Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

A megoldás az volt, hogy fecskendővel meg tűvel beszurtam a keresztlengőkarok kerék felöli szilentjeinek gumisapkáiba és olajat nyomtam be..... egyelőre hallgat..... és reménykedek benne, hogy birja az olajat, mert ha nem, akkor rövidtávon cserés lesz....

Ez volt az én megoldásom a nyekergésre.... :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves Seth!

Én most estem át 1 full futómű generálon,és tudom javasolni mindenkinek!a fékhatástól elkezdeve a rezgésfelvétel,minden más lett!qrva jó!

Igaz ez nekem a szervóval kezdődöt,1 kátyú felütötte és fél fordulat lett a holtjáték!

Ha már csinálok vmit,akkor azt megcsinálom!

A hosszirányú (hátső ülések alatt kb.) szilent háttul 1 alu,gumi párosítás,ami nálam full megadta magát!nálam ez kopogott!

A nyikorgás: a keresztirányú,keréknél lévő szilent gumi,fémházas!a porvédőn keresztül,injektciós tűvel nyomj be olajat,ha nincs rá lehetőséged kicserélni!kb 2 hónapig jó!

a sprayvel nem ér semmit,mert nem megy be a belsejébe!

ha érdekel komplett szilentcsere hátul: 4db 4800, 2db 5600! plus a kihuzató,behuzató szerszámok!

Béka

Link to comment
Megosztás:

Sprayt próbáltam de valóban nem jó semmire így marad majd a szilentek cseréje csak én is úgy akarom majd, hogy hátul mindkét oldalon az összeset cseréljem úgy van értelme. Mondjuk nekem zajon kívül hála az égnek nincs baja, se rezgés se szitálás semmi és két szerelő is nézte 1 darab alsó szilent ment csak ki úgy tűnik, hogy aki cserélte az egyik oldalt teljesen cseréltette de azt az egyet meg jónak látta még.... hát na király! Ilyen hülyét de ez van... öreg autó ismeretlen háttérrel.

Most kipuff csere volt, és olaj csere lesz utána szilentek cseréje majd fékek... ez még mind idén utána megint lesz pár ezer gondtalan kilométer remélhetőleg egy darabig :D

Link to comment
Megosztás:

Sprayt próbáltam de valóban nem jó semmire így marad majd a szilentek cseréje csak én is úgy akarom majd, hogy hátul mindkét oldalon az összeset cseréljem úgy van értelme. Mondjuk nekem zajon kívül hála az égnek nincs baja, se rezgés se szitálás semmi és két szerelő is nézte 1 darab alsó szilent ment csak ki úgy tűnik, hogy aki cserélte az egyik oldalt teljesen cseréltette de azt az egyet meg jónak látta még.... hát na király! Ilyen hülyét de ez van... öreg autó ismeretlen háttérrel.

Most kipuff csere volt, és olaj csere lesz utána szilentek cseréje majd fékek... ez még mind idén utána megint lesz pár ezer gondtalan kilométer remélhetőleg egy darabig :D

Az ######a!én neki se álok sorolni,mert nem érnék a végére!:P

Motortartó,termosztát,elektromos ventitermosztát,hűtőmosás,generátor diódasor csere,fékek,tekercsrúgó,lengéscsillapító,új váltó,kuplung,beázás elhárítás........;):(;):(

De még így se lehet rá panasz,mert 299000 km és még nem kell visszaraknom dombom 5ből!olyan dombon,ahol az 1.6 Passatom (105le) kéri a 4-et, ha nincs lendület a 3.at!

szval nekem mototrikusan nagyon bejött az élet!meg kacsni!null rohadás!

kérdeznék:

225/45/R17 ET 25 elfér a Vectrán a 4 lyuku???ingyen lesz a gumi is meg a felni is!amúgy nem raknék rá 16-nál nagyobbat,de ez van ingyenbe!^_^:)

Hy Béka

Link to comment
Megosztás:

Az ######a!én neki se álok sorolni,mert nem érnék a végére!^_^

Motortartó,termosztát,elektromos ventitermosztát,hűtőmosás,generátor diódasor csere,fékek,tekercsrúgó,lengéscsillapító,új váltó,kuplung,beázás elhárítás........:P:(;):(

De még így se lehet rá panasz,mert 299000 km és még nem kell visszaraknom dombom 5ből!olyan dombon,ahol az 1.6 Passatom (105le) kéri a 4-et, ha nincs lendület a 3.at!

szval nekem mototrikusan nagyon bejött az élet!meg kacsni!null rohadás!

kérdeznék:

225/45/R17 ET 25 elfér a Vectrán a 4 lyuku???ingyen lesz a gumi is meg a felni is!amúgy nem raknék rá 16-nál nagyobbat,de ez van ingyenbe!:D:)

Hy Béka

Én 215/45/R17 ET 35-ös kerekekkel vettem, szerintem amit kapnál az is simán elfér. Csak hosszútávon nem jó az ekkora méret ehhez a futóműhöz, valamint a fogyasztásnövekedéssel is számolni kell. Ja, meg én ha belementem vele egy kátyúba az egyik kerékkel akkor elég durván rántotta a kocsit a kátyú irányába. Pozitívum hogy nekem pl azokkal a kerekekkel úgy vette a kanyart mint a ringlispil. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az ######a!én neki se álok sorolni,mert nem érnék a végére!^_^

Motortartó,termosztát,elektromos ventitermosztát,hűtőmosás,generátor diódasor csere,fékek,tekercsrúgó,lengéscsillapító,új váltó,kuplung,beázás elhárítás........:P:(;):(

De még így se lehet rá panasz,mert 299000 km és még nem kell visszaraknom dombom 5ből!olyan dombon,ahol az 1.6 Passatom (105le) kéri a 4-et, ha nincs lendület a 3.at!

szval nekem mototrikusan nagyon bejött az élet!meg kacsni!null rohadás!

kérdeznék:

225/45/R17 ET 25 elfér a Vectrán a 4 lyuku???ingyen lesz a gumi is meg a felni is!amúgy nem raknék rá 16-nál nagyobbat,de ez van ingyenbe!:D:)

Hy Béka

ET24-es felnit nem szabad erre az autóra rakni. ET35-ET38 ajánlott. Nagyon eltér a felni középvonala az ideálistól, szétcseszheti a futóművet, csapágyazást, stb.

Amúgy méretben a gumi egy 195/65 R15-nek felel meg. Elvileg ez is gyári váltó méret, de szerintem nagy rá, én ezért 195/60 R15-öst.

Link to comment
Megosztás:

Ma sajna ki kellett próbáljam vizes úton a gumit közel vészfékezés volt megint. Éjjel. Egy dombocska mögött állt egy kamion a sávban elakadásjelzővel, meg háromszöggel, de persze a háromszög kb fél méterre volt a kamiontól, és csak akkor vettem észre mikor már majdnem késő volt. Persze jöttek szembe, így kikerülni nem tudtam, ennek ellenére elég szépen megfogta a gumi a kocsit kb 90-ről, kicsit éreztem hogy vizes a talaj, de nem csúszott meg egyáltalán. Viszont egyre erősebb bennem a gyanú hogy az ABS-em nem működik. Utána mikor mentem tovább és nem volt senki a négysávoson, nyomtam egy közel satuféket 70-nél, de akkor sem éreztem hogy bekapcsolt volna ^_^ Vagy rossz a fékem, és nem tud annyira fékezni, hogy blokkolja a kerekeket? Mert igazából az előbb említett esetek egyikénél sem satult be a kerék.

Tudtok valami módszert hogy megbizonyosodjak arról hogy működik-e az ABS-em? Menjek ki valami nagy murvás parkolóba, vagy várjam meg a telet? :D

Link to comment
Megosztás:

Ma sajna ki kellett próbáljam vizes úton a gumit közel vészfékezés volt megint. Éjjel. Egy dombocska mögött állt egy kamion a sávban elakadásjelzővel, meg háromszöggel, de persze a háromszög kb fél méterre volt a kamiontól, és csak akkor vettem észre mikor már majdnem késő volt. Persze jöttek szembe, így kikerülni nem tudtam, ennek ellenére elég szépen megfogta a gumi a kocsit kb 90-ről, kicsit éreztem hogy vizes a talaj, de nem csúszott meg egyáltalán. Viszont egyre erősebb bennem a gyanú hogy az ABS-em nem működik. Utána mikor mentem tovább és nem volt senki a négysávoson, nyomtam egy közel satuféket 70-nél, de akkor sem éreztem hogy bekapcsolt volna ^_^ Vagy rossz a fékem, és nem tud annyira fékezni, hogy blokkolja a kerekeket? Mert igazából az előbb említett esetek egyikénél sem satult be a kerék.

