Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Szívesen!

A csere bizony nem olcsó... már ha újat akarsz bele tenni.

100e-es tétel és nincs utángyártott csak egy féle BOSCH.

Remélem megoldódik a tisztítgatással.

Ez így igaz. nekem vagy 2éve volt 70e. okosban.. full ár, pont egy 100as. Persze origi...

Link to comment
Megosztás:

Gentleman!

Van köztünk informatikai/internetes guru?

csakmert:

Van egy viszonylag gyors gépem, 4 mbit-es nettel ,routerrel szétosztva 3 gépem itthon.1 hónappal ezelöttig kb nem volt semmi különösebb baj, működött a net mindenhol gyorsan...de az aktuális gépen(az enyémen) mostanában lecsökkent a sebesség, méghozzá ugy ha nagy filet töltök le file megosztoval vagy bárhonnan honlaprol akkor gyorsan jönnek a dolgok.Sebesség mérők szerint is 3-4 mbit körül van a sebességem., de a honlapok lassan töltenek be , modem szintüen lassan, és csak a honlapok, amiket ugye általában nézne az ember.A yahoomat is alig tudom megnézni...a hálozat másik 2 gépén minden stimmel.XP SP2 van fennt.

Amikkel probálkoztam eddig:

- a gépem leformatálása(c meghajto- ahol a rendszer van)

- router szétszedése-összerakása

- router másik "lukába" dugtam a net kábelem ami az én gépemböl jön

- integrált hálokártyám helyett egy lassabb nem integráltra álltam át

- saját szolgáltatonál is mértem sebességet

- kiprbáltam több böngészőt(fireFoX,opera,netscape,explorer)

- virusirtot ki-be kapcsoltam

- tűzfalat kikapcsoltam

- Easycleaner

- Spybot

:blush: :D

Link to comment
Megosztás:

Sonique!

Azt értem hogy a gyári szám alapján próbálkoztál... de úgy is, hogy leméreteztétek a csapágyat, és méret

szerint keresed? Nekem is pl így lett a váltóba spéci csapágy találva, mert a F13 bele ment bele az F15 házba,

és egyik csapágya sem volt jó így, másik fajtát kellett keresni. Méret alapján lett is.

Link to comment
Megosztás:

...Van köztünk informatikai/internetes guru?...

Nem vagyok guru, de talán segíthetek. Szerintem biztos, hogy semmi gond nincs se a routereddel, se más hardware oldali cuccal, mert ha az átviteli sebességed lenne kaki, akkor letölteni se tudnál gyorsan.

Valami on-access scanner, pl. vírusirtó, antispyware stb. keménykedhet, talán a tűzfal, ha van, mert úgy tűnik akkor van a gondod, amikor sok különböző objektumot kell betölteni, indítani, stb. (html, képek, scriptek, flash, java) Persze írtad, hogy ezeket ki-be kapcsoltad, de ki tudja.... hátha valami kimaradt.

Azt írtad, hogy újratelepítetted a Windoze-t, csupaszon is szar volt, mielőtt bármit telepítettél volna, vagy csak miután megint felraktál mindent?

Link to comment
Megosztás:

Semmi új programot nem használok, gyanakodtam én is ilyesmire de aztán rájöttem semmi új progit nem használok csak azokat amikert évekig eddig is.

Nem raktam föl mást ezeken kívül:

-AVAST Antivir

-MSN Live

-Winamp

-Total commander

-alaplapi és videokártya driver

de amint mondtam ezek eddig is fenn voltak és mindig jól működött a gép...

ezt a kommentet is mire megírtam és beléptem ide a fórumba eltele fél óra...már kitépkedtem a hajam... :D ;) :blush:

Nem vagyok guru, de talán segíthetek. Szerintem biztos, hogy semmi gond nincs se a routereddel, se más hardware oldali cuccal, mert ha az átviteli sebességed lenne kaki, akkor letölteni se tudnál gyorsan.

Valami on-access scanner, pl. vírusirtó, antispyware stb. keménykedhet, talán a tűzfal, ha van, mert úgy tűnik akkor van a gondod, amikor sok különböző objektumot kell betölteni, indítani, stb. (html, képek, scriptek, flash, java) Persze írtad, hogy ezeket ki-be kapcsoltad, de ki tudja.... hátha valami kimaradt.

Azt írtad, hogy újratelepítetted a Windoze-t, csupaszon is szar volt, mielőtt bármit telepítettél volna, vagy csak miután megint felraktál mindent?

