Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Pedig mondtam hívd fel és zaklasd mert mint tudjuk ez egy ilyen állat fajta. Vagy szólj skypen nekem és odaugrom hozzá. Csütörtökön még egésznap itthon voltam és igazán nem lett volna probléma 1 órát elvenni a munkaidőmből! :mellow: S így te sem lettél volna ideges. Bár tudtad mire készülj az Anti esetéből tanulva. Na mindegy azt mond mikor rakjuk össze azt amit együtt szedtünk ki meg mikor kell? Azért én visszavinném a Pistinek mert le van szedve az ajtó is róla + csom zár is ki lett belezve és hézagot nem igazán szeretek állítani úgy, hogy nincs a kezemben a mozdulat no meg a lökh.-kat is be kell állítani.

Én nem cseszegetem,max elfelejtem kifizetni az összes pénzt.

Valószínű hogy csak péntekre lesz kész.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

csak kurvár@ unatkozom és valamivel agyon kell ütni az időt :rolleyes: :mellow:

Nézegess te is dácsiákat a használtautón :unsure:

Egy kis blog, ha nem unjátok:

Ma voltam kipróbálni újabb érdekes autót: Citroen BX, nyolcvanvalahányból. Minden elektromos cucc működik. Fújja le-fel a karosszériát a magasságállító, ahogy kell.

Korrekt karosszéria, igaz, sokszínű. Úgyértem az autó alapvetően szürke, de van egy kék ajtaja, meg egy bordó gépháztetője.

Kényelmes.

Menettulajdonságokra éppen nem egy GSI, de azért megy, és cserébe olyan magasra lehet fújni az utastérből egy karral a lengéscsillapítókat, hogy átkelek vele a Duna zajló jegén is. Nincs az a padka, szeméthalom, amire ne lehetne vele felállni.

Mindez 75ezerért, jár hozzá vezérműszíj és valamely vezetőgörgők. Vizsga van 2008 elejéig, és szépen harapnak a fékek, nem klattyog a futómű, szerintem egész könnyen kapna vizsgát is.

Egyetelen baja, hogy erősen csörög a motor 3000es fordulat környékéig. Amúgy jól megy, tetszett, nem voltak műszaki kérdőjelek az autóban. Voltak viszont érdekességek, pl a gombbal! működő index, a sebességmérő egy henger, amin rajta vannak a számok, és forog előtted, meg a "szem" gomb, amit ha megnyomsz, kigyújtja az összes lámpát a műszerfalon...

Lehet, hogy megveszem, megfogott:)

Minek a jele, ha csörög a motor? Mert csörgött már sok más autóm is, de mondjuk 1800 fordulat alatt, erősen terhelve...

Link to comment
Megosztás:

Béla nagyonjó szembeszomszédunknak is van egy BX-e kb másfél éve akarja eladni az 1.7 dizel szutykot de nem tudja. 300ezer km van benne ami szivódizelnek nem a vége.

Há szitruent venni, ráadásul ilyen öreget... Szeretnéd kiszedni a motort ahhoz hogy kicseréld a kesztyűtartót? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Béla nagyonjó szembeszomszédunknak is van egy BX-e kb másfél éve akarja eladni az 1.7 dizel szutykot de nem tudja. 300ezer km van benne ami szivódizelnek nem a vége.

Há szitruent venni, ráadásul ilyen öreget... Szeretnéd kiszedni a motort ahhoz hogy kicseréld a kesztyűtartót? :rolleyes:

Nem cserélek kesztyűtartót:)

Mennyiért árulja?

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam kipróbálni újabb érdekes autót: Citroen BX, nyolcvanvalahányból. Minden elektromos cucc működik. Fújja le-fel a karosszériát a magasságállító, ahogy kell.

Korrekt karosszéria, igaz, sokszínű. Úgyértem az autó alapvetően szürke, de van egy kék ajtaja, meg egy bordó gépháztetője.

Kényelmes.

olyna BX-ünk volt valamikor 15-18 évvel ezelőtt...jó móka amikor összehűzza magát, meg amikor felemelkedik meg mutat minden sz@rt de heroionpénzbe került anno minden javítás, meg megdöglött a motor :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

olyna BX-ünk volt valamikor 15-18 évvel ezelőtt...jó móka amikor összehűzza magát, meg amikor felemelkedik meg mutat minden sz@rt de heroionpénzbe került anno minden javítás, meg megdöglött a motor :unsure:

És még iszonyat ronda is ráadásul :mellow:

Komolyan GSi után hogy lehet BX-be ülni. Én se vagyok egy igényes gyerek de azért ezt dulva :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

És még iszonyat ronda is ráadásul :unsure:

Komolyan GSi után hogy lehet BX-be ülni. Én se vagyok egy igényes gyerek de azért ezt dulva :rolleyes:

Még mindig jobb mint az a félig elrohadt Dacia amit az előbb linkelt......szerintem beállítja a keresőt 100e Ft alá és amit kidob azokat körbehívogatja és bízik benne, hogy az évszázad üzletét csinálja meg mert anno jól járt egy bontott vízpumpával.

Komolyan IQ te szoktál gondolkozni? :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Nézegess te is dácsiákat a használtautón :rolleyes:

Egy kis blog, ha nem unjátok:

Ma voltam kipróbálni újabb érdekes autót: Citroen BX, nyolcvanvalahányból. Minden elektromos cucc működik. Fújja le-fel a karosszériát a magasságállító, ahogy kell.

