátunk mögött eladják ... masra kellene költeni a sok sok milliárdot ...

és amig a nem vagyok köteles más ellen tanuvallomást nem változtatjak meg addig sem tudnak sok mindent tenni ....

amit meg már régen megváltoztathattak volna .. de meg mindig Mo on vagyunk ..

isten igazábol nem nagyon lepödök meg semmin sem, ahol több száz milliot költenek arra hogy a pilitikusok lophassank és kényelemben utazhassanak ....

és szintén többszázmiliot hogy megfélelmitsék a tisztes állampolgárokat ....

na jo elég nem politizálunk qss piccsába nekem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy rendszám nélküli autó ellen??? :lol: :lol:

- ez még jó pár év...

- qurva sok pénz...

- ki fogja kuksizni a viedókat?...

- mivel mérik a sebességet?

- stb...

Simán megmérik egy szimpla kamerával a sebességed,csak software kérdése és a jóminőségű kamera kérdése!

Épp a napokban raktam fel sony dómkamerát,iszonyat milyen képeket tud és micsoda távolságról.

Nálunk a városban már van pár a kiskörúton és érdekes,hogy volt hogy csak azt a srácot szedték ki a rendőrök a sorból,aki pár percel korábban racsingolt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Simán megmérik egy szimpla kamerával a sebességed,csak software kérdése és a jóminőségű kamera kérdése!

Épp a napokban raktam fel sony dómkamerát,iszonyat milyen képeket tud és micsoda távolságról.

Nálunk a városban már van pár a kiskörúton és érdekes,hogy volt hogy csak azt a srácot szedték ki a rendőrök a sorból,aki pár percel korábban racsingolt! :lol:

ez nem ilyen 1xrü

nagyon szigoru feltétele van annak mi szamit hiteles eszköznek sebesség mérésre ..

Link to comment
Megosztás:

Egy rendszám nélküli autó ellen??? :lol: :lol:

- ez még jó pár év...

- qurva sok pénz...

- ki fogja kuksizni a viedókat?...

- mivel mérik a sebességet?

- stb...

Ha rendszám nélkül megfognak, most is legalább 10-est kell fizetni... ugye Balázska? :hiya:

- már jelenleg is több mint száz kamera üzemel ebben a rendszerben Bp-en, főleg a belvárosban. folyamatosan bővül.

- nem olyan sok ám... olcsó lett a technológia... hidd el, ez az egyik legolcsóbb dolog, amire a kerületek költenek :P

- kerületi kapitányságokon van a körzeti központ, nonstop figyelik a kamerákat (ezzel nem azt mondom hogy mindent

észre is vesznek ;) )

- sebességet nem mérnek. de látják pl ha piroson mész át, tilosban állsz meg, szlalomozol a sorban, stb-stb...

(és ha racsingolsz, biztosra veheted hogy az éppen a közelben tartózkodó járőr erről tudni fog)

- van még kérdés? :hiya:

Ennek technikai oldala érdekelt engem, ezért is néztem utána nemrég dolgoknak. :hiya:

Az egyik partnercégünk csinálja egyébként ezt a kamerás megfigyelő rendszert több kerületben is.

Ja, és emlékeim szerint nagy része uniós támogatásból készül ;)

És én kicsit egyet is értek vele. Kövezzetek meg, de én nem szeretem ha hazafelé tartok a budaörsi

úton az osztyapenkónál, és 200-zal elhúznak mellettem eszetlen 20 éves suhancok apuci 20millás

autójával... :lol: Mondjuk ehhez még annak is változnia kell, hogy a rendőrök meg merjék

állítani a >10milla értékű autókat is. :hiya:

Link to comment
Megosztás:

ez nem ilyen 1xrü

nagyon szigoru feltétele van annak mi szamit hiteles eszköznek sebesség mérésre ..

