Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

akkor ez mostmár számunkra is rejtély:)

Több minden nem jut eszembe.

Max még végig nézném a kábelt ami megy a sapkától (nem tudom hova), hogy nincs-e valahol összedugva/továbbkötve valami pattentos csatlakozással és azt befújni WD40-nel.

Nincs több 5letem.

A hűtőventillátornak nem lehet köze ehhez a hiba üzenethez?

Link to comment
Megosztás:

nem hiszem, mivel elöző vas attól lett többek között hfes h nem kapcsolt be a venti.... és akkor anno nem irogatott semmit.

no meg mi köze lenne a hütőfolyadék szintnek a ventihez :?:

megpróbálok rátölteni 2cmvel hátha elmúlik, ha nem akkor X :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

a sima astra F fórumban is feltettem a kérdést, de ide is beirom, itt több hozzáértő lehet :(

szeretnék venni egy Astra GSI 16v-t a piros fedelü C20XE motorral. az lenne a kérdés, hogy mi az amire figyeljek a vásárlásnál. nem szeretném ha hengerfejes, vagy hidrotőkés lenne...

illetve hány kmt mennek el ezek a motorok? sajna az összes példánynak tekerve volt az órája szinte :D

ha véletlenül mégis tönkremegy, kb mennyibe kerül megjavittatni, ha hengerfejes lesz. hidrotőke javitás kb mennyibe kerül?

meg bármi jó tanácsot szivesen vennék!

köszönöm a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Hengerfej: olajos a víz, vagy a kiegyenlítőtartály oldala.Vizes az olaj, és folyton nő a szintje, míg fogy a víz a kiegyenkítőből.Vagy csak fogy a víz a kiegyenlítőből.Magasabb fordulaton a kiegyenlítőtartályból érdekes bugyborékoló hang jön.

Megvétel előtt érdemes normális szervízben átnézetni, hogy hogy áll a moci kondíciója.Kompressziómérés.Ott kiderülhet a kopottabb moci.

Hogy mennyit mennek el?Felújítás után sokat, ha normálisan használja az ember.Ha tiporja, akkor keveset.Nem szabad elfelejteni, hogy ezek sportverdák.

Hidrotőke: Hidegindítás után erőteljes csattogó hang jön ki a szelepfedél alól.Na az a hidrotőke hangja.Ha ultragázos, akkor ez a csattogás bemelegedés után sem szűnik meg.

Egy hengerejtömítés cseréje síkolással együtt szvsz veri a 70e.Ft-ot.A hidrotőke újonan, a 16db, nos erre nem tudok hihető infót mondani, de asszem PetiGSI már cserélte.

Jótanács?Jó alaposan szétnézni, és nem rárabolni az elsőre.A 6K-s erda is lehet ugyanolyan lepukkant, mint amit 1.1Mért árulnak.Egyébként ha jobban szétnézel, szvsz itt is van, volt 1-2 ember, aki éppen most tervezte a gépe eladását.Ők legalább korektek.

Link to comment
Megosztás:

....Hengerfej: olajos a víz, vagy a kiegyenlítőtartály oldala.Vizes az olaj, és folyton nő a szintje, míg fogy a víz a kiegyenkítőből.Vagy csak fogy a víz a kiegyenlítőből.Magasabb fordulaton a kiegyenlítőtartályból érdekes bugyborékoló hang jön....

+ meleg motornál kemény vízcsővek.

Szintén kerülendők a csattogó hidrótőkés motorok.

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke: Hidegindítás után erőteljes csattogó hang jön ki a szelepfedél alól.Na az a hidrotőke hangja.Ha ultragázos, akkor ez a csattogás bemelegedés után sem szűnik meg.

definiáld a bemelegedés fogalmát cartárs....nekem 2-3 percig is csattog elég erősen :?

Link to comment
Megosztás:

S, még egy fontos tanács, kerüld a rommátört, és újáépített pédányokat, mert azokon gyorsan elő fog jönni az autó második gazdája, a rozsda.

