Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Látom Zolinak már benne van a motor a Kadettban. :unsure:

jaja valami hasonló van neki ott elöl :blink: ;) ;)

Már csak csatik dugdosása meg ékszíjak fel rakása, olajhütő bekötése benyacső bekötése hütő és csövek berakása meg ajtók összerakása meg pár vezeték forrasztása meg millió dolog van még mindig.......

De finisben' van kb.

Link to comment
Megosztás:

Még akkor se ez lenne a legerösebb C20LET. De 1.8 bar nyomás már elég sok.

Akár igaz is lehet, de hogy nem tudja az eröt az útra vinna, az biztos.

Gyanitottam, hogy létezhet ennél erősebb is ;)

Még anno amikor az indexről verbuválódott a Calibraklub volt egy svéd ügyvéd srác, Lórinak hívták. Ő versenyzett vmi 600 LE körüli Calival ;) És állítólag egy Lotus Omegával cipelte a versenyekre az autót :P

Bár, hogy ebből mennyi az urban legend.... :unsure: :blink:

és amikor a három betű kicsit megzavarja az ember realitásérzékét ;) audiS8 vs GSI

Link to comment
Megosztás:

Milyen felnit néztél?

Eddig még semmilyet. Pont azért kérdeztem, hogy hogyan van értelme csinálni. Lehet e előre dolgozni vagy a felnihez kellene igazitani?

Mert ha kézben lesz a felni félek elgyengülök és olyasmire vetemedek mint a Zima :unsure:

Amúgy meg ne panaszkodj,nem megy rosszul az autód....

Utóbbi időkben már kettőbe húzáskor sem sikerült gumit nyikkantani :blink:

Link to comment
Megosztás:

Még anno amikor az indexről verbuválódott a Calibraklub volt egy svéd ügyvéd srác, Lórinak hívták. Ő versenyzett vmi 600 LE körüli Calival :unsure:

Jópár éve került ide az országba egy svédországból "összekukázott" calibra, ami gyári A csoportos

rallye autó volt, összkerékkel, igényes futóművel, szépen felkészítve. 2001-2003 versenyeztek vele.

De az az autó csak alig 300 paci volt. Nem arról van szó?

calibra.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja... mára oda jutottunk, hogy egész hátul kullogunk holmi szar c20xe astrákkal...

(persze ez szerintem sem baj, csak érezhetően változnak az idők)

Háát azért ez nem egészen igy vagyon.. csütörtökön hazafelé összefutottam egy másik Astra GSi-vel a vácin.

Utólag nem tudom h 8 vagy 16v volt, de 16v nek gondolom. a sráccal elösször csak kicsit játszottam. szerintem nem vágta hogy Gsi.

aztán egyik lámpánál már élesbe indúltunk.. kapott kb 2 autót.. és távolodtam.. csak épp jött a lámpa..

Amikor utolért ablak le, és kerek szemekkel kérdi "turbós?" MOndom: "nem, olyan mint a tied,c20xe..csak épp '96os"...mivel nem mondta h nem az az övé, ezért gondolom 16v-nek. De lehet elég leharcolt volt.. a kipuff is furán állt rajta..

Jót mosolyogtam.. mi lett volna ha tényleg egy turbóst fog ki ;) :blink: de azért jóóóól esett a beszólása..

voltunk amúgy kint pénteken a szigeten is.. igaz későn.. valamikor 24után kicsivel.. tiszta honda egyeduralom volt.. rengeteg honda volt kint. volt pár typer is...

csak egyet mentem egy kis rééégi 1.5ös civic-kel.rajtnál kicsit elugrott,és utána se maradt le csak szük 1 autót..hiába.. a súly lóerő.. (nálam bent volt Petya is meg barinő+én, ő egyedül meg alapból asszem valami 8xx kilót mondott.

Viszont volt egy böszme nagy bömös.. az pörgött mint ..... megnézem, és lehet felrakok videót...elég durván nyomta jobbra az út végén lévő placcon... hátrább is gurúltunk pár métert, nehogy felugrasson hozzánk.. :unsure:

ui: eredeti idézéshez.. az a szerencsénk, h az új ótók hiába nagyobb lovasok, nehezebbek is... szal meg lehet őket fogni ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja... mára oda jutottunk, hogy egész hátul kullogunk holmi szar c20xe astrákkal...

(persze ez szerintem sem baj, csak érezhetően változnak az idők)

Az idők lehet, hogy változnak, de az XE az XE marad.Bármikor felveszi a versenyt a mai sportosnak titulált gépekkel szerintem.S, az előnye annyi, hogy nagyon sok infó van róla, ezért a javítása is egyszerűbb, nincs agyonvágva elektronikával.A tuningolása már más tészta, dehát tudjuk, hogy minden +LE-nek ára van.

Ez az én véleményem.......