Ebben igazad van,mert ugye hitelesítettni kell,de technikailag könnyen megoldható,hogy ezek a kamerák erre is alakalmasak legyenek.Hogy jogilag hogyan oldják meg,az már más tészta.

Általában én is az olcsóbb kamerákat szerelem,de most raktam fel igen drága sony-t és megdöbbentem mit tud!

Link to comment
Megosztás:

És én kicsit egyet is értek vele. Kövezzetek meg, de én nem szeretem ha hazafelé tartok a budaörsi

úton az osztyapenkónál, és 200-zal elhúznak mellettem eszetlen 20 éves suhancok apuci 20millás

autójával... :lol: Mondjuk ehhez még annak is változnia kell, hogy a rendőrök meg merjék

állítani a >10milla értékű autókat is. :lol:

Na meg ugye,amikor részeg kölykök mennek haza és mondjuk poénból letörik a tükreidet és mondjuk az antennádat. :lol:

Hol van ez ahhoz képest,amikor mi "hőn szerett" tanárunk kocsijának a kilincsét lepisáltuk! :P

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon félek ezektöl, mert olyan sokba kerül egy ilyen technika hogy azt meg vagy 15évig meg sem tudják venni...

és amig a nem vagyok köteles más ellen tanuvallomást nem változtatjak meg addig sem tudnak sok mindent tenni ....

amit meg már régen megváltoztathattak volna .. de meg mindig Mo on vagyunk ..

Mint említettem, nagyon olcsó maga a technika :lol: És mint említettem, a rendszer folyamatosan bővül.

És igazad van, még hiányos a jogszabályi háttere, de mint mondtam, nemsokára ezen terveznek

változtatni, ha jól értesültem :lol:

Egyébként a másik amit már majdnem 100%-ban biztosra lehet venni, az az autópályák szakaszolása lesz.

Azaz szakaszonként (már meglévő autópályamatrica ellenőrző rendszer bevonásával is) mérik egy-egy

autó áthaladási idejét, és ha kevesebb mint a maximum megengedett sebességgel megtehető idő, akkor

automatice feljelentés lesz. Ennek a rendszernek a hatósági engedélyezése és a hitelesítési folyamatok

kidolgozása éppen folyik...

A jogszabályi háttér mondjuk ehhez is kell majd, de valószínű arra sem kell majd sokat várni.

Link to comment
Megosztás:

Mint említettem, nagyon olcsó maga a technika :lol: És mint említettem, a rendszer folyamatosan bővül.

És igazad van, még hiányos a jogszabályi háttere, de mint mondtam, nemsokára ezen terveznek

változtatni, ha jól értesültem :lol:

Egyébként a másik amit már majdnem 100%-ban biztosra lehet venni, az az autópályák szakaszolása lesz.

Azaz szakaszonként (már meglévő autópályamatrica ellenőrző rendszer bevonásával is) mérik egy-egy

autó áthaladási idejét, és ha kevesebb mint a maximum megengedett sebességgel megtehető idő, akkor

automatice feljelentés lesz. Ennek a rendszernek a hatósági engedélyezése és a hitelesítési folyamatok

kidolgozása éppen folyik...

A jogszabályi háttér mondjuk ehhez is kell majd, de valószínű arra sem kell majd sokat várni.

Voltam a bizt tech kiállításon és azért az olcsó még mindig gagyi!Esik az ára a cuccoknak,de azért egy jó kamera még mindig nem 20EFt-nál kezdődik,mint ahogy optokaput sem kertkapu infrasorompójából fabrikálunk. :lol:

Németországban ez teljessen így müködik ahogy mondod!Apám kamionozott kint és pont ugyanezt mesélte!

Link to comment
Megosztás:

Ha rendszám nélkül megfognak, most is legalább 10-est kell fizetni... ugye Balázska? :lol:

- már jelenleg is több mint száz kamera üzemel ebben a rendszerben Bp-en, főleg a belvárosban. folyamatosan bővül.

