Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Lurdyhoz nem jössz ki?

Vazzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeee!!! A ludrit megin elfelejtettem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :lol: :D :blink: :)

Pedig itthon evett a fene megin, mert már tele volt a f... a tanulással, meg a kocsiba' se ültem 4 napja, pont jól esett volna, de valahogy a lurdi, az nem ugrott be.....

Link to comment
Megosztás:

Most lettem kész a lökhárító felrakásával.Meg kell mondjam nem volt egyszerű mutatvány nem igazán stimmeltek a dolgok de azért valahogy csak megoldottuk. :blink: :) Azért vannak amik nem igazán egyeznek a gsi astrával ilyen pl a műanyag dobbetét aminek az íve teljesen más ezt nem is tudtuk becsavarni,a lukak se stimelnek,és a hütömaszkon is kellett alakítani egy kicsit.De hála a müanyagos srácnak megcsinálta és sokat is segített.Nélküle biztos nem tudtam volna felrakni.Még a gumi csík a lökös alján szarul áll de az már a legkevesebb.A szín elég jól el lett találva.Néhány kép:

18861530.jpg

18861532.jpg

18861534.jpg

http://img.tar.hu/coupeastra/size2/18861533.jpg

http://img.tar.hu/coupeastra/size2/18861531.jpg

Link to comment
Megosztás:

Most lettem kész a lökhárító felrakásával.Meg kell mondjam nem volt egyszerű mutatvány nem igazán stimmeltek a dolgok de azért valahogy csak megoldottuk. :) :) Azért vannak amik nem igazán egyeznek a gsi astrával ilyen pl a műanyag dobbetét aminek az íve teljesen más ezt nem is tudtuk becsavarni,a lukak se stimelnek,és a hütömaszkon is kellett alakítani egy kicsit.De hála a müanyagos srácnak megcsinálta és sokat is segített.Nélküle biztos nem tudtam volna felrakni.Még a gumi csík a lökös alján szarul áll de az már a legkevesebb.A szín elég jól el lett találva.Néhány kép:

http://img.tar.hu/coupeastra/size2/18861533.jpg

http://img.tar.hu/coupeastra/size2/18861531.jpg

ez igy is van

nem stimmel egy par dolog

de nem kérdezted

a dobbetét az igy hirtelen eszembe sem jutott

a bontoban meg ott van a balos hoz el asszem 2500ért adtak oda

boltan 9000

igen a hutömaszk széle az nem passzol ott le kell nyesni a szélét épp ezért akartam neked adni egy GSI maszkot de nem kellet :blink:

de egyébként jo lett .. egész pofasan néz mostmar ki a kocsit

1 dolog hiányzik már csak a furomü

de gondolom ahogy itt van a szilent, akkor megy befele

Link to comment
Megosztás:

-Na ittest ez a kombi, a tetejébe GSi lökössel.Na most aztán jóóól megmutatom neki! :blink:-

Aztán aki így gondolkodott, rondán ottmaradt a lámpánál, és elgondolkodik azon, hogy vajh' miféle szörnyeteg lehetett, amit ennyire lenézett. :)

Ez pont igy volt mikor felkerült a dupla DTM-es hátsó dobom :) csak néztem, h mi a fenéért kötözködnek annyira.. biztos igy gondolkodtak.. h "ehh.. a kiscsávó.. azthiszi ettől a gyárkéménytől megtáltosodik a kis egynégyeese.." :lol: aztán jött a kopp..

Nem rossz egyébként, bár fura látvány.. (sárga veszedelem) :D

Coupe: akkor ha megszerzem a casht, boltolhatunk is?

Link to comment
Megosztás:

Ez pont igy volt mikor felkerült a dupla DTM-es hátsó dobom :blink: csak néztem, h mi a fenéért kötözködnek annyira.. biztos igy gondolkodtak.. h "ehh.. a kiscsávó.. azthiszi ettől a gyárkéménytől megtáltosodik a kis egynégyeese.." :) aztán jött a kopp..

Ismerős a szitu. :)

A széria f astra külső sokakat bátorrá tesz.

Gondolom ezt te is tapasztaltad. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez igy is van

nem stimmel egy par dolog

de nem kérdezted

a dobbetét az igy hirtelen eszembe sem jutott

a bontoban meg ott van a balos hoz el asszem 2500ért adtak oda

A dobbetét az a puha műanyagszerű anyagból levő félkör izé, ami az első kerekek fölött húzódik és kapja a sarat?

Link to comment
Megosztás:

Bazs!

az igaz hogy így elveszik a meglepi feeling de még így se fogja senki elhinni hogy ez gsi caravan legalábbis eddig ez a tapasztalat.Szerintem ez a lökös pont hogy széria mert ez jár neki. :blink:

Laci4!

Ha meg van a lové akkor boltolhatunk.

Iqbéla!

Igen az a dob betét.

Link to comment
Megosztás:

Coupe-féle lökösbe hogy lehet utólag ködlámpát beszerelni?

Nekem nagyon hiányzik a lámpa de semmi helye nincs ha jól láttam :blink:

az utángyártotton nekem volt, csak ki kell vágni

a dobbetétre nekem csergőben 4700-et mondtak / db

btw, ha vki ottjár és elhozná azt a balost azt megköszönném :) :)

Link to comment
Megosztás:

Laci4!

Ha meg van a lové akkor boltolhatunk.

Oké zsoké! akkor ne add el, megszerzem a casht! :lol: :)

És azt a műanyag elemet is lehet kapni, ami a jobb keréktől indúl lefelé a motor alá? ez takarja az olajszűrőt,a hoszbordás szíjat meg még mit tom én mit.. frankon leamortizálódott nekem :blink:

Csak tudnám mikor?! A bontott GSI-n nincs ilyen véletlenül? (bár már nem hiszek a mesékben) :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit meredek sztori....