Korrekt karosszéria, igaz, sokszínű. Úgyértem az autó alapvetően szürke, de van egy kék ajtaja, meg egy bordó gépháztetője.

Kényelmes.

csak nem fehér ? :mellow:

számolj hozzá sűrű LHM utántöltést, kétévenkénti gázgömbtöltést, idióta elektronika (anno horror árba') nameg egy motorgenerál is akár befigyel... amúgy jókocsi :unsure: meg kényelmes... mi akkor adtuk el amikor nem ment fel a grossglockneren. ennek már 8 éve.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig jobb mint az a félig elrohadt Dacia amit az előbb linkelt......szerintem beállítja a keresőt 100e Ft alá és amit kidob azokat körbehívogatja és bízik benne, hogy az évszázad üzletét csinálja meg mert anno jól járt egy bontott vízpumpával.

Komolyan IQ te szoktál gondolkozni? :rolleyes:

Komolyra fordítva igen. Újabban igen, sőt hamarabb kellett volna így gondolkozni. Ugyan bontott vízpumpát sosem vettem, azonban ha 100e alatt veszek működő autót, akkor...

a) nem remegek, hogy mit talál a karosszériás a küszöbspoiler alatt. Nem fog érdekelni, hogy megindult-e itt vagy ott a rohadás, három évet így is, úgy is elmegy, nem érdekel, ha sózzák az utakat

:mellow: nem fog érdekelni, hogy mennyit esett az autóm értéke az utóbbi időben (minthogy nincs hova)

c) nem fog érdekelni, ha kicsit ciripel a motorom

d) nem fog érdekelni, ha kicsit furcsán jár a váltó

e) bármelyik használtgumi telepen szarérhugyér van hozzá jó állapotú használtgumi

f) nem fog érdekelni, ha magas a padka

g) nem fog többet érni az első lökhárítóm, mint az autóm

h) ha nyitott ablakkal otthagyom a rakparton, nem fogok rosszul aludni miatta, hogy ott lesz-e két nap múlva

Itt a fórumon is van a-h esetekre mindre példa.

Hogy ne lehetne működő autót kapni 100e alatt? Dehogynem. Nem hinnétek, mekkora szarban van valójában a használtautópiac. Sőt, ha a bűvös 150 ezerig emeljük a határt, már komoly a választék. Az újautó mániát annó Uhuhu mondta, hogy mindenkinek új autó kell, semmi ára a használt autónak. Így van. Mindenki vért hugyozik havi 120-200e forintért, ugyanakkor autót, azt vesz havi 50-100ezres részletre. Nincs kereslet az öreg divatjamúlt autókra, pedig valójában nagyon jók.

Igazából akkor kezdtem el huszonéves autón komolyan gondolkodni, amikor mentem az Albert féle GTE-vel két métert. Ülése fixen, mint a cövek, motorja egyben, karosszéria egyben, félteni meg nem kell...

Hogy égő dolog egy 100e körüli rönó-pözsó-citrom, meg kakik a franciák? Egyrészt ez engem hol érdekel? Másrészt ha már ebben mérünk: 13 éves astra, az nem égő? A franciák meg miért kakik, ha lassanként oda jutok, hogy körüljártam minden százezerér' kategóriás francia autót, és a nagyrészüknek mégis olyan állapotú karosszériája van, hogy két kezünket tennénk össze az astránknak/omegánknak/vectránknak, ha úgy bírnák az időt, mint ezek a "francia szarok"?

Azon volna fontos elgondolkodni, hogy ki van kiért: az autó értem, vagy fordítva...

Link to comment
Megosztás:

olyna BX-ünk volt valamikor 15-18 évvel ezelőtt...jó móka amikor összehűzza magát, meg amikor felemelkedik meg mutat minden sz@rt de heroionpénzbe került anno minden javítás, meg megdöglött a motor :rolleyes:

Annak idején az 1.6 karbis vectránk javításai kerültek heroin pénzbe. Pusztán azért, mert nulla hozzáértésünk volt. És rá nem sokkal egy lényegesen drágább műfaj, a 150 lovas astra lényegesen olcsóbban jött ki, mert kicsit beleástam magam...

Akkor lesznek még itt érdekes helyzetek, amikor bedől az Ilferro, a Hirautó és társaik, az a pártízezer autó, amit túlfinanszírozva vettek meg a részletbajnokok, majd az is belekerül a használtautó piac nevű halmazba, és méglejjebb kerül az ár...

A használt autót kínálók közül két csoport van:

1. az eladók, akik gyakran viselkednek hepciásan, diktálnak, hogy mit lehet, mit nem, ő meddig hajlandó eljönni az autójával, hajlandó-e egyáltalán körbefotózni és mailban elküldeni, hajlandó-e alkuban engedni...

2. és azok, akiktől meg is veszik.

Csak még sokkal többen vannak az 1. kategóriában, de elég, ha a kínálat használtautóállomány 10%-ából választok, ők kikerülnek a 2. csoportból.

Link to comment
Megosztás:

Vagy szolidabb ültetés (40/40) és egy szép küszöb (de nem ilyen szanaszéjjel csavart izébármi :rolleyes: )

És gsi hátsó lökös is menjen fel, mert sokat dob ha olyan szép széles (de nem ormótlan) a hátulja :mellow:

GSI hátsó lökös felmegy sedanra? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.