Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

tegnap kiderült, hogy kilukadt a középdob (vagymi) és az zörgött olyan idétlenül, kétezeré' megfoltozták Janóéknál (tudom occsójános megoldás de most bevarrtzsebb van :) )

a középcserét nem uszom meg, eléggé szar llapotban van a mostani

a srác szerint ne tegyek fel egyszerű egyenes (vagmilyen) csövet mert attól lesz a 16v-seknek a recsegő hangja

igaz ez?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz olyan hangosat, akkor 1 átmenő középdobot tetess be...

tehát gyakorlatilag egy csövet?

tegnap ugyemgörültem, hogy ismét jolmegy az autó, hogy megpróbáltam lépésttartani egy porig ültetett német z3-al amelyik itt randalirozott a bajcsy-n

nagyon ráijeszthettem mert ugy eltünt, hogy utol sem értem :) ;)

Link to comment
Megosztás:

A dizájnlyukaknak asszem a kipuffgáz forgatása lenne a funkciója.

Bár lehet, hogy ez is csak mentáltuning ;)

Ez elvileg a gázgyorsítós dolog.

De nem igazán értem hogy miért jobb az, ha forog a gáz? :)

Szerintem ezek a kis lukak a határréteg képzésen kívül nem sok mindent csinálnak, végső értelemben csak szűkítik a keresztmetszetet. Nincs valami fizikus köztünk, aki meggyözne engem arról, hogy ez jó?

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a spirex csodafütyimütyikütyi is arról szól, hogy megforgatja a levegőt...Lehet, hogy a centripetális erő hatására gyorsul a levegő? De mi van a surlódási együtthatóval :) ...tulképpen nagyobb utat tesz meg így a levegő a csőben, tehát ez nő...

Na Tom mit szólsz micsoda fizikatudás? ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez elvileg a gázgyorsítós dolog.

De nem igazán értem hogy miért jobb az, ha forog a gáz? ;)

Szerintem ezek a kis lukak a határréteg képzésen kívül nem sok mindent csinálnak, végső értelemben csak szűkítik a keresztmetszetet. Nincs valami fizikus köztünk, aki meggyözne engem arról, hogy ez jó?

hát ha belegondolunk h a fegyverek csövében a lövedék is forog a nagyobb sebesség és a pontosabb eredmény éredkében akkor lehet valami....bár itt nem kell célozni ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.