Link to comment
Megosztás:

Egész könnyen megoldottam a fagyálló feltöltése kérdést a gsi-ben mert szinte üres volt a tartály...de a családi g asztmában hogyan is tovább? csak ha kiszerelem kompletten és úgy kifolyik a cumó belőle...?!

vagy csak gyík vagyok? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Egész könnyen megoldottam a fagyálló feltöltése kérdést a gsi-ben mert szinte üres volt a tartály...de a családi g asztmában hogyan is tovább? csak ha kiszerelem kompletten és úgy kifolyik a cumó belőle...?!

vagy csak gyík vagyok? :blink:

A hűtő alsó csövét lenne érdemes lekötni és ott leereszteni. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Mi úgy téliesítettük a GSit Racceval hogy csövek hűtőről le, termosztát is le mert az csere, hűtő ki, slag bele a hűtőbe, és fél perc után már fekete lé helyett kezdett viz is kijönni a túloldalán.. Összeraktuk, belenyomtunk 3 liter fagyállót meg egy liter desztvizet és még rá pár nappal még egy lityó fagyállót öntöttünk bele GSiTomival, de akkor már picit túltöltöttem a rendszert. Szóval úgy számolj hogy ennyi lé van benne nehogy befagyjon a cuccos télen... (Kútnál lehet méretni)

Link to comment
Megosztás:

Háát azért ez nem egészen igy vagyon.. csütörtökön hazafelé összefutottam egy másik Astra GSi-vel a vácin.

Utólag nem tudom h 8 vagy 16v volt, de 16v nek gondolom. a sráccal elösször csak kicsit játszottam. szerintem nem vágta hogy Gsi.

aztán egyik lámpánál már élesbe indúltunk.. kapott kb 2 autót.. és távolodtam.. csak épp jött a lámpa..

Amikor utolért ablak le, és kerek szemekkel kérdi "turbós?" MOndom: "nem, olyan mint a tied,c20xe..csak épp '96os"...mivel nem mondta h nem az az övé, ezért gondolom 16v-nek. De lehet elég leharcolt volt.. a kipuff is furán állt rajta..

Jót mosolyogtam.. mi lett volna ha tényleg egy turbóst fog ki ;) ;) de azért jóóóól esett a beszólása..

voltunk amúgy kint pénteken a szigeten is.. igaz későn.. valamikor 24után kicsivel.. tiszta honda egyeduralom volt.. rengeteg honda volt kint. volt pár typer is...

csak egyet mentem egy kis rééégi 1.5ös civic-kel.rajtnál kicsit elugrott,és utána se maradt le csak szük 1 autót..hiába.. a súly lóerő.. (nálam bent volt Petya is meg barinő+én, ő egyedül meg alapból asszem valami 8xx kilót mondott.

Viszont volt egy böszme nagy bömös.. az pörgött mint ..... megnézem, és lehet felrakok videót...elég durván nyomta jobbra az út végén lévő placcon... hátrább is gurúltunk pár métert, nehogy felugrasson hozzánk.. :blink:

ui: eredeti idézéshez.. az a szerencsénk, h az új ótók hiába nagyobb lovasok, nehezebbek is... szal meg lehet őket fogni :lol:

Pénteken tényleg hondás nap volt, jöttem haza én is 23:00 felé a new barátnőmmel a moziból és a MÁV kórháznál próbálkozott egy rizsrakéta, elengedtem mert hideg volt a mocca :P Fót-nál adtam egynek igaz sajnos az ott lekanyarodott.

Lassan 200-ezer lesz benne és még mindíg szedi a lábát a kicsike, és még nem költöttem a motorra ;) Felfelé Peste és lefelé 60-ba senki nem előzött meg csak én tettem :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Na, változatosság kedvéért sikerült valamit félreérthetően fogalmazni.

Úgyértem annyi már itt a fórumon a turbós autó, 2.0 corsa, stb., hogy holmi szar c20xe astrákkal a tuningmentesek hátul kullogunk.

Az utcai forgalomban nem érzem magam hátul kullogónak :unsure:

Link to comment
Megosztás:

http://czipi.uw.hu/kepek/egyeb/gsiturbo.jpg

valaki tudja esetleg hogy hol lehet ilyen műszertartó egységet kapni?

valahol láttam már most hogy kellene sehol sem találom :unsure:

Nekem volt/van valami ilyesmi, de én nem kereskedelmi forgalomban vásároltam.

Egy műanyagos csinálnál neked ilyet, de szerintem nem lesz túl olcsó. :blink:

Boltban, kifejezetten F Astrába ilyen cuccot, nem hiszem, hogy fogsz kapni.

Link to comment
Megosztás:

....annyi már itt a fórumon a turbós autó, 2.0 corsa, stb....

Kik azok az elvetemültek? :blink: ;)

Egyébként én sem érzem úgy, hogy nam bírok lépést tartani a forgalommal. ;)

Ma például az új Civices csávó szerintem kicsit meglepödött, hogy 180-nál még mindig tolom. Csak nem volt lehetöségem megelözni. Meg egy Calit is csúnyán otthagytam. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Mutatol képet nékem kollega?

Hogyé osztották azt néked? vagy már benne vót a gépben?!

vagy most akkó hogyan is jutottál hozzé? :unsure:

Nekem volt/van valami ilyesmi, de én nem kereskedelmi forgalomban vásároltam.

Egy műanyagos csinálnál neked ilyet, de szerintem nem lesz túl olcsó. :blink:

Boltban, kifejezetten F Astrába ilyen cuccot, nem hiszem, hogy fogsz kapni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.