- nem olyan sok ám... olcsó lett a technológia... hidd el, ez az egyik legolcsóbb dolog, amire a kerületek költenek :lol:

- kerületi kapitányságokon van a körzeti központ, nonstop figyelik a kamerákat (ezzel nem azt mondom hogy mindent

észre is vesznek :lol: )

- sebességet nem mérnek. de látják pl ha piroson mész át, tilosban állsz meg, szlalomozol a sorban, stb-stb...

(és ha racsingolsz, biztosra veheted hogy az éppen a közelben tartózkodó járőr erről tudni fog)

- van még kérdés? :P

nem eszik ilyen forron a kását ugye ezt azért tudod ...

tilosban alsz meg leszarjak ...

szlalomozol leszarják..

a piros lampat megértem ..ezt nézik is ..

racsingolsz ;) jarör tudni fog rola Hehe .. amire ö tudni fog rola az a kocsi rég az ö körzetén kivül van ...

majd párévmulva fog ez ugy muködni ahogy kell ...

tapasztalatbol tudom ezeket és itt nálunk is van kamera a hazzunkal szembe ... szted ? embert büntetnek meg mert tilosban ál??

még ha én kihivom akkor sem ...

a masik pedig multok dumaltunk a studiobeszélgetés elött erröl a Rogánnal és jelenleg nincs elég kapacitásuk erre és csak a kirivo esetekben intézkednek ...

nem kell ezt ennyire tulmisztifikálni azért

Link to comment
Megosztás:

Voltam a bizt tech kiállításon és azért az olcsó még mindig gagyi!Esik az ára a cuccoknak,de azért egy jó kamera még mindig nem 20EFt-nál kezdődik,mint ahogy optokaput sem kertkapu infrasorompójából fabrikálunk. :lol:

Németországban ez teljessen így müködik ahogy mondod!Apám kamionozott kint és pont ugyanezt mesélte!

Én sem vásáros kínai cuccokról beszélek.

De kerületenként a rendszernek 10-20 millás beruházási költsége van, ami nem sok.

Ennyit kifizetnek egy kerületi képviselőnek is illetményben egy évben :lol: És azokból

mennyi van... ez a rendszer meg legalább 10 évig szinte ingyen üzemeltethető :lol:

Link to comment
Megosztás:

tapasztalatbol tudom ezeket és itt nálunk is van kamera a hazzunkal szembe ... szted ? embert büntetnek meg mert tilosban ál??

még ha én kihivom akkor sem ...

a masik pedig multok dumaltunk a studiobeszélgetés elött erröl a Rogánnal és jelenleg nincs elég kapacitásuk erre és csak a kirivo esetekben intézkednek ...

nem kell ezt ennyire tulmisztifikálni azért

így van. jelenleg nem is foglalkoznak vele annyira, hiszen nincs megfelelő jogszabályi háttér,

és ahogy mondod, kapacitáshiányuk is van. Ezt az az ismerősöm is mondta, aki a technikai oldaláról

homályosított fel. Viszont szerinte ahogy a rendszer kiteljesedik pár éven belül, a rendőrök is

jobban fognak rá alapozni (a célja a rendszernek az is, hogy a járőrkocsikat is online kapcsolattal

lássák el, így ők is közvetlenül tudják követni a kamerákat). Ez a jövő, szerintem nincs is olyan

messze. Én nem félek tőle, bár biztos jobban kell majd nekem is vigyáznom. :lol:

Azon kívül még egy nagyon fontos előnye van ennek a rendszernek: baleseteknél bizonyító erejű

a felvétel, már most is! Így egyértelműen eldönthető a felelős, illetve cserbenhagyás esetén

bizonyítható a cserbenhagyó kiléte a bírósági eljárás során.

