Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Itt tényleg érdemes alaposan körülnézni!

Néhány dolog tényleg nevetségesen olcsó.

Ráadásul csak 50 km-re van onnan, ahol Anyámék laknak, tehát ha többminden összejönne, akkor elküldeném oda bevásárolni. :unsure:

Gyári új Kadett LCD 200 euró alatt, gyári új C20XE hengerenkéni leömlö 150 euró, stb.

ritkaságok is vannak és renegeteg Oldtimer alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

:unsure: De szerintem bontóban sem kapsz olcsóbban.

Ez szerintem ellentmond az üzleti racionalitásnak. Biztos, hogy van olcsóbban. Kell lennie. Vegyük a például a c20xe hengerfejet.

1. Abból is több jött ki, mint futó autóból, minthogy a gyár képez raktárat.

2. Az autó anélkül nem megy.

3. És szerintem többször is qúródik el a hengerfej, mint a kompjuter. Azaz nagyobb a hiány hengerfejből, mint kompjuterből.

4. A 3. pontból adódik, hogy a kereslet valszeg nagyobb a hengerfejre, mint kompjuterre.

5. Ergó több eladó kompjuter van a piacon, mint hengerfej (azaz a hengerfej kínálata kisebb, mint a kompjuteré), ugyanakkor kevesebb kompjuterhibás autó, mint hengerfejhibás (azaz a hengerfej kereslete nagyobb, mint a kopmjuteré).

Hengerfej, mint nemrég írta valaki, van már 30ezer körül. Fentebb leírt okoknál fogva ennél kell kevesebb legyen a kompjuter ára.

Persze a hengerfej javítható, a kompjuter meg biztos nem, de ugyanakkor én 4 embert is ismerek személyesen, akinek hengerfej problémája volt, egyet sem, akinek kompjuter, legalábbis én nem tudok róla.

Lehet erre azt válaszolni, hogy farok vagyok, ha azt hiszem, hogy az élet közgazdaságtan óra. Kis számoknál nem is az. De a c20xe motoros opelek és azok piaca már nagy számot jelent, ott a közgázórán tanult szabályok kő keményen érvényesek. Ha valahol már van öt eladó, az bőven nagy szám arra, hogy e törvények az ő általuk alkotott piacra érvényesüljön. Mindehhez hozzá jön az, hogy az egész c20xe téma fiataloké, fiatalok pedig keményen neteznek, az internet pedig a piaci egyenlően informáltság leghatékonyabb eszköze.

(de ha holnap reggel kompjuterhibával fogad az autóm, akkor felgyújtom a közgáz könyvvel a közgáztanszéket)

Link to comment
Megosztás:

Azonnal meg kell venni! Annó amikor szíváson voltam (mint utóbb kiderült 1db gyertya miatt) rám akart sózni az egyik kedves márka szervíz egy "felujítottat" 250,000,- amit itthon egy cégnél csináltak. :unsure: De szerintem bontóban sem kapsz olcsóbban.

Pedig ez jó vételnek tűnik, nemtudom miért hagytad ki. Különösen annak fényében, hogy 200ért komplett C20XE GSi-t lehet kapni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Itt tényleg érdemes alaposan körülnézni!

Néhány dolog tényleg nevetségesen olcsó.

Ráadásul csak 50 km-re van onnan, ahol Anyámék laknak, tehát ha többminden összejönne, akkor elküldeném oda bevásárolni. :unsure:

Gyári új Kadett LCD 200 euró alatt, gyári új C20XE hengerenkéni leömlö 150 euró, stb.

ritkaságok is vannak és renegeteg Oldtimer alkatrész.

f9_1.JPG

lenne nekem itt 1-2 érdekesség.....ami kéne is idővel.

Blitz is árulja vaterán a gyári D Kadett kasznielemeit,szívem szerint felvásárolnám az egészet,de et jelen pillanatban nem tehetem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Basssszus itt szinte minden van.....és gyári új :unsure: :huh:

összeszámoltam 1222euro (310e ft) lenne a cucc ami kellene..

4ajtó,homlokfal,köténylemez,hátfal,sárvédők plusz az hátsó rész amit az előbb linkeltem,persze 2db,és akkor még sehol a szállítási költség...szép álom marad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.