Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Azért vettem meg mert olcsón adták :blink: ,de erre rájöttek mert egy hét múlva a ködlámpán akarták behozni a különbözetett B)

A műanyag lökháritós nagyon sokmindent meg tud csinálni,olyanokat is amiről én már rég lemondtam(ha megvannak a darabjai).

Ja és mintha a Rieger-nél azt írnák ABS (műanyag tipus)vagyis nem üvegszál!

Pont ezért mondtam hogy annyira nem is "drága"

Link to comment
Megosztás:

Elöl 8,5jx17 ET13 215/40 R17

Hátul 10jx17 ET14 245/35 R17

Na igen ez már úthenger az Astmán hátul.

Na na az a szélesítés az unikum nekem nagyon be gyün a komplett Infinity II szett csak az ára nem.

Toldat elöl 115 júró

hátul 99 júró

küszöb/stück 160 júró

ívek/stück 159 júró

és akkor még nincs felrakva és fényezve.

Srácok én nem akarok okoskodni de tudomásom szerint a Rieger nem csinál toldatokat!

Az első két ár a koptatóra vonatkozik szvsz.

Vagy cseréled a komplett első-hátsó lököst ami szerintem a képen is látszik hogy 1be van dolgozva a "toldattal" vagy nem.

Az ebay-en is rengeteget néztem ilyeneket és soha nem láttam Rieger toldatokat.

Javítsatok ki ha tévedek! :blink:

Link to comment
Megosztás:

GSI lökhárító nélkül meg hülyén nézne ki. Így szép. Csakhát kissé nyomaszt, hogy aranyozott hímestojásként kell kezelni a kocsi elejét, mert ennyit ér, na.

Szóval az enyém randa?! miiiii? B) amúgy pont ma kocsikáztunk kicsit Petyával.. és LOL volt, hogy akárki meglátta a kocsit, máris nagylegénykedett.. megszólal Petya.. "nah.. látod, ebből van elegem!" :D

Állunk nálam a parkolóban is.. jön egy BMW-s benéz meglátja.. kulung be, és adott egy gázfroccsöt :D

Petya azért szidja néha a lökösöket.. nem tom mennyire gondolja komolyan, de néha olyat akar mint az enyém.. kis sunnyogó bünti gépet :blink:

Link to comment
Megosztás:

Srácok én nem akarok okoskodni de tudomásom szerint a Rieger nem csinál toldatokat!

Az első két ár a koptatóra vonatkozik szvsz.

Vagy cseréled a komplett első-hátsó lököst ami szerintem a képen is látszik hogy 1be van dolgozva a "toldattal" vagy nem.

Az ebay-en is rengeteget néztem ilyeneket és soha nem láttam Rieger toldatokat.

Javítsatok ki ha tévedek! :blink:

Én úgy értelmezem hogy meg lehet venni egyben is meg külön is.Az elsö szett 356euro a hátsó pedig 309euro.

Szóval az enyém randa?! miiiii? :D amúgy pont ma kocsikáztunk kicsit Petyával.. és LOL volt, hogy akárki meglátta a kocsit, máris nagylegénykedett.. megszólal Petya.. "nah.. látod, ebből van elegem!" :D

Állunk nálam a parkolóban is.. jön egy BMW-s benéz meglátja.. kulung be, és adott egy gázfroccsöt ;)

Petya azért szidja néha a lökösöket.. nem tom mennyire gondolja komolyan, de néha olyat akar mint az enyém.. kis sunnyogó bünti gépet B)

Látod nálam nem próbálkozik senki,és ennek nagyon örülök ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok skacok!

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ha külföldről hozok egy GSi-t, ugyebár nem tudom itthon egyben forgalomba helyezni, viszont alkatrészként felhasználhatom!

Ha kicserélem benne a gyári motort egy másikra, akkor az már úgy levizsgáztatható és forgalomba helyezhető? Jól gondolom? Ha nem, akkor ez miként működik az elméletben/gyakorlatban?

