Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

megint én vagyok! ma megnézettem szerelővel egy GSIt amit kinéztem.(nagybátyám a szerelő, szal nem akar átverni). ő azt mondta, hogy igy most rendben van(nem rohad jobban mint egy 12éves autótól elvárható, futómü rendben van, motornak nincs rendelenes hangja, meg ilyenek), de nem lehet tudni, hogy mi lesz vele 2hét múlva. az az igazság, hoyg az autót kölcsön pénzből venném(szüleim adnák) :( 820ezerbe kerül a verda. de ha valami nagyobb baja lesz, felvághatom az ereim, mert 300at tuti nem tudok rákölteni a javitására. amitől félek hoyg bedöglik a motor, mert az óra tekerve volt, látszik rajta,és ki tudja mennyi van benne.

jelenleg egy C14NZ astram van :D ami hat gyenge is, meg igen randa szine van(miami blue, ha vágjátok melyik az). az is lehetőség lenne, hoyg átfújatom, futómüvet átalakitom, meg a belsejét egy kicsit + esetleg kipufogót teszek rá, de ez az autó akkor is csak egy 1.4es astra marad, tuning futómüvel. :D és azt a pénzt sose látom viszont többet.

teljesen tanácstalan vagyok, de a jelenlegi autóm megőrjit. nem szeretem.

nem tudom mit csináljak. ti mit tennétek a helyemben?

bocs a litánia miatt

Link to comment
Megosztás:

ha nem szereted, add el, vegyél mást

de ha nem tudsz rákölteni, akkor ne vegyél sportos autót

használt gsi esetén tuti a vételár mellé oda kell raknod legalább a felét, hogy rendben legyen

és ezt nem egy nagy hiba miatt, hanem a sok apróért

amúgy mindenki vágja a strandkorlátkék színt, igaz, Redi? :(

Link to comment
Megosztás:

ha nem szereted, add el, vegyél mást

de ha nem tudsz rákölteni, akkor ne vegyél sportos autót

használt gsi esetén tuti a vételár mellé oda kell raknod legalább a felét, hogy rendben legyen

és ezt nem egy nagy hiba miatt, hanem a sok apróért

amúgy mindenki vágja a strandkorlátkék színt, igaz, Redi? :D

sajnos nem adhatom el :D szerinted még meglenne akkor? :(

többfelől hallottam hogy koni gátlókat dicsérték. mennyiből lehetne kihozni egy ilyen kemény gátló + ültetőrugó mókát? nem kell feltétlen koni, ha van más is ami jó, olcsóbban!?

Link to comment
Megosztás:

nah először is kapsz egy nagy leb@szást a miami kék fikázás miatt :(

én is olyan c14nz-ből ültem géjesibe

és sajna tényleg az van hogy megveszed és kezdhetsz rákölteni :?

és megéri nem gagyizni...a minőség meghálálja önmagát

4 db sárga koni ujonnan min. 100-110 (kárászynál)

ültetőrugo....amennyiért tudsz szerezni! én pl 10ért vettem a négyet de ilyen mák nekem ötévente egyszer jön össze :D

Link to comment
Megosztás:

teljesen tanácstalan vagyok, de a jelenlegi autóm megőrjit. nem szeretem.

nem tudom mit csináljak. ti mit tennétek a helyemben?

én nagyon szerettem, csak benzin kellett bele, és olyan megbizható volt amennyire az összes gsi sem

amit tanácsolni tudok: türelem fiatalember :(

bele ne ugorj felindulásból vmi autóba mert csunyán ráb@szhatsz :?

Link to comment
Megosztás:

én nagyon szerettem, csak benzin kellett bele, és olyan megbizható volt amennyire az összes gsi sem

amit tanácsolni tudok: türelem fiatalember :(

bele ne ugorj felindulásból vmi autóba mert csunyán ráb@szhatsz :?

en nem szeretem, mert nekem nem csak benzin, hanem sok penz is kellett bele. akkor utaltam meg, amikor a horvat autopalyan elszallt a hatso fek :D amugy eddig hengerfejtomites termosztat elosztofedel(az elosztonak is log a bele, de 70ezret nem adok erte amig megy), es egy beegett kipufogoszelep a hibalista a 3 ev alatt amiota nalam van. elotte apame volt, mondanom sem kell ő egy vasat se költött rá : végig rendesen kapott mindent időben az autó. es mindenezek mellett meg nem is megy. de ez a mult.

sajnos kicsit lehiggadva, jozanul belegondolva, rá kell jönnöm, hogy ennyi pénzért(800k) nem fogok sportautót kapni. :'( igy hát úgy döntöttem a mostanit teszem kicsit otthonosabbá egy kis cicatuninggal. :D ha nem baj, akkor maradnék itt a fórum, félig OFF tagként! :D

szóval akkor feltennék néhány hülye kérdést, amire ti biztos kapásból tudjátok a választ:

1. sportkormányt hogy kell felszerelni, milyen átalakitó kell hozzá, meg ilyenek? :D

2. váltógombot + váltószoknyát hogy kell kicserélni, utóbbi szokásosan szét van szakadva, ráfér a csere, előbbit meg ha már úgyis ott vagyok, kicserélném :D

3. hát a koniknak tényleg elég húzós az ára : esetleg kevésbé horribilis összegért lehet valamit kezdeni?

ui: elnézést a sok f@sságért amit összehordok...

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyi pénzed van és egy olyan autót szeretnél, ami megy is, de strapabíró akkor szerezz egy jó autószerelőt.

Veszel a kocsi alá új fékeket, egy c20ne motort, váltót aztán átszerelteted. 200-ból lesz egy jó kis vasad és még marad is otthon. Utána jöhet az "igazi" tuning :(

Link to comment
Megosztás:

használt gsi esetén tuti a vételár mellé oda kell raknod legalább a felét, hogy rendben legyen

és ezt nem egy nagy hiba miatt, hanem a sok apróért

Há' vegyél újat, az a megoldás :(!!

Viccet félretéve:

Ennyire szerintem nem drámai az arány, csak nézd meg, milyet veszel.

Amennyit én a gsi-re költöttem (hengerfejezést is belevéve), annál apám többet költött az 1.6 vectrájára régen, bátyám pedig a mostani x20xev omegájára költött többet.

Az viszont biztos, hogy apám c20ne omegája mindenben veri a három másik autót, kivéve gyorsulásban.

Tanács: Kerüld azokat a példányokat, ami túlságosan fiatal és/vagy csóró egyéneknél van. Túltuningolt autók is kerülendők szvsz, legyen akár láccattuning, akkor is.

Ismerősöm vidéki ügyvédtől vett szép külsejű 2.2-es Honda Accordot Kecskeméttől nem messze.

Haza már alig ért a kocsival, én húztam haza Pest határától. Toronymagasan többet költött rá, mint nálunk opelre bárki a családból. És megint tervezi levetetni a hengerfejet, vett hozzá bontottat, mert nem tudom mi van vele. Meg mittudomén mi csörög a motorban, a féltengely alászedve ropog, de senki sem tudja, mi baja. Kipufogója épp úgy lerohadt vehetett rá a srác, lambdaszondája elfáradt, majd most azt is vehet. ABS jeladója beszart. Márha helyesen diagnosztizálták a hibát. Pedig egy szép, ápolt, családi autó, vidéki ügyvédtől. Túlhasználva sem volt, ülései, beltere szépek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.