Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Most beszéltem a sráccal mehet a dolog. :D

no és a féltengely rögzitö csavar hoz is van kulcs ?

32es kell az meg csak van de 1coll os kulcs kell mert a 1/2 coll nem birja

és ha be van rohadva a kormányösszekötö ?

kivancsileszek erre a rugo gátlo cserére :)

igérem nem röhögök nagyon ;)

yahh és a lengögart sem mindig egyszerü lekötni

Link to comment
Megosztás:

yahh és a lengögart sem mindig egyszerü lekötni

beteszel egy anyát a rögzítőanya fölé, hogy mikot tekered ki, akkor ráfeszüljön a féltengely külső csuklójának az aljára, és már ki is jön.

Nekem így jött ki, mikor cseréztem itthon a talpasokat.A kormányösszekötőhöz viszont már kell a kíhúzó.Főleg ha be van gyógyulva.

Link to comment
Megosztás:

no és a féltengely rögzitö csavar hoz is van kulcs ?

32es kell az meg csak van de 1coll os kulcs kell mert a 1/2 coll nem birja

és ha be van rohadva a kormányösszekötö ?

kivancsileszek erre a rugo gátlo cserére ;)

igérem nem röhögök nagyon ;)

yahh és a lengögart sem mindig egyszerü lekötni

Nem magamtól találtam ki hogy én kicserélem.A haver mondta hogy cseréljük ki. :P Én is kiváncsi leszek de biztos megoldjuk valahogy.Sokkal jobb érzés megcsinálni mint csináltatni.Biztonság kedvéért már pénteken elkezdjük lehet mire ti szombaton odaértek addigra már kész az autóm. :) :D ;)

Tom fékcseréjével is lehet szívni rendesen ott is lehetnek a csavarok berohadva.

Link to comment
Megosztás:

Tom fékcseréjével is lehet szívni rendesen ott is lehetnek a csavarok berohadva.

Maga a nyereg könnyen lejön, de esetleg a féktárcsarögzítő kicsi csavar már nem lesz annyira 1Xű menet.Szal egy ütvecsavarhúzó nem árt ha van.Meg hát a nyeregből az átmenőcsavar, ami rögzíti a fékcsövet.Azzal vigyázni kell.Akárcsak a légtelenítő csavarokkal.Elég gáz, ha beleszakad.Macera kifúrkálni.De más gond nemlehet.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem magamtól találtam ki hogy én kicserélem.A haver mondta hogy cseréljük ki. ;) Én is kiváncsi leszek de biztos megoldjuk valahogy.Sokkal jobb érzés megcsinálni mint csináltatni.Biztonság kedvéért már pénteken elkezdjük lehet mire ti szombaton odaértek addigra már kész az autóm. :) :D ;)

En vegigneztem hogy az enyemen hogy csereltek gatlot/rugot, szerintem nem is annyira bonyolult...

Egy srac megcsinalta, csak ahhoz kellett segitsek hogy rauljek mikor rament a rugoosszehuzo :P

Link to comment
Megosztás:

Jó játék lesz az biztos, én is ki akarom cserélni és sokat filóztam rajta de inkább elviszem egy opel szerelő sráchoz oldja meg ő pár ezer forintért.

A hátsó én is kicserélem gyorsan :)

Én is úgy voltam vele hogy inkább elviszem és kicseréltetem,kaptam is egy nagyonjó árajánlatot Blitztől de sokkal jobb érzés ha én csinálom meg saját magamnak.A coupéhoz nem szívesen nyúltam hozzá bár ott is segétkeztem a gátló cserében de az sokkal egyszerübb volt.

Link to comment
Megosztás:

kivancsileszek erre a rugo gátlo cserére :)

igérem nem röhögök nagyon :D

yahh és a lengögart sem mindig egyszerü lekötni

mintha a szívemből szóltál volna... én a nyáron ezeket 1edül csináltam végig kivéve mikor 5en segítettek és nem votl 1szerű móka... lehet szívni a berohadt csavarokkal, a kormányösszekötő gömöket annyit vertem h cserézni kellett, mert nem jöttek ki istennek sem, sőőőt a koinkat kivenni külön élmény volt mert szerszámot kellett hozzá gyártani....

Redi!

Addig kellene amig műanyagos embernek megmutatom h ilyet kellene csinálnia... mert a lökös be lesz falazva csak igen ocsójános megoldás lenne a vonószem helyét is beműanyagoztatni....

Link to comment
Megosztás:

mire kellene? lemérni, bepróbálni vagy el is vinnéd? nekem van, igaz csak utángyártott

a koptatót szebben el tudta volna tünteni egy műanyagos mint a Paint, nem? :P :) :D

Ejj.. de feledékeny vki.. nem rémlik, hogy Petya annó irta hogy le akarja szedni, meg h lezedte és hogy néz ki stb? ;) Szal nem Paint ;) ha jól sejtem....

ui: jah.. látom máá mire gondolsz.. az csak a maradéka ;)

Link to comment
Megosztás:

Redi!

Addig kellene amig műanyagos embernek megmutatom h ilyet kellene csinálnia... mert a lökös be lesz falazva csak igen ocsójános megoldás lenne a vonószem helyét is beműanyagoztatni....

gyere át odaadom ha kell

mondjuk az én lökösöm nem gyári, hanem vmi utángyártott lóférfinemiszerv

Link to comment
Megosztás:

Nekem is eltűnt az "utángyártott ló######omról" a vonószemtakaró :)

Tegnap reggel vettem észre. Pólusnál is levehették, de nem zárom ki hogy elhagytam.

Nem lett szebb az autó tőle :D

Szeretnék én is szerezni egy bontott GSi első lökőst, remélem lesz akkora mákom mint Coupé cartársnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.