Tippeiteket, javaslataitokat, tapasztalataitokat szeretettel várom ezzel kapcsolatban! :-)

Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Szóval az enyém randa?! miiiii? ;) amúgy pont ma kocsikáztunk kicsit Petyával.. és LOL volt, hogy akárki meglátta a kocsit, máris nagylegénykedett.. megszólal Petya.. "nah.. látod, ebből van elegem!" ;)

Állunk nálam a parkolóban is.. jön egy BMW-s benéz meglátja.. kulung be, és adott egy gázfroccsöt ;)

Petya azért szidja néha a lökösöket.. nem tom mennyire gondolja komolyan, de néha olyat akar mint az enyém.. kis sunnyogó bünti gépet :D

Velem szinte mindenki próbálkozik.Pedig csak 1 gyári fehér gsi.De sose 1 sulycsoport :blink:

Nem mondom szeretem néha kergetni a gépet de néha melóból hazafelé fárasztó tud lenni,hogy mindenkivel versenyeznem kéne B)

Néha jókat mosolygok mikor lámpánál megy a motorbőgetés én is megpumpálom picit majd zöldre üvöltő kerékkel elindul a csóka én meg szép nyugiban jobbra lefordulok :D

Ma Laci is megtapasztalta a gyári spoilerek "hátrányát"

Hazafelé Lacitól meg összeakadtam egy tyuning zsigulival vagy lada és picit nyomultunk majd pár 100m után valami reccsenés hallatszott a "sportgépből" és félreállt......(váltó,motor,kuplung)

Én meg szép nyugiban hazagurultam :D

Sírba kergettem szegény vaz-t..........

1 szónak is 100vége néha idegesítő a sok racer, van mikor csöppnyi nyugalmat előnyben részesítem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok skacok!

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ha külföldről hozok egy GSi-t, ugyebár nem tudom itthon egyben forgalomba helyezni, viszont alkatrészként felhasználhatom!

Ha kicserélem benne a gyári motort egy másikra, akkor az már úgy levizsgáztatható és forgalomba helyezhető? Jól gondolom? Ha nem, akkor ez miként működik az elméletben/gyakorlatban?

Tippeiteket, javaslataitokat, tapasztalataitokat szeretettel várom ezzel kapcsolatban! :-)

Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Felejtős az ötlet.Csak alkatrésznek jó maga a kasztni is,nem helyezhető forgalomba.Van törött GSI-d papírostól,és azért akarsz egyet alkatrésznek behozni?
Link to comment
Megosztás:

Kattints a pdf-re. Szerinted minek írták ki külön az árakat? Nem hiszem, hogy poénból. Az tény, hogy össze van dolgozva de ha megveszed külön a koptatót vagy diffuzort és felrakod akkor a gitt és ragasztó csodákra képes szal ugyan olyan lesz.

Rákattintottam,és szerintem nem írták oda a toldatok árát,de lehet az üvegszememmel nézem. :blink:

Te hol látod?

Link to comment
Megosztás:

Igazad lesz nem olvastam figyelmesen én a Spoilerschwert für Spoilersto....-ra hittem azt, hogy az a szoknya külön. Közben az a legalsó vízszintesen levő rész az(remélem mert nem vagyok pörfekt dojcs). Ettől függetlenül szerintem nem drága 356 ill. 309 nem sok egy komplett lökösért így.

21112458.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok skacok!

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ha külföldről hozok egy GSi-t, ugyebár nem tudom itthon egyben forgalomba helyezni, viszont alkatrészként felhasználhatom!

Ha kicserélem benne a gyári motort egy másikra, akkor az már úgy levizsgáztatható és forgalomba helyezhető? Jól gondolom? Ha nem, akkor ez miként működik az elméletben/gyakorlatban?

Tippeiteket, javaslataitokat, tapasztalataitokat szeretettel várom ezzel kapcsolatban! :-)

Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Szia,

ha külföldröl egy gsit hozol, annak lesz minimum 1.8-as motorja. Ha forgalomba is engedik helyezni, akkor sem fogod, mert valami horror (1.6millió?) rá a regisztrációs adó.