S, nem baj, ha fitalabb példányok felé is kacsingatsz.96-volt az uccsó év, amikor még gyártották őket.

igen de 93-4től már ecotec motort tettek bele, arról meg azt hallottam hogy nem jó, hanem a piros fedelü a jó?!

ha van aki árulja innen a sajátját, az ne kiméljen!!!

megnéztem 3at eddig. 1 rommá volt törve. a másik az egész jó volt, de valahogy nem tetszett. a 3ik(illetve ezt láttam először) belül + kivül ránézésre korrekt állapotúnak tünt. a motor kérdéses...

szerintetek van értelme kiolvastatni a computerét, ha amúgy nem mondja hogy baja van?(megéri a pár ezret, vagy nem? :( )

Link to comment
Megosztás:

ha van aki árulja innen a sajátját, az ne kiméljen!!!

megnéztem 3at eddig. 1 rommá volt törve. a másik az egész jó volt, de valahogy nem tetszett. a 3ik(illetve ezt láttam először) belül + kivül ránézésre korrekt állapotúnak tünt. a motor kérdéses...

szerintetek van értelme kiolvastatni a computerét, ha amúgy nem mondja hogy baja van?(megéri a pár ezret, vagy nem? :( )

mindenképp olvastasd ki...nekem ugy jött ki hogy az egyik kábel valahol nem testel rendesen (először azt hittük vizhőfokjeladó)

mellesleg amit 600ért kapsz arra tényleg ugy számolj, hogy valszeg költeni kell rá....aki beletolt egy csomo lóvét az látni is szeretne belőle vmit (lásd pl. a Kess helyzetét)

ne csak az évjáratot figyeld, nézd mega motorkódot

itt van a Laci4 neki vmi 95ös vasban is c20xe van

az ecotec-ek mellett szól az, hogy talán jóval fiatalabbak kevesebb kilométerrel

Link to comment
Megosztás:

ha van aki árulja innen a sajátját, az ne kiméljen!!!

Ha gondolod hívj fel, - a telefonszám kérésre törölve -, holnap egész jól állok szabadidővel. Nézd meg az enyémet, igaz, nem túl dekoratív látvány a letört lökhárító :( (de csak az tört el, semmi más), de mindegy, majd ha lesz időm, megcsináltatom.

Nem vagyok túlságosan elszánva az eladásra, de csinálunk üzletet:

Ha esetleg megnéztél már más autót, tudsz mondani nekem is valamit, hogy mit érhet. Cserébe láttál mégegy kocsit, legalább viszonyítási alapnak jó, meg megmutatom majd, mik a típushibák, hol nézegesd.

Ja és a hibaüzenetről:

A "kühlmittelstand" a hűtőközeg szintjét jelenti. Azaz hiányolja, de legalábbis kevesli a computer a hűtővizet... Hogy ennek valóban a hűtővíz alacsony szintjében, vagy a mérőszerkezet hibájában kell-e keresni az okát, az már jó kérdés. Mindenesetre nem szórakoznék vele, mert drága lehet, ha elfőzöd a motort....

szerk: ivannorbi (2008.02.20)

Link to comment
Megosztás:

ha van aki árulja innen a sajátját, az ne kiméljen!!!

megnéztem 3at eddig. 1 rommá volt törve. a másik az egész jó volt, de valahogy nem tetszett. a 3ik(illetve ezt láttam először) belül + kivül ránézésre korrekt állapotúnak tünt. a motor kérdéses...

szerintetek van értelme kiolvastatni a computerét, ha amúgy nem mondja hogy baja van?(megéri a pár ezret, vagy nem? :( )[/quote

Ezt nézted már:http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=259796&command=ugras&screenwidth=1024

Szerintem érdemes megnézni, mert sok jó minden van benne főleg ha alkuképes :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ha gondolod hívj fel, 30/3843626, holnap egész jól állok szabadidővel. Nézd meg az enyémet, igaz, nem túl dekoratív látvány a letört lökhárító :( (de csak az tört el, semmi más), de mindegy, majd ha lesz időm, megcsináltatom.

Nem vagyok túlságosan elszánva az eladásra, de ha esetleg megnéztél már más autót, legalább tudsz mondani nekem is valamit, hogy mit érhet.

A "kühlmittelstand" a hűtőközeg szintjét jelenti. Azaz hiányolja, de legalábbis kevesli a computer a hűtővizet...

heh, vagy én zakkantam meg, és halucinálok, vagy megváltoztattad amit irtál :D

Link to comment
Megosztás:

ha van aki árulja innen a sajátját, az ne kiméljen!!!

megnéztem 3at eddig. 1 rommá volt törve. a másik az egész jó volt, de valahogy nem tetszett. a 3ik(illetve ezt láttam először) belül + kivül ránézésre korrekt állapotúnak tünt. a motor kérdéses...

szerintetek van értelme kiolvastatni a computerét, ha amúgy nem mondja hogy baja van?(megéri a pár ezret, vagy nem? :( )[/quote

Ezt nézted már:http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=259796&command=ugras&screenwidth=1024

Szerintem érdemes megnézni, mert sok jó minden van benne főleg ha alkuképes :D :D :D

ezt még nem néztem, de másfél mila sok egy kicsit : 8-900kHuf van előirányozva a dologra... meg a chipes kocsikat alapból kerülöm, nem tudom miért...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.