Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Igaz nem GSI csak egy GTE viszont nagyon szép. Ára ici picit sok mert azért valjuk be ennyit nem költhetett rá ha azt nézzük én annó 250-ért vettem az enyémet és amikor kész lett akkor volt 600k-ba. Mindegy nagyon szép és kész:

Kadett D GTE

Ennél többe is van neki,A hondás Krisztián haverja építette ezt az autót,talán most lett kész.Nem értem miért adja el.Tényleg nagyon szép,de ennyit biztos nem fognak adni érte.

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem GSI csak egy GTE viszont nagyon szép. Ára ici picit sok mert azért valjuk be ennyit nem költhetett rá ha azt nézzük én annó 250-ért vettem az enyémet és amikor kész lett akkor volt 600k-ba. Mindegy nagyon szép és kész:

Kadett D GTE

Ez gyönyörű :huh:

De ennyirté nem fogja sajnos eladni...fel kellene dobnia ebay-re

És tökmindegy mennyibe van neki, ilyen autót nem tudsz eladásra építeni

Ha bizniszelni akarsz hozz be szakadt a8-at, polírozd föl és add el vmi nem az adrián barnult vállalkozónak...aztán menekülj :lol:

Link to comment
Megosztás:

És azt honnan tudod hogy milyen van benne,és hogy milyet raksz bele.Mert mindenhol csak a computer számot kérik és ahoz adják a chipet :huh:

Az igényes chiptuning ott kezdődik, hogy autót visz a fékpadra, és ott személyre szabott progit

írnak bele, ahogy te akarod... ilyenkor az első lépés hogy kiolvassák a gyári checksumot.

De a másik igényesnek nevezhető megoldás is úgy szól, hogy komputert kiküldöd nevesebb

külföldi tunyingcégnek, és ők ott tesznek bele egy univ programot, viszont ott is előtte kiolvassák

a gyári checksumot.

Az ilyen magyar "tessék itt egy chip oszt jóvan" megoldásoktól borsódzik a hátam... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az igényes chiptuning ott kezdődik, hogy autót visz a fékpadra, és ott személyre szabott progit

írnak bele, ahogy te akarod...

Bizony :huh:

Ha van egy 12-16 (összevisza kopott és hasonlók) éves hardvered ahhoz szerintem elég nehéz univerzális szoftvert adni.

Ezért jobb az ha a célherdverre írnak célszoftvert

Link to comment
Megosztás:

Itthon a Havassy és a Bajor motor csinál C20NE-ből 180 pacis verziót... közel misi az ára.

Bizony :huh:

Ha van egy 12-16 (összevisza kopott és hasonlók) éves hardvered ahhoz szerintem elég nehéz univerzális szoftvert adni.

Ezért jobb az ha a célherdverre írnak célszoftvert

Az ilyen vasaknál az első tuning a teljes generál... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen vasaknál az első tuning a teljes generál... :)

Igen ezt gondoltam :lol:

De továbbra is kicsit szkeptikus vagyok, hogy tizensok éves, esetenként többszázezer km-es vasdarabokat új állapotúra lehet hozni. Bár lehet mélyebben bele kellene ásni magam a régi jegyzetekbe (talán mechanika vagy mi volt), amit sztem mindkettőnknek ugyanaz oktatott a Kandón :)

Csak az neked is meg nekem is megfizethetettlen :D

megveszlek kilóra ebéd után :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Igen ezt gondoltam :lol:

De továbbra is kicsit szkeptikus vagyok, hogy tizensok éves, esetenként többszázezer km-es vasdarabokat új állapotúra lehet hozni. Bár lehet mélyebben bele kellene ásni magam a régi jegyzetekbe (talán mechanika vagy mi volt), amit sztem mindkettőnknek ugyanaz oktatott a Kandón :)

megveszlek kilóra ebéd után :huh: :D

Simán fel lehet hozni gyári állapotúra, sőt... :)

Az meg már más kérdés, hogy generál után mondjuk feleannyit fog csak jó állapotban futni

a motor, mint előtte a 0km-es pontjáról.

Egy jól megcsinált motorgenerál 16v motor esetében 3-4 kiló körül alakul.

Ha tuning cuccokkal tupírozod (könnyű hajtókar, titán szelepek, spéci dugók, dupla szeleprugó),

akkor legalább a duplája. És ha egyanyag kovácsolt spéci főtengely, meg ugyanilyen vezérműtengelyek

is kerülnek bele, akkor 3 misi alatt nem állsz meg (ezek már kellenek a C20XE csúcsához, a 230LE eléréséhez).

Egy ilyen komplett krontec-es motor egyébként anno 7 misibe került sallangjaival, komputerrel együtt.

Na vissza a föld nevű égitestre... :D

Link to comment
Megosztás:

Az igényes chiptuning ott kezdődik, hogy autót visz a fékpadra, és ott személyre szabott progit

írnak bele, ahogy te akarod... ilyenkor az első lépés hogy kiolvassák a gyári checksumot.

De a másik igényesnek nevezhető megoldás is úgy szól, hogy komputert kiküldöd nevesebb

külföldi tunyingcégnek, és ők ott tesznek bele egy univ programot, viszont ott is előtte kiolvassák

a gyári checksumot.

Az ilyen magyar "tessék itt egy chip oszt jóvan" megoldásoktól borsódzik a hátam... :huh:

Hát nekem is, de a kimegyek Németóba padra és iratok magamnak chipet verziótól pedig a pénztárcám nem túl boldog... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet m.o-on is iratni így padon chipet... persze nem túl olcsó itthon sem, de azért nem kell többszázezres

összegekkel számolni

Előbb a generál lesz szerintem, attól visszavárom a szétszaladt 20 pacit. :huh:

Egyébként kik foglalkoznak ezzel itthon jó szinvonalon? Syntech?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.