Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nyolcvanas tempónál megláttam egy krátererdőt előttem, és elfékeztem magam a vizes úton. Frankón blokkoltak a kerekek, én rugdostam a féket hogy ne csússzak le az útról. Öööö... elvileg nem kéne benne lennie ABS-nek? Vagy nem kellett volna egyből visszaengednem a féket blokk után?

Nem mintha zavarna, elég sok rosszat hallottam már az ABS-ről...

Ja igen, tegnap. Besasoltam a kocsi alá, a küszöbről azt a lepattinható részt nem sikerült leszednem, de a felemeléshez nem is kell leszedni ha jól láttam. Megtaláltam az emelőt, az 1.segélyládát, elakadásjelző3szöget, szóval mindent. Már csak egy pótkereket kell szereznem, de lehet berakom az egyik 15-ös szlikket. Jó az a következő gumisig. (De úgyse kapok defektet.)

Link to comment
Megosztás:

Nyolcvanas tempónál megláttam egy krátererdőt előttem, és elfékeztem magam a vizes úton. Frankón blokkoltak a kerekek, én rugdostam a féket hogy ne csússzak le az útról. Öööö... elvileg nem kéne benne lennie ABS-nek? Vagy nem kellett volna egyből visszaengednem a féket blokk után?

Nem mintha zavarna, elég sok rosszat hallottam már az ABS-ről...

letaposod a féket erőbő,l erre abs elkezd dolgozni

nem kell visszaengedni meg semmi ilyesmit csinálni...pont erre találták ki, ha pánikból taposol akkor dolgozzon helyetted

Link to comment
Megosztás:

Egyébként már én is tapasztaltam az ABS szokatlan működését, bár ez csak nekem volt szokatlan.Echte jégen nem műkszik.Szépen beblokkol a kerék, aztán csúszunk.De latyakon, mikor ténylegesen különbözően tapad a kerék, akkor műxik.De satu esetén főleg.Bár igazán hatékonyan csak száraz uton csinálta amit kellett!

Eddig, és nekem.

Link to comment
Megosztás:

Enyim blokkolt keményen, de nem vártam meg hogy lesz-e ABS vagy nem, hanem visszaengedtem. El tudok képzelni összefüggést a hosszú úton kigyulladó ABS lámpa és a nem működő ABS között...

Majd meglátjuk. Tesztelni kell

Először nézzétek meg azokat a kerékjeladókat, amikről már korábban beszéltünk.De amúgy jobban belegondolva, ha trepniig tapostam a pedált, akkor kezdett el kerregni, rendesen.Bár mostanság amilyen idő volt, inkább szépen finoman jártam vele.Még én is erősen az ismerkedési stádiumban tartottam.

Link to comment
Megosztás:

Lett hátsó GSi lökösöm Coupe jóvoltából! :)

Ráadásul elég jó áron. :)

még haza se értem és már dicsekszik :lol: :D :o .

Jó fej a bontós fickó lehet vele alkudozni. :blink: Azért már jól széthordtuk azt a gsi-t.Ha esetleg valakit még érdekel a hátsó lámpák gyáriak és szépek az ülések nincsenek kiszakadva a karoszéria elemek jók nem rohadnak,és ráadásul klimás.Ja kaptam ajándékba töle egy kerékkulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Petigsi!

Anit pár oldalal elörébb beírta a számot csörögj oda.

Redi!

Én mielött megvettem volna bazstól a kocsit körbe jártam ezt az utólagos klima beépítést hát nem olyan egyszerü és nem igazán válalkozik rá senki.Amúgy a komplet klima olyan 100-120 körül van + beszerelé.Sajnos nem olcsó :blink: De szerintem a klima nagyon nagy találmány Úgyhogy szerintem minden pénzt megér.

Link to comment
Megosztás:

Redi!

Én mielött megvettem volna bazstól a kocsit körbe jártam ezt az utólagos klima beépítést hát nem olyan egyszerü és nem igazán válalkozik rá senki.Amúgy a komplet klima olyan 100-120 körül van + beszerelé.Sajnos nem olcsó :blink: De szerintem a klima nagyon nagy találmány Úgyhogy szerintem minden pénzt megér.

mármint a kupéba szerettél volna utólagos klímát?

mellesleg a 100-120 sztem sok, tudtommal olyan 80 körül mentek az ilyesmik (legalábbis anno itt a fórumon is árulgattak ilyesmit)

Link to comment
Megosztás:

mármint a kupéba szerettél volna utólagos klímát?

mellesleg a 100-120 sztem sok, tudtommal olyan 80 körül mentek az ilyesmik (legalábbis anno itt a fórumon is árulgattak ilyesmit)

Nem a coupeba.Nem volt eladó klimás gsi és gondoltam majd veszek bele utólag nem lehet olyan bonyolult berakni.Csak senki se válalja szívesen mert még a műszerfalat is ki kell szedni.Csak akkor érdemes megvenni ha már tudod ki fogja berakni.Az ár komplet klimára vonatkozik és benne van a középkonzol is.(legalábbis mikor kérdeztem ennyiért ment ha volt egyáltalán.)Egy telefont ez is megér szerintem hogy pontosan mennyiért adnák oda a komplet klimát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.