Tudtok valami módszert hogy megbizonyosodjak arról hogy működik-e az ABS-em? Menjek ki valami nagy murvás parkolóba, vagy várjam meg a telet? :D

Van kattotó hang satuféknél? Rángat a fékpedál satuféknél? Ha igen akkor működik ha nem akkor nem.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok valami módszert hogy megbizonyosodjak arról hogy működik-e az ABS-em? Menjek ki valami nagy murvás parkolóba, vagy várjam meg a telet? :D

Elvileg ha a gyújtást rárakod, akkor pár másodperc után el kell aludni az ABS visszajelzőnek és akkor elvileg működik is! De satuféknél dobálnia kell a lábadat! Ha ez nincs meg akkor nem jó valami! Legalábbis nekem így működik!

Link to comment
Megosztás:

Ma sajna ki kellett próbáljam vizes úton a gumit közel vészfékezés volt megint. Éjjel. Egy dombocska mögött állt egy kamion a sávban elakadásjelzővel, meg háromszöggel, de persze a háromszög kb fél méterre volt a kamiontól, és csak akkor vettem észre mikor már majdnem késő volt. Persze jöttek szembe, így kikerülni nem tudtam, ennek ellenére elég szépen megfogta a gumi a kocsit kb 90-ről, kicsit éreztem hogy vizes a talaj, de nem csúszott meg egyáltalán. Viszont egyre erősebb bennem a gyanú hogy az ABS-em nem működik. Utána mikor mentem tovább és nem volt senki a négysávoson, nyomtam egy közel satuféket 70-nél, de akkor sem éreztem hogy bekapcsolt volna ^_^ Vagy rossz a fékem, és nem tud annyira fékezni, hogy blokkolja a kerekeket? Mert igazából az előbb említett esetek egyikénél sem satult be a kerék.

Tudtok valami módszert hogy megbizonyosodjak arról hogy működik-e az ABS-em? Menjek ki valami nagy murvás parkolóba, vagy várjam meg a telet? :D

Mikor elered az eső, de még nem vizes teljesen az út, olyankor nyomj egy satut.

Link to comment
Megosztás:

Igen, észrevettem :D

Na, majd utánaolvasgatok, aztán megpróbálom kideríteni hogy mi lehet a baj. Ha egyáltalán van benne. Bár szerintem van, mert checklámpája van, meg gondolom a GLP felszereltségűbe raktak.

Minden B Vekiben van, ez az alapfelszereltség része.

Link to comment
Megosztás:

Mikor elered az eső, de még nem vizes teljesen az út, olyankor nyomj egy satut.

Én ugy szoktam próbálni, hogy az egyik kerékkel rámegyek az utszéli porra..... kavicsra..... na ott 40-röl is biztosan megcsuszik és kattog az ABS.... ha pedig nem, akkor látni fogod a féknyomon, hogy csuszik

Link to comment
Megosztás:

Én ugy szoktam próbálni, hogy az egyik kerékkel rámegyek az utszéli porra..... kavicsra..... na ott 40-röl is biztosan megcsuszik és kattog az ABS.... ha pedig nem, akkor látni fogod a féknyomon, hogy csuszik

Kíméletesebb megoldás füvön kipróbálni ott csúszik minden kerék és a gumi sem kopik tőle :D

Link to comment
Megosztás:

A hátsó féktárcsákat hogyan tudom leszedni? Leveszem a kereket eddig eljutottam de utána hiába csavarozom ki a féktárcsát mivel ott a féknyereg ami fogja a tárcsát. Azt le lehet úgy szedni, hogy a fékfolyadékból ne eresszen? És ha le is tudnám venni utána nehéz visszarakni? Csak ki akarom takarítani a dob részét mert "sikít" elindulást követően 1-2 mp-ig és szerelő szerint a fékpor ami megáll benne az adhat ilyen hangot.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó féktárcsákat hogyan tudom leszedni? Leveszem a kereket eddig eljutottam de utána hiába csavarozom ki a féktárcsát mivel ott a féknyereg ami fogja a tárcsát. Azt le lehet úgy szedni, hogy a fékfolyadékból ne eresszen? És ha le is tudnám venni utána nehéz visszarakni? Csak ki akarom takarítani a dob részét mert "sikít" elindulást követően 1-2 mp-ig és szerelő szerint a fékpor ami megáll benne az adhat ilyen hangot.

Elvileg először le kell szerelni a féknyerget két csavarral. Annyit enged a cső, hogy ne kelljen megbontani a fékrendszert, de a féktárcsa már lejöjjön.

Link to comment
Megosztás:

Majd a kézifék, pardon rögzítőfék pofáit is picit vissza kell állítani, mert ha pereme van a dob résznek belül, akkor nem fog lejönni.........egykönnyen! :D

Tehát lazítani a kéziféken? Azt hol lehet egyébként? Mert Azon is szeretnék állítani egy kicsit. + Lehet a kétoldalit külön-külön állítani?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.