Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

hát... gratulálok. Féknyergen tudtommal 1 db olyasmi van, És az a fék légtelenítő csavarja. :)

amikor kivetted, nem folyt ki egy kis fékfolyadék?

Azért ne nézz már palimadárnak, B) mondom hogy van rajta zsírzószem, ott kell lezsírozni a fékmunkahengert hogy fékezés után ne ragadjon be, a fék légtelenítő csavar az más...

Link to comment
Megosztás:

A féknyereg munkahengerét meg szokták járatni amikor betétcsere van, annál több nemigen kell neki. Amúgy is vissza kell tolni, mert különben az új betét nem fér be. Ilyenkor lehet esetleg egy kicsit magát a dugattyút körbe lehelletvékonyan kenegetni, a lényeg, hogy szépen, akadozás nélkül járjon. Zsírzószem szerintem sincs arrafelé, az ilyen helyeken inkább pneumatikus rendszerekben általános.... a fékfolyadék egyben keni is a dugattyút, elvileg. Kétévente cserélni is kell, elvileg. De szilikonnal, meg zsírokkal a fék környékén nem árt óvatosan bánni. Vegyél egy féktisztító sprayt és mosd le vele a tárcsát, meg a betéteket alaposan.....

Link to comment
Megosztás:

nem feltétlen kellene folynia. Esetleg csak szivárognia. Viszont azzal, hogy kiszedted, mindenképp kerülhetett levegő a rendszerbe, szóval légtelenítés kéne.

1000% hogy igazad van, most lementem és alámásztam nincs csak az a csavar rajta, szóval mivel légtelenítőnek kell lenni, ezért az csak az lehet, csak az volt a fura nekem hogy teljesen ugyan olyan az a csavar mint egy zsírzószem,(fordnál nem ilyen volt) és mikor kivettem a fékolajnak nyomát sem láttam.... de most ezek után ezerszázalék hogy légtelenítenem kell majd... még jó hogy megkérdeztem ezt a zsírzószemes témát, nagy lett volna ha veszek zsírzót 10 000-ért :) B)

Link to comment
Megosztás:

A féknyereg munkahengerét meg szokták járatni amikor betétcsere van, annál több nemigen kell neki. Amúgy is vissza kell tolni, mert különben az új betét nem fér be. Ilyenkor lehet esetleg egy kicsit magát a dugattyút körbe lehelletvékonyan kenegetni, a lényeg, hogy szépen, akadozás nélkül járjon. Zsírzószem szerintem sincs arrafelé, az ilyen helyeken inkább pneumatikus rendszerekben általános.... a fékfolyadék egyben keni is a dugattyút, elvileg. Kétévente cserélni is kell, elvileg. De szilikonnal, meg zsírokkal a fék környékén nem árt óvatosan bánni. Vegyél egy féktisztító sprayt és mosd le vele a tárcsát, meg a betéteket alaposan.....

Ez volt a bajom, mivel elég sokat állt a kocsi, rozsdásak voltak a tárcsák, gondoltam veszek két tubus féktisztítót és megtisztítom, azóta a bal első fékem fékezés után nyiszorog (mint egy lovaskocsi) egy ideig, gondolom míg vissza nem áll az alapállásba.. kiszárította rendesen a munkahengert is a féktisztító, ezért látom már zsírzószemnek a légtelenítő csavart is :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.