Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Szia Bence!

Nekem (C20NE) az AC pumpa relé okozta ezt a tünetet. 2x3 sávos Bajcsy-Zsilinszky úton a Bazilika mögött, a legbelső sávban állt le a délutáni csúcsforgalomban. Kicsit macerás volt kitolni az út szélére.... lényeg, hogy a relé kb. 1500.- Ft. Érdemes kicserélni, sok kellemetlenségtől kímélheted meg magad. A hűtőfolyadék-kiegyenlítőtartály felfogató csavarja rögzíti, vagy csak rá van szorítva a tartály konzoljára, ha emlékem nem csal.

Nekem is van egy kérdésem:

Melegen néha leesik az alapjárati fordulatszám, és csak néhány perc elteltével jön vissza. Igaz, hogy az EGR szelep kitisztítása megoldja a problémát :?:

Kösz az infót!

Nálam már általános hogy ha bemelegszik a motor,a fordulatszám leesik.

Jobb ötlet híján, azzal védekeztem hogy feljebb toltam az alapjáratot. :wink:

Ha valakinek van ezzel kapcsolatos infója,azt szívesen veszem én is.:P

Szóval akkor AC pumpa relé.Meglátjuk...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem kell a versenyzést a veszélyesség határára vinni.

Amikor néha beszállok egy-egy közúti villongásba, amint valami veszélynek csak az árnyéka felmerül, azonnal a saját "helyezésem" rovására döntök.

Fontos még, hogy amikor az ember gyorsulni megy péntek este, ha új helyen vagy, járd be előre a távot, még amíg nincs meleg helyzet.

Szóval ne csináljunk magunkból se statisztikát, főleg ne címlaplányt...

Link to comment
Megosztás:

Viszont ma este kellemes meglepi ért.Ez a C20NE moci m@rha gyorsan bemelegítette a dolgokat.Én birka, elfelejtettem kartont tenni a szélvédőre, hogy ne fagyjon le, és persze, hogy szépen lefagyott.Na, lesz ami lesz, beindítom, aztán várok.Hát kellett is kb. 5 percet, aztán szépen lefújta mindenhonnan, sőt kellemes meleg lett a kocsiban.Szal egyre jobban bírom ezt a masinát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kuplungot kéne cserélnem de nem tudom,hogy kezdjek hozzá.Milyet vegyek? Hol vegyem? Ilyesmi...........

Mondjuk kuplungszett után járás vicces szmájlifejek beszúrkálása helyett? :lol: :lol:

Mondjuk nem két fillér, természetesen kurvadrága hozzá, mondván ez gsi.... nem csak öröm jár az autóval...... költeni is kell rá.... pont ahogy Atommanó montdta.......

És miből érzed, hogy kuplungot kéne cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Viszont ma este kellemes meglepi ért.Ez a C20NE moci m@rha gyorsan bemelegítette a dolgokat.Én birka, elfelejtettem kartont tenni a szélvédőre, hogy ne fagyjon le, és persze, hogy szépen lefagyott.Na, lesz ami lesz, beindítom, aztán várok.Hát kellett is kb. 5 percet, aztán szépen lefújta mindenhonnan, sőt kellemes meleg lett a kocsiban.Szal egyre jobban bírom ezt a masinát. :lol:

BAZE!!! A KARTON!!!!!!! ELFELJETETTEM!!! Reggel lesz nagy kapirgálás.......... boáááááááááffffffffff

Link to comment
Megosztás:

már régóta tervezem főleg a hátramenet hiánya ami nagyon aggaszt meg indulásnál kicsit "remegőssen" indúl a gépezet.

Nekem is jelen van a jelenség! Néha még a tetőablak takaró cuCc is beleremeg :lol: Ez már Nekem is csere de csak tavasszal, azt a kis időt szerintem már kibírja...

amúgy engem is érdekelne, h milyet érdemes bele tenni és hol érdemes beszerezni

Link to comment
Megosztás:

már régóta tervezem főleg a hátramenet hiánya ami nagyon aggaszt meg indulásnál kicsit "remegőssen" indúl a gépezet.

Nálam is volt kuplungozás, nem is olyan régen.Blitz segített, de sajnos hiába az évjárat, a motorkód, az alvázszám, nem sikerült olyat venni, ami kell is bele.Mivel főleg a kinyomócsapágynak volt hangja, és a kulung csak fentebb fogott, ezért a szerelők nemes 1Xűséggel felferodoloztatták a régi tárcsát, és kapott egy új kinyomócsapágyat, aztán most tökkéletes. A kuplungot pedig becseréltem fékalkatrészekre, mert az is kukaközeli.

Link to comment
Megosztás:

Én 1valamitől félek,hogy van olyan kuplung amit kilehet cserélni úgy,hogy ne kelljen leszedni a váltót (azthiszem az enyém is ilyen - elméletileg) és van az ahol le kell szedni. Szerelővel annak idején megnézettem akkor ő azt mondta,hogy cserélhető váltóleszedés nélkül :roll: De nem vettem készpénznek. Ami a jobbik,hogy állítólag a 2 kuplung szerkezet is más 1ik valami süllyesztett a másik meg nem.....

Szóval frankó.......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.