Link to comment
Megosztás:

Én nem félek tőle, bár biztos jobban kell majd nekem is vigyáznom. :lol:

Azon kívül még egy nagyon fontos előnye van ennek a rendszernek: baleseteknél bizonyító erejű

a felvétel, már most is! Így egyértelműen eldönthető a felelős, illetve cserbenhagyás esetén

bizonyítható a cserbenhagyó kiléte a bírósági eljárás során.

van elönye is és van hatranya is .. mivel magyarországon vagyunk

én félek nagyon a visszaélésektöl és hogy az embereknek nem lessz magánéletük és privátszférájuk és egy gyanakodo

akarmikor felbérelhet majd egy fusizo rendört aki masodállásban épp a technika adta lehetöséggel él vissz és olyanra használja ami nem egészen etikus..

ha most azt mondod hogy ááá .. ilyen nem lessz

legyen neked igazad ... de mint emlitettem ez meg mindig magyarország

vagyis amire lehetöség van és pénzt szimatolnak azt megcsinaljak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gabi!Azt azért áruld már el,ha haver elmesélte,hogy hogyan oldják meg a kapcsolatot a központtal?

Általában intézményi rendszerekre csatlakoznak, minden kamera IP alapú. Van ahol kábelen, van ahol

rádiós router segítségével alakítják ki a fizikai réteget. Nagy biztonságú titkosítással megy a frame

képzés, így nyugodtan nyomulhatnak publikus hálózatokon is (bár az intézményi hálózatok nagy része

teljesen zárt).

Link to comment
Megosztás:

Általában intézményi rendszerekre csatlakoznak, minden kamera IP alapú. Van ahol kábelen, van ahol

rádiós router segítségével alakítják ki a fizikai réteget. Nagy biztonságú titkosítással megy a frame

képzés, így nyugodtan nyomulhatnak publikus hálózatokon is (bár az intézményi hálózatok nagy része

teljesen zárt).

Ahaaaaaaaa!Így világos! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik verzió jó nekem. Egyébként is jó lenne ha összefutnánk,(vagy Laci4 ha jársz erre) mert van egy vákumcsövem amire nem bírok rájönni hogy hová megy, mióta megvettem azóta ott lóg. :lol:

Az a gáz, hogy a héten nagyon el vagyok havazva. szerda csütörtök 8-20ig melózok. pénteken még nem biztos, de valszeg még akkor is(ezek mellék melók) Aztán péntek este meg szintén meló főállásban.

Szombat reggel jövök haza pihizni, aztán du el kell intéznem ezt azt, aztán este egy ismerős szülinapja... másnap, azaz vasárnap meg megint mellékmeló.. Plus Maraton Rulez...

Tom, te nem indulsz? :lol:

ui: megvan a 6.5 sec titka.. az a vákumcső :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is elég sok itt a kérdés. Meg mi alapján bizonyítják be, hogy ki veztte az autót?

Nem kell. Ugyanis eu-s irányelvek alapján az üzembentartó fog felelni az autóval elkövetett

szabálysértésért. Ugyanezzel párhuzamosan viszont feléled annak ellenőrzése is, hogy van-e

az illetőnél kölcsönadási meghatalmazás, ha nem a nevén van az autó a forgalmiban.

(ez amúgy most is így működhetne csak elméletben, céges kocsik esetén erősen büntetik most is)

Én legalábbis ezt hallottam.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell. Ugyanis eu-s irányelvek alapján az üzembentartó fog felelni az autóval elkövetett

szabálysértésért. Ugyanezzel párhuzamosan viszont feléled annak ellenőrzése is, hogy van-e

az illetőnél kölcsönadási meghatalmazás, ha nem a nevén van az autó a forgalmiban.

(ez amúgy most is így működhetne csak elméletben, céges kocsik esetén erősen büntetik most is)

Én legalábbis ezt hallottam.

az újabb forgalmikban viszont (mint amilyen nekem is van pl.) nincs feltüntetve a tulaj, csak az üzembentartó neve... persze egy meghatalmazással kiiktatható a dolog, de hogy mér nem lehet a forgalmiban tisztázni ezt a nem elhanyagoplható kérdést?!.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.