Alkatrésznek elméletben csak akkor használhatod fel, ha van bontásra teleped (ami teljesít xy környezetvédelmi előírást), gyanítom nincs.

Viszont tudtommal gyakrolatban átjössz vele a "határon", beállítod a kert végébe, és gyakorlatilag senki sem fog érte zargatni.

Ha kicseréled magyar forgalmis autódban a motort, teheted nyugodtan, ha ugyanaz a motor. Tehát cserélhetsz c20ne-t c20ne-vel, c20xe-t c20xe-vel, stb.

De ha pl. a c20ne-t cserélnéd c20xe-re, ahhoz már tervet kell készíttetned, közlekedés felügyelettel engedélyeztetni, stb, szóval húzós eljárás. Mármint ha lepapírozod a dolgot. Ezen felül, ha rosszabb környezetvédelmi besorolásúra cseréled a motort, akkor ismét fizetsz regadót.... ami ugyanaz a horror összeg.

Gyakorlatban azt szokták csinálni, hogy hazagurulnak az autóval, motort átcserélik, műszakira csókosra viszik, eladás előtt meg visszaépítik, ha egyáltalán érdemes. Kérdés, hogy ha mondjuk 3 évig nem akarod eladni az ótót, akkor hol fogod lógatni a régi motort 3 éven át........

Szóval az enyém randa?! miiiii? B) amúgy pont ma kocsikáztunk kicsit Petyával.. és LOL volt, hogy akárki meglátta a kocsit, máris nagylegénykedett.. megszólal Petya.. "nah.. látod, ebből van elegem!" :D

Állunk nálam a parkolóban is.. jön egy BMW-s benéz meglátja.. kulung be, és adott egy gázfroccsöt :D

Petya azért szidja néha a lökösöket.. nem tom mennyire gondolja komolyan, de néha olyat akar mint az enyém.. kis sunnyogó bünti gépet :blink:

Te meg a sértődős lelked ;)

De tudod ha már van gsi küszöbspoiler, van gsi első hűtőrács az ótón, akkor kell rá a gsi lökhárító is.

Link to comment
Megosztás:

Igazad lesz nem olvastam figyelmesen én a Spoilerschwert für Spoilersto....-ra hittem azt, hogy az a szoknya külön. Közben az a legalsó vízszintesen levő rész az(remélem mert nem vagyok pörfekt dojcs). Ettől függetlenül szerintem nem drága 356 ill. 309 nem sok egy komplett lökösért így.

http://img.tar.hu/gsitamas/img/21112458.jpg

Én sem vagyok perfekt német de ebben 99%-ig biztos voltam hogy nem lehet külön kapni. :blink:

Link to comment
Megosztás:

árak érdekelnek vagymi?

- műszerek kb: http://frigate.hu/

- beépítés: Anti rákérdezett, mennyit is mondotta műanyagos vagymi?? 32e? :blink:

Azért mondott rá a műanyagos annyit mert Antinak nem sík lapra kellet volna berakni hanem egy 60as csőbe hogy kövesse a műszerfal vonalát.Ezért nem akarta a srác megcsinálni és mondta ezt a remek összeget B) .Viszont elkezdtük megcsinálni már a három műszer helye ki van vágva,már csak a müszertartókat kell beforasztani.

A műszerek bekötése se olyan egyszerü erről Tom bövebben be tud számolni,neki blitz csinálta,de azt mondták utána hogy több ilyet nem csinálnak.

Coupe ezt csak 1ben lehet kapni,külön nem.

Ha mutatsz nekem külön,veszek neked 1et.

Már kezdtem örülni hogy lesz egy ilyenem :D ,de tényleg neked volt igazad.

Link to comment
Megosztás:

Akkor biztos hogy nem lesz,pláne hogy nem is férne el alatta :blink: Nekem tetszik a gyári gumicsík a lökös alján,az legalább hajlik,nem törik.

Igen nekem is tetszik a gyári koptató szerintem az a legszebb. B)

De az enyémen akkor sem lesz,pedig régen akartam rá "nagy lökösöket",olyannyira hogy egy hátsót vettem is.

Lehet eladósorba fog kerülni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.