Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Lengéscsillapítók terén van valakinek tapasztalata? Nagyon gyanús, hogy a jobb-hátsó haldoklik, ha azzal a kerékkel megyek bele egy kátyúba/csatornafedélre, akkor riszálja az autó a hátulját.

Az oké, hogy cserélni kell, de milyet érdemes venni? Annyiféle van, mint égen a csillag. Gázosat, vagy olajosat?

Arról nem is beszélve, hogy lehet kapni 10e Ft körül is, meg 30e-ért.

Mondjuk a 10-ért kapható "Optimal"-t lehet, hogy kihagynám. Vagy az is jó?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Én gázosat vennék, mert nem olyan sok a különbség az olajostól. Nekem Kayaba van benne az jó.

Lengéscsillapítók terén van valakinek tapasztalata? Nagyon gyanús, hogy a jobb-hátsó haldoklik, ha azzal a kerékkel megyek bele egy kátyúba/csatornafedélre, akkor riszálja az autó a hátulját.

Az oké, hogy cserélni kell, de milyet érdemes venni? Annyiféle van, mint égen a csillag. Gázosat, vagy olajosat?

Arról nem is beszélve, hogy lehet kapni 10e Ft körül is, meg 30e-ért.

Mondjuk a 10-ért kapható "Optimal"-t lehet, hogy kihagynám. Vagy az is jó?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapítók terén van valakinek tapasztalata? Nagyon gyanús, hogy a jobb-hátsó haldoklik, ha azzal a kerékkel megyek bele egy kátyúba/csatornafedélre, akkor riszálja az autó a hátulját.

Az oké, hogy cserélni kell, de milyet érdemes venni? Annyiféle van, mint égen a csillag. Gázosat, vagy olajosat?

Arról nem is beszélve, hogy lehet kapni 10e Ft körül is, meg 30e-ért.

Mondjuk a 10-ért kapható "Optimal"-t lehet, hogy kihagynám. Vagy az is jó?

Előre is köszönöm!

Én olajost

így 1-1 nem lesz könnyű dönteni

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapítók terén van valakinek tapasztalata? Nagyon gyanús, hogy a jobb-hátsó haldoklik, ha azzal a kerékkel megyek bele egy kátyúba/csatornafedélre, akkor riszálja az autó a hátulját.

Az oké, hogy cserélni kell, de milyet érdemes venni? Annyiféle van, mint égen a csillag. Gázosat, vagy olajosat?

Arról nem is beszélve, hogy lehet kapni 10e Ft körül is, meg 30e-ért.

Mondjuk a 10-ért kapható "Optimal"-t lehet, hogy kihagynám. Vagy az is jó?

Előre is köszönöm!

Én nyáron cseréltem KYB gázost raktambe 12.000 ft volt kedvezményel . Mivel a gyári is gázos volt igaz az SACHS és elment 200.000 Km-t . Nekem már inkább gyorsab kanyarokban lenetett észre veni hogy imbolygott a hátulja igaz még mérve jó volt. Csere után érezhetö volt a javulás én meg vagyok vele elégedve.

Más : Vetem én is hátsó stabilizátor rud szilentet remélem csere után megszünik a kopogás.

Link to comment
Megosztás:

Én nyáron cseréltem KYB gázost raktambe 12.000 ft volt kedvezményel . Mivel a gyári is gázos volt igaz az SACHS és elment 200.000 Km-t . Nekem már inkább gyorsab kanyarokban lenetett észre veni hogy imbolygott a hátulja igaz még mérve jó volt. Csere után érezhetö volt a javulás én meg vagyok vele elégedve.

Más : Vetem én is hátsó stabilizátor rud szilentet remélem csere után megszünik a kopogás.

Köszönöm a válaszokat! Akkor úgy néz ki, gázos lesz.

Miles, hol vettél 12-ért gázos KYB-et? Arról nem is beszélve, ha netán 12e/pár, akkor végképp nagyon jó volna. :-)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Akkor úgy néz ki, gázos lesz.

