Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Hy!

Bekapcsolt rádiónál tartsd nyomva a SETTING gombot mindaddig míg 1 sípolást halsz, ha TID kijelzod van akkor a kijelzőn lévő két gomb közül (ami az órát állítja be) a jobb oldalival tudsz lapozni a TEST menüben amit éppen aktiváltál, ha más kijelződ van akkor a BC gombbal vagy a közép tekerővel tudsz lapozni(amivel a hangerőt állítod)- most nem tom melyikre fog reagálni mert nekem is csak TID-em van.

Ha már megjelent a TEST üzem akkor az utolsó két érték kell neked, a V: az a pillanatnyi sebességet, a T: pedig a víz hőfokát mutatja! :)

Köszi szépen a segítséget. Itt több dolgot megtudok,mint a szervizben :D Ott is kérdeztem még régebben, hogy van-e valami módszer lecsekkolni a vízhőmérsékletet, de azt mondták, hogy nincs. Mondjuk nekem GID kijelzőm van, de remélem akkor ott is működik. Megyek megnézem... Köszi még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a segítséget. Itt több dolgot megtudok,mint a szervizben :D Ott is kérdeztem még régebben, hogy van-e valami módszer lecsekkolni a vízhőmérsékletet, de azt mondták, hogy nincs. Mondjuk nekem GID kijelzőm van, de remélem akkor ott is működik. Megyek megnézem... Köszi még egyszer.

Ennél a kijelzőnél egy kicsit másképpen működik: SETTINGS gomb egyszer lenyom, majd elenged, utána addig nyomod amig nem sípol, majd a BC gombot 5-ször lenyomva jutsz el a vízhőmérsékletig.

Link to comment
Megosztás:

Ennél a kijelzőnél egy kicsit másképpen működik: SETTINGS gomb egyszer lenyom, majd elenged, utána addig nyomod amig nem sípol, majd a BC gombot 5-ször lenyomva jutsz el a vízhőmérsékletig.

Köszi! Sikerült. Van pár dolog ott leírva ami nem tiszta, hogy pontosan mit is jelent, de amit kerestem megtaláltam.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!!én is észrevettem a reggeli - fokos hidegben az első inditásnál valami fura hangot hallok csörömpölés zörgés.de indul és pörgeti az öninditót rendesen.most volt cserélve termosztát vizpumpa feszitő vez.mü.szij.mi lehet a probléma??utánna már rendesen indul!1.7 cdti valaki rájött légyszi irjatok.nagyon szépen köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Olyan kérdésem lenne még, hogy nem tudtok-e olyan oldalt ahol le vannak írva, hogy melyik hibakód mit is jelent. Nekem most egyet ír ki valami ECN62108-at. Előre is köszi...

Generátorod fogja megadni magát. Nekem is így kezdődött, utána már világított a töltésjelzőm is. Diódahidat kell cserélni, 5000Ft+munkadíj.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!!én is észrevettem a reggeli - fokos hidegben az első inditásnál valami fura hangot hallok csörömpölés zörgés.de indul és pörgeti az öninditót rendesen.most volt cserélve termosztát vizpumpa feszitő vez.mü.szij.mi lehet a probléma??utánna már rendesen indul!1.7 cdti valaki rájött légyszi irjatok.nagyon szépen köszönöm előre is.

Önindító leszed, kitakarít, megken minden perselyt és fogaskereket, felrak és olyan lesz mit amikor kijött a gyárból.

Link to comment
Megosztás:

Generátorod fogja megadni magát. Nekem is így kezdődött, utána már világított a töltésjelzőm is. Diódahidat kell cserélni, 5000Ft+munkadíj.

Remélem még bírni fogja egy darabig. 5000ezer az nem hangzik rosszul, persze azokhoz az árakhoz képest amiket már hallottam egy-két alkatrész csere kapcsán. CIM modult kéne benne cseréltetnem, de a szerviz 135000 Ft-ról beszél. Remélem még kibírja egy darabig a benne lévő :D

Link to comment
Megosztás:

Remélem még bírni fogja egy darabig. 5000ezer az nem hangzik rosszul, persze azokhoz az árakhoz képest amiket már hallottam egy-két alkatrész csere kapcsán. CIM modult kéne benne cseréltetnem, de a szerviz 135000 Ft-ról beszél. Remélem még kibírja egy darabig a benne lévő :D

Nekem hétfőn cserélik a CIM modult a kocsimban és 50ezer lesz! Az is sok érte, nem hogy még a 135ezer!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.mióta ide regisztráltam jönnek a bajok folyamatosan.tudnátok segiteni??2 fokozatba drasztikusan gyorsitok elöl kattan elég hangosan valami 1,2őt tuk tuk!ha normálba megyek semmi hang 110 km/ó.megyek semmi.most volt cserélve vizpumpa feszitő vez szij.szerintetek mi lehet???féltengely?légyszi irjatok mert eretvágok minyá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna segíteni nekem valaki kesztyűtartó témában? Az vele a bajom, hogy amikor kinyitom az ajtaját, az oldalsó rögzitő fülek nagyon lassan jönnek ki vissza, ergo, csak sokára tudom visszacsukni az ajtót! Szerintem a zár mechanikája fáradhatott el, de nem tudom, hogyan lehetne szétszedni az ajtót, hogy hozzáférjek a zárhoz! Találkozott már valaki hasonlóval, Szét lehet szedni a zárat, vagy kompletten cserélni kell a kesztyűtartót,

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

huuu nagy a baj!nem tudják a szerelők hogy honnan jön a hang,kattogás pedig 3 halgatták igaz nem probálták vagy 3 szor!féltengely,lenkerék nem.csak nagy fordulaton jön elő átlag használat előzésnél nem.akkor sem mikor elindulok pedig akkor van nagy nyomaték.akkor csak a váltó???de ha ott szar valami akkor kinyomná az oldalát szerintem.ketesben megyek kb.20al és tövig nyomom a gázt nagyfordulaton akkor kattan 1 et vagy 2 öt a válto karon is érzem.de szerintem elölröl jön a hang.segitsetek már légyszi???? 5 éves 1.7 cdti96.ezer van a motorjába valos átnézettem,megnézettem opel servizben mikor megvettem.