Ma hét óra felé hungária krton szorgalmasan ment át a kocsioszlop "még átférek" a sárgán-majdnem piroson. Én voltam az utolsó előtti az oszlopban.

Harmadik ilyen lámpás akció után az utolsó kocsi benyomta a kék villogót (merthogy az is volt rajta, de én ezt addig nem vettem észre), és kivett engem. Gondoltam ez sz.pás lesz, de keményen, mert még ráadásul egyedül ülök a kocsiban.

Előrejön egy fiatal rendőr, köszön, tudja mért állítottam meg, papírokat, stb, eddig minden rendben.

- Hát, nem jó ez így, több piroson is átment, egy még elmegy, de így kénytelen leszek feljelenteni.

- Jajj, ne már, hát még épp átfértem, sárga is volt, vasárnap este van, nem olyan húzós az, legyen helyszíni bírság, stb.

- De nem, fel kell jelentenem, így-meg-úgy.

- De ne, nincs arra pénzem, diák vagyok miegyéb.

- Volt szabálysértési ügye az utóbbi két évben?

- Igen volt.

Ekkor rendőrünk fordított a beszélgetés stílusán:

- Nézze, tegeződhetünk?

- Persze, miért ne.

- Jól megy a kocsid? (Kacsintás)

Általános tulajdonságom, hogy ha kissé ideges vagyok, előbb szólok és csak utána gondolkodom:

- Az Octaviátoknál biztos jobban. (Kombi széria Octávia volt, szerencsére nem a turbós cucc, fú anyám, mit kapok ezért, minimum 10 évre ugrik a jogsi...)

- Na ne, próbáljuk meg. Fogadjunk, elnézzük a piros lámpát, ha jobban megy a kocsid az oktáviánál.

- És hol próbáljuk meg?

- Hát itt a piacnál (Kőbányai út, két Kínai piac közti rész).

Gondoltam most vagy sz*patnak, vagy nem, de ebbe belementem, bármi is lesz.

- Oké, de ülj be ide mellém (gondoltam jó lesz esetleg alibinek, habár plusz súly, be is ült).

Indultunk a Hungária - Kőbányai út saroktól, állásból. Úgy elvertem az oktáviát mint a szart. Az út végén, ahol a fiumei úttal kereszteződik, megállunk, átszól a másik rendőr a kocsiból, hogy rosszul indult, menjünk még egyet. Jó, ott helyben megfordulás (a záróvonalon, villogóval), mégegy rajt, most kevésbé maradt el az oktávia, de azért elég szépen.

Utána kicsit dumáltunk (mennyibe kerül, hány köbcenti, mennyi probléma van vele, stb), majd kézfogás, "azért vigyázz a forgalomban" és elmentek.

Meg azt is mondta a pék, hogy azért ilyen elnézőek, mert ugyanott születtünk (kisváros).

Szép, mi?

Eddig egész mázlim volt a rendőrökkel...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit meredek sztori....

Ma hét óra felé hungária krton szorgalmasan ment át a kocsioszlop "még átférek" a sárgán-majdnem piroson. Én voltam az utolsó előtti az oszlopban.

örülök hogy megúsztad, de ez azért nem olyan vicces... :| mármint hogy a rendőrök fast&furioust jáccanak. mástól is hallottam már ilyet, de akkor nem hittem el. :blink:

Link to comment
Megosztás:

örülök hogy megúsztad, de ez azért nem olyan vicces... :| mármint hogy a rendőrök fast&furioust jáccanak. mástól is hallottam már ilyet, de akkor nem hittem el. :blink:

Én is azon gondolkodtam, hogy ezek után ugyanez a testület megy ki az ismert helyekre péntek esti gyorsulókat b@szogatni.

Amúgy láttam már többször (pl infoparknál) rendőröket gyorsulni. Astrával, octaviával.

Link to comment
Megosztás:

Pénteki szabimat Uhuhunál és Raccénal töltöttem. GSi hekkelés volt 1000-rel. Elsődleges célként a toronycsapágy recsegés és az olajfolyás megszűntetése volt kitűzve. A második maradéktanaul sikerült az első viszont nagyon nem.

Lógott a gömbcsukló jobb oldalon, ami cserélve is lett. Utána viszont a futóműbeállításnál közölték hogy mind2 gólyalábam kuka. Én sajna nem értem hogy ez hogy lehet, de aszonták vegyek másik bontottat. Ez ugye még megy, csak az a kérdés, hogy akkor tuti jó lesz-e. Aszonták csak akkor lesz értelme cserélni a toronycsapágyat, mert ez a gólyaláb egy hét alatt tönkrevágja. Gátló is kell előre. Ezt mondjuk tudtam. Egy nagyon kedves ismerősöm, aki a Kadettot szervizelte, ő mondta hogy ez lehet simán csak a gátló baja is. Ha viszont esetleg a toronnyal van baj, akkor meg simán csak egy toronymerevitővel orvosolható.

Szal most még mindig nem okés a verda.

Voltam utána lakatos isminél is, tavaszra vajazva a lakatolás, csak a küszöbök meg a sárvédők sz*rok. Kellene szereznem széles sárvédőivet, és akkor gyönyörű lenne.

Nagyon szépen köszönöm Uhunak és Raccenak a pénteki rengeteg segitséget, amivel hozzájárultak az autóm javitásához!!!

Link to comment
Megosztás:

a helyzet az hogy a futómüvednek a dőlése rossz. mindkét oldalon

az viszont nem állitható. igy vagy gólyaláb, vagy gátló, vagy torony, vagy bölcső, vagy lengőkar.

mivel kivülről nem látszik hiba, törés, sérülés, igy az csak totózva található ki, hogy mi a baja....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.