Miles, hol vettél 12-ért gázos KYB-et? Arról nem is beszélve, ha netán 12e/pár, akkor végképp nagyon jó volna. :-)

Sajna nem párja került enyibe hanem darabja. itt vettem autó szerelő cimborámnak nagy kedvezménye van náluk. Most látom te is Győri vagy szerintem balagj be hozájuk alapból is nagyon kedvező áraik vanak. De ha gondolod meg tudom majd adni szerelő cimborám elérhetöségét és szerelésel tud neked valami jó árat mondani.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem párja került enyibe hanem darabja. itt vettem autó szerelő cimborámnak nagy kedvezménye van náluk. Most látom te is Győri vagy szerintem balagj be hozájuk alapból is nagyon kedvező áraik vanak. De ha gondolod meg tudom majd adni szerelő cimborám elérhetöségét és szerelésel tud neked valami jó árat mondani.

Hoppá, Oppá? Őket szeretem, leszámítva azt, hogy neten nincsenek fent az áraik. Mondjuk lehet, hogy nem véletlenül. Holnap belesek hozzájuk.

Köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Hoppá, Oppá? Őket szeretem, leszámítva azt, hogy neten nincsenek fent az áraik. Mondjuk lehet, hogy nem véletlenül. Holnap belesek hozzájuk.

Köszi a tippet!

Szerintem érdemes benézni, árak szerintem azért nincsenek mert mindig a legjobb ár értékarányt keresik meg a vevönek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Gyárilag volt ilyen felni B vectrán?

2009_08_11_vectraB_astraG_Zafira_A_16_felni.jpg

5x110

R16

ET44

205/55-ös gumival ez pont váltóméret lenne, ET miatt elférne gond nélkül? (ültetve "vagyok")

Szerintem jól mutat vectrán:

8544_1.jpg

8544_2.jpg

És ha jól sejtem B2 Elegance kivitelen volt ilyen 99-ben vagyis lehetett ilyet kérni rá.

Nem szeretnék "menőcsávós" vékony küllős felnit rá és csak gyári jöhet szóba így szerintem ez elég jó választás. 2 szezonos gumival lenne 50-60 körül egy hibátlan szett, kupakkal.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem szép felnik nekem is ilyenek tetszenek, és nekem is gyári hat küllős van rajta. Nekem volt fent 195/55 rajta, az gond nélkül elfért. Kérdés hogy mennyire vagy ültetve.

Gyárilag volt ilyen felni B vectrán?

205/55-ös gumival ez pont váltóméret lenne, ET miatt elférne gond nélkül? (ültetve "vagyok")

Szerintem jól mutat vectrán:

És ha jól sejtem B2 Elegance kivitelen volt ilyen 99-ben vagyis lehetett ilyet kérni rá.

Nem szeretnék "menőcsávós" vékony küllős felnit rá és csak gyári jöhet szóba így szerintem ez elég jó választás. 2 szezonos gumival lenne 50-60 körül egy hibátlan szett, kupakkal.

Link to comment
Megosztás:

A KYB is jó márka simán van olyan mint a Sachs csak nem ismerik annyian szerintem. De csomó gyárnak beszállítója. Azt hiszem majd mindegyik Japánnak.

És meg vagy vele elégedve ? Mert én is tudtan volna SACHS-t veni talán egy ezresel let volna drágább a KYB tól de nekem inkább ezt ajánloták.
Link to comment
Megosztás:

Gyárilag volt ilyen felni B vectrán?

205/55-ös gumival ez pont váltóméret lenne, ET miatt elférne gond nélkül? (ültetve "vagyok")

És ha jól sejtem B2 Elegance kivitelen volt ilyen 99-ben vagyis lehetett ilyet kérni rá.

Nem szeretnék "menőcsávós" vékony küllős felnit rá és csak gyári jöhet szóba így szerintem ez elég jó választás. 2 szezonos gumival lenne 50-60 körül egy hibátlan szett, kupakkal.

Igen,arra lehetett kérni!

Nekem túl "dísztárcsásnak" tűnik,de ez csak a saját véleményem és remélem nem sértődsz meg miatta! :D

Az enyém vékonyabb küllős,de nem érzem tőle magam menőbb csávónak,csak tetszik ez a fajta és gumival együtt jó áron volt!Ilyen,csak 16-os!

Ha van rajta gumi,akkor ha engedik rá is tudod próbálni,nem?

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag volt ilyen felni B vectrán?

%7Boption%7Dhttp://www.opelalkatresz.net/akcioink/2009_08_11_vectraB_astraG_Zafira_A_16_felni.R16

ET44

205/55-ös gumival ez pont váltóméret lenne, ET miatt elférne gond nélkül? (ültetve "vagyok")

És ha jól sejtem B2 Elegance kivitelen volt ilyen 99-ben vagyis lehetett ilyet kérni rá.