Link to comment
Megosztás:

Várjál vele, ha nagy a baj, akkor erősödni fog és akkor könnyebb megtalálni! Addig gondolj arra, hogy másnak még autóra sem telik, éhező emberek vannak Afrikában, stb... Mindjárt nem fog annyira zavarni!

huuu nagy a baj!nem tudják a szerelők hogy honnan jön a hang,kattogás pedig 3 halgatták igaz nem probálták vagy 3 szor!féltengely,lenkerék nem.csak nagy fordulaton jön elő átlag használat előzésnél nem.akkor sem mikor elindulok pedig akkor van nagy nyomaték.akkor csak a váltó???de ha ott szar valami akkor kinyomná az oldalát szerintem.ketesben megyek kb.20al és tövig nyomom a gázt nagyfordulaton akkor kattan 1 et vagy 2 öt a válto karon is érzem.de szerintem elölröl jön a hang.segitsetek már légyszi???? 5 éves 1.7 cdti96.ezer van a motorjába valos átnézettem,megnézettem opel servizben mikor megvettem.
Link to comment
Megosztás:

Várjál vele, ha nagy a baj, akkor erősödni fog és akkor könnyebb megtalálni! Addig gondolj arra, hogy másnak még autóra sem telik, éhező emberek vannak Afrikában, stb... Mindjárt nem fog annyira zavarni!

hát igy is lehet nézni :D meg ugy is hogy elcseréltem a 3 éves opel g astrámat ami kifogástalan volt. egy ....ra lassan kezdem megbánni. a fogyasztás miatt cseréltem elsősorban.de kezdésnek komplett olaj vizpumpa vez szij feszitő termosztát összes szürö váltó szimering klima feltöltés,öninditó zsirzás pucolás.most meg a csattogás.hát2 hete van nálam a kocs i1000km mentem vele mondjuk városban!!de jókat nem irtok irtak roll ahogy olvasom a fórumot itt ot 50,100 ezer 2évestől mennek tönkre benne alap cuccok.csomagtarto irányjelző...azért egy opeltől nem ezt várom el!!ja centrálzár hátsó ajto elszakadt nyitva volt ugy parkoltam mig nem mondták hogy tipushiba megnéztm beszarás :)

Link to comment
Megosztás:

Opel astra H 1.7cdti z17dth

Az a problémám,hogy betyár nehezen indul hidegen.Melegen is aránylag sokat teker mielőtt beindul.

A résolaj veszteség fél perc alatt az összes csúcsnál 2ml.Ez színte semmi.Az izzító gyertyák is jók,nem csak kilámpázva lett hanem ki lett véve és letesztelve.Ha beindul a motor szépen jár nem csörög zörög nem kopog.100000km van benne.

Ha van valakinek ötlete,vagy volt netán ilyen problémája megköszöném ha leírná hogy mi volt a baj.

Választ előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Opel astra H 1.7cdti z17dth

Az a problémám,hogy betyár nehezen indul hidegen.Melegen is aránylag sokat teker mielőtt beindul.

A résolaj veszteség fél perc alatt az összes csúcsnál 2ml.Ez színte semmi.Az izzító gyertyák is jók,nem csak kilámpázva lett hanem ki lett véve és letesztelve.Ha beindul a motor szépen jár nem csörög zörög nem kopog.100000km van benne.

Ha van valakinek ötlete,vagy volt netán ilyen problémája megköszöném ha leírná hogy mi volt a baj.

Választ előre is köszi!

Üzemanyagrendszer nem levegősödik le? Indításkor hány voltra esik le a feszültség? Rail nyomást kell nézni indítózás közben. 150Bar felett indul, az alatt nem fecskendez be az injektor.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

uj vagyok itt!

mitol lehet hogy reggel nehezen indul?sokáig kell inditozni mire jár!melegen indul egyből!

a fordulatszám is ingadozik ha járatom alapjáraton! ez mitol lehet???

ha villog az izzitás jelzője az mit jelent?már nem vilog egyébként!

ja és mintha gyengébben menne mint mikor megvettem!meg volt mikor megtorpant és kigyulladt a sárga kulcs és világitott folyamatosan és már nem ugy ment mint előtte!

valami betilt vagy mi lehet ez?

köszi a segitséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

uj vagyok itt!

mitol lehet hogy reggel nehezen indul?sokáig kell inditozni mire jár!melegen indul egyből!

a fordulatszám is ingadozik ha járatom alapjáraton! ez mitol lehet???

ha villog az izzitás jelzője az mit jelent?már nem vilog egyébként!

ja és mintha gyengébben menne mint mikor megvettem!meg volt mikor megtorpant és kigyulladt a sárga kulcs és világitott folyamatosan és már nem ugy ment mint előtte!

valami betilt vagy mi lehet ez?

köszi a segitséget!!!

Olvasd ki a hibakódot, írd be és megpróbáljuk kitalálni. Az se lenne hátrány, ha tudnánk hogy milyen autód van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.