Link to comment
Megosztás:

Semmi új programot nem használok, gyanakodtam én is ilyesmire de aztán rájöttem semmi új progit nem használok csak azokat amikert évekig eddig is.

Nem raktam föl mást ezeken kívül:

-AVAST Antivir

-MSN Live

-Winamp

-Total commander

-alaplapi és videokártya driver

de amint mondtam ezek eddig is fenn voltak és mindig jól működött a gép...

ezt a kommentet is mire megírtam és beléptem ide a fórumba eltele fél óra...már kitépkedtem a hajam... :D ;) :blush:

FF-et használod ?

Ha nem, akkor töltsd le - fórum alján a link - és próbáld meg azzal.

Link to comment
Megosztás:

FF-et használod ?

Ha nem, akkor töltsd le - fórum alján a link - és próbáld meg azzal.

azt mondta, hogy már kipróbált sok brózert

sztem meg állítsd le a letöltéseket MINDEN GÉPEN és nézd meg ugy is (egyébként mi ez? adsl? chello?)

sima lan-on van mindenki vagy wifiztek? a routeren van wifi és be van kapcsolva?

Link to comment
Megosztás:

brózerek tehát hatástalanok...

LAN van itthon ADSL...és évek óta működik hibátlanul ... a vezetékekhez nem nyultam évek óta szinte...nem állítottam át a rúteren semmit...most specko nem megy csak az én gépem... a többi off és mégis lassú vagyok nagyon...2 honlapot meg sem merek nyitni egyszerre...

pillanatnyilag csak az én gépem "fogyaszt internetet" és egy honlap(ez itt) révén...ezt még egy modem is gyorsabban teljesítené...

morcos vagyok már :blush:

Link to comment
Megosztás:

brózerek tehát hatástalanok...

LAN van itthon ADSL...és évek óta működik hibátlanul ... a vezetékekhez nem nyultam évek óta szinte...nem állítottam át a rúteren semmit...most specko nem megy csak az én gépem... a többi off és mégis lassú vagyok nagyon...2 honlapot meg sem merek nyitni egyszerre...

pillanatnyilag csak az én gépem "fogyaszt internetet" és egy honlap(ez itt) révén...ezt még egy modem is gyorsabban teljesítené...

morcos vagyok már ;)

Szolgáltatót fel kell hivni és kis anyázás után csak kijön valaki és megnézi :blush:

De ha valami tapasztaltabb okossal beszélsz az egyböl mondja neked, hogy épp karbatartás van a hálozaton majd leteszi :D

Link to comment
Megosztás:

Azon csodálkozom, hogy ezen a szent tojásdobáló ünnepen egyáltalán van pizza.

netpincer.hu alapján majdnem mindenki nyitva van ;)

annyira unatkozom, hogy újra elkezdtem olvasni az indexen a "pojen feliratok autok hátulján" topikot és találtam egyet ami jó lenne a gsi-re:

"ne vadássz olyanra, amit nem tudsz megölni."

:lol: :lol: :blush: :D

Link to comment
Megosztás:

Semmi új programot nem használok, gyanakodtam én is ilyesmire de aztán rájöttem semmi új progit nem használok csak azokat amikert évekig eddig is.

Nem raktam föl mást ezeken kívül:

-AVAST Antivir

-MSN Live

-Winamp

-Total commander

-alaplapi és videokártya driver

de amint mondtam ezek eddig is fenn voltak és mindig jól működött a gép...

ezt a kommentet is mire megírtam és beléptem ide a fórumba eltele fél óra...már kitépkedtem a hajam... :D ;) :blush:

Tudom, macera, de rakj fel Ethereal-t, és csinálj egy capture-t a hálókártyádról, mi történik, miközben szörfölsz....

Lehet, hogy érdekes dolgokat fogsz tapasztalni. Ha úgy látod, sok a checksum hibás csomag, lehet, hogy érdemes megnézni a patch kábelt a router és a géped között. Ha az RX vagy TX érpár valamelyike repedt, az csinálhat érdekes dolgokat. Letöltésnél talán nem annyira veszed észre, mert az egyes IP csomagok nagyobbak, tehát fajlagosan több adat jön, még ha hibás is némelyik packet. De szörfölésnél sok kis packet jön-megy, lehet, hogy azért akadozik....

A francba, tudom, hogy kilóg a lóláb ezzel a magyarázattal is, de már nincs több ötletem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.