Nem szeretnék "menőcsávós" vékony küllős felnit rá és csak gyári jöhet szóba így szerintem ez elég jó választás. 2 szezonos gumival lenne 50-60 körül egy hibátlan szett, kupakkal.

Nem túl sok az az ET44? ET35-38 között jó elvileg. Szóval én mindenképpen megpróbálnám először.

Link to comment
Megosztás:

Gyári bvectra felni. :D Szóval +1 értelmetlen hsz.

Figyelj, nekem ET35-ös alufelni van fent, 15"-os, és érezhetően jobban kiáll, mint a 175/70 R14-es gyári acélfelni. Az alufelnin 195/60-as gumi van, mert 195/65-ös már valószínű beleért volna a kasztniba.

Nálam az ET44-es felni már biztosan nem férne el. B1-es 4 csavaros futómű.

Nemtudom, hogy seth-nél mi a helyzet, csak az én tapasztalatomat írtam le.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, nekem ET35-ös alufelni van fent, 15"-os, és érezhetően jobban kiáll, mint a 175/70 R14-es gyári acélfelni. Az alufelnin 195/60-as gumi van, mert 195/65-ös már valószínű beleért volna a kasztniba.

Nálam az ET44-es felni már biztosan nem férne el. B1-es 4 csavaros futómű.

Nemtudom, hogy seth-nél mi a helyzet, csak az én tapasztalatomat írtam le.

Bazeg. GYÁÁÁÁRI felni. Felrakták a gyárban, bizonyára nem fér el....gondolkodj már. Meg mondjuk tisztázd magadban az et fogalmát.

Help. Önmagában semmit sem ér, kell hozzá a szélesség és az átmérő is fontos lehet. 6x16 et44 11mm beljebb van mint mondjuk egy 6x16 et35...de biztos beleér, ha a tied nem... :D

Link to comment
Megosztás:

Bazeg. GYÁÁÁÁRI felni. Felrakták a gyárban, bizonyára nem fér el....gondolkodj már. Meg mondjuk tisztázd magadban az et fogalmát.

Help. Önmagában semmit sem ér, kell hozzá a szélesség és az átmérő is fontos lehet. 6x16 et44 11mm beljebb van mint mondjuk egy 6x16 et35...de biztos beleér, ha a tied nem... :D

Én gondolkodom, csakhogy a B1-B2 futóműben lehet eltérés( 4csavaros-5 csavaros). Nem vitatom, hogy arra a valószínű B2-es futóműre, amire gyárilag felrakták arra tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Adam1!

Hidd el, elfér! :D Nekem is 4 csavaros B1-em van, szintén 14-es gyári acélfelnivel, 185/70-es gumival, és nyáron 16-os gyári C Vectra felnin járok vele, 205/50-es gumival! :lol: Nem áll ki, nem verődik be, nem akad meg, teljesen jó. Vásárlás előtt én is tapasztaltabb segítségét kértem (TotalCar Gumidoki): nagyon korrekten elmagyarázta, hogy az eltérő ET méretek ellenére tökéletes választás lehet a másik kiszemelt felni is. A dolog nyitja röviden abban áll, hogy a nagyobb méretű felniknek többnyire más a szélességük is, amelyhez szükségszerűen más ET számnak kell, hogy tartozzon, ha azt vesszük alapul, hogy a kerék nagyjából ugyanabban a síkban fog futni mindkét méret esetén. Leegyszerűsítve: a gyári 14-es, 5,5 széles, ET39-es felninek minden tekintetben tökéletes váltótársa a szintén gyári 16-os, 6 széles, ET49-es felni! :D Amire figyelni kell, az a gumi méretének megválasztása, hogy ne legyen túl nagy eltérés a kerék kerületében a csere előtt, illetve után.

Klikk a képért!

Link to comment
Megosztás:

Ki fog derülni és majd teszek fel képeket ha már fent lesz mind a 4 :D Kb 10 nap és kiderül :lol:

Egyébként a gyári is ET49, 195/65-ös gumival a 15-ös.

Csak azért érdekelt mert ültetve is van a vectra és, hogy nem okoz-e gondot.

A jelenlegivel így fest:

27295_1270337394.jpg

27295_1270337360.jpg

27295_1270336187.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.