Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Igen ilyen esetben az a kérdés hogy törvényesen jár-e el, ha tippelget.

Én is gondoltam rá, hogy egy marék sár az első betüre (ami ilyen időjárásban előfordulhat (telek, stb.)) és nem lehet egyértelműen azonosítani.

Csak kérdés, hogy 'tippelhet'-e...

Tippelni nem fognak de ha koszos a rendszám az olyan mintha fent se lenne.Petigsi megoldása a legtökéletesebb a radardetektor és még legális is.

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik törvényünkben benne van, hogy rendszámköteles gépjármű csak akkor vehet részt a forgalomban, ha azon a rendszámtábla rajt' van, és elég pontosan le van írva, hogy hogyan érvényes a rendszámtábla. Pontosan definiálva, hogy melyik típusú rendszám az útra és a kocsi haladási irányának tengelyére max milyen szögben elfordiítva, milyen messziről tisztán olvashatóan, az úttól max. milyen magasan, stb.

Szóval tökmindegy, milyen szöveget mondasz a rendőrnek, miért nincs fenn a rendszám a helyén, miért a műszerfalon hordod, mikor törted össze, akármi, így is, úgy is szabálysértés. Ha lelopták, te bejelented, rendőrkapitányság ad neked papírt a bejelentésről, akkor is szabálysértés helyén levő rendszám nélkül autózni.

Egyetlen dolog számít: ott van-e a rendszám előírásszerűen, vagy nincs.

Esetleg ha sokat sírsz, a rendőr SZÍVE MEGESIK RAJTAD. De semmi több.

(Vagy a rendőr is hülye, és ő sem olvasta a jogszabályt - pedig kötelessége lenne tudni).

És mindketten feleltek: a vezető, és az üzemben tartó.

A vezető azért, mert miért vezet olyan járművet, amely a közlekedésben való részvételre alkalmatlan, az üzemben tartó pedig azért, mert köteles szabályoknak megfelelően üzemben tartani az autót.

Szóval ha a rendszám nincs fenn, az jó, hogyha nincs hozzá elfogó-kiintő brigád. Akkor nyertél.

De ha nincs rendszámod elöl (vagy csak ablakban), akkor beszophatod trafi nélkül is: rosszkedvű rendőr elővehet akkor is, ha ezen felül tökszabályosan autózol.....

Link to comment
Megosztás:

A héten egy trafis rendőr mesélte, hogy ha nincs elől rendszám, de a rendőr le tudja olvasni a szemével a hátsót, mikor elmentél mellette, akkor szépen beírja, hogy a 18. számú fényképen a rendszám nem beazonosítható, viszont ő beírja, ehhez a képkockához megjegyzésbe a rendszámodat.

Szívás, bár azt mondta, hogy ezt nem minden kollega teszi meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi ez ? Gyorshajtók szekciója ? ;)

Aki gyosabban halad, mint az adott útszakaszon megengedett max. seb. az vállalja be, hogy bebukhatja a dolgot.

Ennyi.

Nem kötelező vágtatni :lol:

mint ma hozzam menet :lol:

szép lassan döcögtünk

de mekkorat ütött a motor a motortartobaknal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen ilyen esetben az a kérdés hogy törvényesen jár-e el, ha tippelget.

Én is gondoltam rá, hogy egy marék sár az első betüre (ami ilyen időjárásban előfordulhat (telek, stb.)) és nem lehet egyértelműen azonosítani.

Csak kérdés, hogy 'tippelhet'-e...

az a baj, hogy TE vagy kötelezve arra, hogy olvasható legyen a rendszámod.....ergó ha kötözködni akar beleköthet, hogy miért nme állsz meg minden kútnál lemosni......

másik kérdés, hogy etikus lenne ezt azoknak firtatni akik megfordulnak a villamossinen, felkapcsolják a szirénát hogy átmenjenek a piroson, nem ég a lámpájuk, minden lámpánál csikorgó gumikkal indulnak el.....

Link to comment
Megosztás:

Egyébként az elsősegély doboz is egy érdekews dolog, mivel ha jól emlékszem 2 évente cserélni kellene a szavatosság miatt... erről ennyit.

Volt is már rá példa.. nekem még tavaly meg is sassolta egyik uriembör.. elösször nem tudtam mi a xart nézeget rajta... röhely... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy visszakanyarodjunk a témához: Ma elhoztam a GSI-t a hídcsere után a szerelőtől, és végre mehettem állat módjára is egy kicsit, de inkább csak jó gyorsan.Király volt végre visszaülni.De voltatok már úgy, hogy egy kicsit remegő lábakkal szálltatok ki a gépből, egy kiadós száguldozás után?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.